Φθηνή μεταφορική για αποστολή στην Αγγλία

Μηνύματα
138
Reaction score
0
Θελω να στειλω ενα δεμα γυρο στα 8 κιλα απο αθηνα στην αγγλια.

Κοιταξα την UPS και τις υπολοιπες γνωστες μεταφορικες αλλα μου βγαζουν κοστος 160 ευρω και βαλε!

Απο Ebay μου εχουν στειλει πολλα πραγματα απο αγγλια παλι και για γυρο στα 20 κιλα πληρωνα περιπου 40 ευρω με το κοστος συσκευασιας.

Τι γινεται εδω περα? Εχετε καποια ιδεα?
 



Μηνύματα
138
Reaction score
0
Με τις ελεεινες προσφορες των εισιτηριων των αεροπορικων εταιριων για πτησεις εντος ευρωπης,δεν το βλεπω καθολου χλωμό! :135:

teachertza η αληθεια ειναι πως οχι,θα το κοιταξω τωρα,thanks. :107:
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Φθηνη μεταφορικη για αποστολη στην αγγλια?

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι από τον περασμένο μήνα, η Γενική Ταχυδρομική έχει καλές τιμές για τα δέματα. Δεν θυμάμαι ακριβώς τα κιλά που έστειλα, πάντως ήταν σίγουρα παραπάνω από 8 και η τιμή δεν είχε καμιά σχέση με τα 160 ευρώ που αναφέρεις. Κάνε μια ερώτηση...
 

Μηνύματα
888
Reaction score
2
για φτηνα μεταφορικα σε δεματα ξεχνα τις ιδιωτικες.
ακομα και η γενικη ταχυδρομικη που ειναι απο τις φτηνοτερες, ειναι ακριβη στο αργο της. βεβαια δεν χανεις και τιποτα να ρωτησεις.
μονη φτηνη λυση αποστολη με τα ΕΛΤΑ σαν απλο δεμα (EPG) ή αν θες λιγο πιο γρηγορο με EMS. για ευρωπη νομιζω κανει καμια βδομαδα να φτασει.
περνα μια βολτα απο ενα καταστημα να ρωτησεις ή δες τον καταλογο τους on-line.

τιμες ΕΛΤΑ:
http://www.elta.gr/index.asp
(πατα επιχειρηση - τιμοκαταλογος - δεματα - εξωτερικου)

τιμες EMS:
http://www.eltacourier.gr/Uploads/Ems_072010.pdf
http://www.eltacourier.gr/Uploads/zwnes_ems_072010.pdf
 

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
Απάντηση: Φθηνη μεταφορικη για αποστολη στην αγγλια?

τα υπέρογκα ελληνικά μεταφορικά ήταν ο λόγος που έκλεισα το ebay-ομάγαζο που διατηρούσα.

Τραγικό να μπορείς να βγεις με φθηνά προϊόντα αλλά να σε θάβει το μεταφορικό κόστος...

Ακόμα και το φθηνότερο όλων (ΕΛΤΑ) είναι πολύ ακριβότερο από τα ταχυδρομεία του εξωτερικού.
 

Μηνύματα
138
Reaction score
0
Σας ευχαριστω παιδια θα τα κοιταξω ολα,αν και τιμες εξωτερικου δεν νομιζω να βρω. :107:
 


Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Απάντηση: Φθηνη μεταφορικη για αποστολη στην αγγλια?

Av θελεις παντως να στειλεις κατι σε γνωστο και οχι σε εταιρεια, ενας ευκολος τροπος ειναι να το κανεις φορτωτικη σε φορτηγο. Ανεξαρτητου βαρους, υπολογισε 30-50 ευρο η κουτα περιπου.

Εγω στελνω τα δεματα μου με interlinkdirect προς Ελλαδα, αλλα δυστυχως δεν υπαρχει τροπος να στειλεις απο Ελλαδα με αυτες τις τιμες. Φορτωτικη ειναι ο φτηνοτερος τροπος.

Δοκιμασε το 210-5584121. Ειναι τα γραφεια της μεταφορικης.
 

Μηνύματα
138
Reaction score
0
Σας ξαναευχαριστω. :107:

Θα τις τσεκαρω ολες τις λυσεις σας γιατι ακομα ψαχνω και δεν βρισκω κατι που να μου κανει 100%.

Αυτο που λεει ο Στεργιος δεν ειναι απλα τραγικο αλλα και ντροπη να συμβαινει,ακομα και οι ασιατικες χωρες πχ στο ebay βλεπεις και βγαζουν πολυκιλα πραγματα με ειτε δωρεαν ειτε ελαχιστα μεταφορικα με τα ταχυδρομεια τους. :139:
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Θελω να στειλω ενα δεμα γυρο στα 8 κιλα απο αθηνα στην αγγλια.

Κοιταξα την UPS και τις υπολοιπες γνωστες μεταφορικες αλλα μου βγαζουν κοστος 160 ευρω και βαλε!

Απο Ebay μου εχουν στειλει πολλα πραγματα απο αγγλια παλι και για γυρο στα 20 κιλα πληρωνα περιπου 40 ευρω με το κοστος συσκευασιας.

Τι γινεται εδω περα? Εχετε καποια ιδεα?
Γεια σας,

Το τηλεφωνο 210-5584121 ισχυει. Ειναι η μεταφορικη YaSaTrans με συνεργασια την Athens Star Logistics. Ειναι του κιριου Πανου (πατερας μου). Η τιμες ειναι πολυ καλυτερες απο €160+.

Τιμες ειναι για 1 δεμα γυρο στα 90 λιτρα (40 40 60) με ενα βαρος 20-22 κιλα κοστιζει £40 + €5 handling στην αποθηκη (Αθηνα-Ασπροπυργος) και £70 + €10 handling για 2.

Ευχαριστω.
Γιαννης
 


Μηνύματα
2.750
Reaction score
1.190
Παλιό thread το ξέρω !
Όμως πήγα και έστειλα σήμερα δεματάκι 2.2 Kgr στην Γαλλία μέσω ΕΛΤΑ.
Κόστος 34 € ! ! !

Υπάρχει κάποια άλλη υπηρεσία πιο φτηνή ? Ξέρετε κάτι άλλο ??
Ευχαριστώ
 

Μηνύματα
793
Reaction score
1.152
Τα ΕΛΤΑ έχουν κάνει τρελές αυξήσεις τον τελευταίο χρόνο και είναι από τις πιο ακριβές ταχυδρομικές υπηρεσίες στην Ευρώπη, προσωπικά δεν γνωρίζω εναλλακτική λύση φθηνότερη.
 

Μηνύματα
8.990
Reaction score
12.406
facebook.com/giannis.pafis.16?hc_location=ufi..κανουν στασεις Γαλλια δες αν βολευει
facebook.com/groups/2234270496/post_tags/?post_tag_id=10160800339405497&ref=rhc_tag..μπες και δες και εδω...εχει μεταφορικες που σταματανε Γαλλια
Παλιό thread το ξέρω !
Όμως πήγα και έστειλα σήμερα δεματάκι 2.2 Kgr στην Γαλλία μέσω ΕΛΤΑ.
Κόστος 34 € ! ! !

Υπάρχει κάποια άλλη υπηρεσία πιο φτηνή ? Ξέρετε κάτι άλλο ??
Ευχαριστώ
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.384
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top