Φθορα καλωδιου HDMI

Μηνύματα
784
Reaction score
73
Παιδια η παρακάτω φωτό ειναι ... το HDMI καλωδιο της VAN DE HUL που εχω στο συστημα μου μετα απο χρηση
2 χρονων παριπου.:111:....:141:... Ειναι δυνατόν τετοια επωνυμα καλωδια να καταστρεφονται τοσο γρηγορα..??
Ποια η γνωμη σας...??

 

NIX

Μηνύματα
1.390
Reaction score
0
Απάντηση: Φθορα καλωδιου HDMI

Αφου ειναι μονο το εξωτερικο περιβλημα και το καλωδιο δεν εχει προβλημα δεν χρειαζεται να στεναχωριεσαι.Η λυση ειναι πολυ απλη,μονωτικη ταινια.
 


Μηνύματα
784
Reaction score
73
Αφου ειναι μονο το εξωτερικο περιβλημα και το καλωδιο δεν εχει προβλημα δεν χρειαζεται να στεναχωριεσαι.Η λυση ειναι πολυ απλη,μονωτικη ταινια.
To καλωδιο δειχνει να λειτουργει.... και αυτο με τη μονωτικη το σκεφτηκα και αυτο θα κανω...
αφου του κανω μερικα τεστ ακομα να δω αν ολα εχουν καλως.

απο μόνο του έγινε έτσι? μήπως κάτι άλλο το επηρέασε?
Δυστυχως απο μονο του εγινε ετσι... :141:... Ηταν ελευθερο πίσω απο τα μηχανηματα και δεν μπορω να πω
οτι υπηρξαν μεγαλες θερμοκρασιες για να ξερανουν το ελαστικο περιβλημα.....

Εκεινο που μου εκανε χειριστη εντυπωση ειναι οτι η επισημη σελιδα της VAN DEN HUL δεν εχει
ενα ε-μαιλ για να επικοινωνησεις μαζι τους για να διαμαρτυρηθεις....

Προσπαθησα να βρω σελιδα η ε-μαιλ της exclusive Audio που τα αντιπροσωπευει αλλα δεν μπορεσα
απο google... η σελιδα τους δεν ειναι διαθεσιμη...

Αν κανεις εχει ε-μαιλ της exclusive Audio ας μου το δωσει να δω τι θα μου πουν....

Παντως δεν νομιζω οτι θα ξαναπαρω καλωδιο VAN DEN HUL... παρολο που τα καλωδια της ...των ηχειων
μου δεν εχουν τετοιο προβλημα και ελπιζω να μη βγαλουν... και δω τους αγωγους γυμνους,,,:141:

Τι να πω ποτε δεν περιμενα κατι τετοιο απο την VAN DEN HUL...
 

Μηνύματα
463
Reaction score
32
van de hull και μονωτικη ταινια ε; Δεν ξερω δεν μου φαινεται και καλη ιδεα για τετοιας ποιοτητας καλώδιο. Θα προτιμουσα ενα καλο θερμοσυστελομενο μακαρονι (μαυρο, μπλε, κοκκινο οτι θες τελος παντων ή αυτο το διχτακι για καλωδια. Αυτο βγαινει σε διαφορα μηκη και με διαφορετικο πάχος. Αυτα τα πουλανε εκει στην πλατεια Καρυτση. Θα βρεις εκει και πισω απο την Κλαθμωνος πολλα σχετικα μαγαζια
 

Μηνύματα
784
Reaction score
73
Σωστή ιδέα και σ' ευχαριστω πολύ... αν και μετα απο επικοινωνια με την EXCLUSIVE AUDIO απ' οπου το πηρα
μου αφησαν να καταλάβω οτι πιθανως θα εχει αίσιο για μενα τέλος η ιστορια... μετα το περας της τωρινής εκθεσης
στην Αθηνα. Τους τόστειλα και είπαν οτι θα το συζητησουν με τον ιδιο τον VAN DEN HUL που θα παει Αθηνα.
 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Kινεζικο θα ειναι το καλωδιο και απλα βαζουν αυτοκολλητο. Αλλα και παλι περιεργη φθορα...μηπως εχεις ποντικια?:116:
 

Μηνύματα
784
Reaction score
73
Kινεζικο θα ειναι το καλωδιο και απλα βαζουν αυτοκολλητο. Αλλα και παλι περιεργη φθορα...μηπως εχεις ποντικια?:116:
Σιγουρα ποντικια δεν εχω...:145:

Τωρα αν η VAN DEN HUL τα φτιαχνει στην ΚΙΝΑ και αρχιζει να βαζει φτηνα υλικα και δεν προσεχει την
παραγωγη της... δεν το ξερω...
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Φθορα καλωδιου HDMI

Χωρις εμφανες (εξωτερικα τουλαχιστον) ελαττωμα ενα 5μετρο Supra παρεδωσε το πνευμα. Παραξενες συμπεριφορες, που ομως...πληρωνονται:137:
 

Μηνύματα
784
Reaction score
73
Πολυ φοβαμαι οτι εκει που στριμωχνονται και λυγιζουν για να προσεγγισουν τα βυσματα των συσκευων
την παθαινουν τη ζημιά... ισως οι ενωσεις τους οι σπασιμο αγωγων... τι αλλο..?
 

Μηνύματα
784
Reaction score
73
Μετα απο επικοινωνια με την EXCLUSIVE AUDIO η VAN DEN HUL παραδεχτηκε οτι ειναι δικο της
το προβλημα του καλωδιου και ανελαβε να το αντικαταστησει... Τελος καλο... :109:
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Μετα απο επικοινωνια με την EXCLUSIVE AUDIO η VAN DEN HUL παραδεχτηκε οτι ειναι δικο της
το προβλημα του καλωδιου και ανελαβε να το αντικαταστησει... Τελος καλο... :109:
Μωρέ, το να υπάρχει σωστή αντιπροσωπία, είναι το Α και το Ω...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.615
Μηνύματα
2.868.143
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top