Φτηνό ρεύμα από Έλληνα εφευρέτη

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
Αν ξεχάσουμε το όνομα Τριανταφυλλόπουλος
ΑΜ ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΕΥΚΟΛΑ......

ολοι οι επιχειρηματικοί κύκλοι θα θέλουν να την θάψουν.
ΠΑΛΙ ΣΤΟΝ ΜΠΑΓΛΑΜΑ ΤΗΣ ΣΥΝΩΜΟΣΙΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟ ΠΑΣ.....ΗΜΑΡΤΟΝ!
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
ΑΜ ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΕΥΚΟΛΑ......



ΠΑΛΙ ΣΤΟΝ ΜΠΑΓΛΑΜΑ ΤΗΣ ΣΥΝΩΜΟΣΙΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟ ΠΑΣ.....ΗΜΑΡΤΟΝ!
Γρηγόριε δεν μπορεις να κανεις ένα υποθετικό συλλογισμο.Να ξεκινήσεις από την υπόθεση ότι η εφεύρεση είναι αληθινή.Δεν χρειάζεται να το πιστεύεις.Εγω τετοιο συλλογισμό κανω,δεν σημαινει ότι τα πιστευω ολα προς το παρόν.Αν λοιπον ισχύέι αυτό μιλαμε για τεραστίων διαστασεων εφεύρεση που θίγει σίγουρα τα πετρελαικα συμφέροντα,δηλαδη τα μεγαλύτερα συμφέροντα του πλανητη.Και σου φαινεται περίεργο ότι σου λέω καποιοι θα αντιδράσουν?
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Λάθος αφετηρία. Η σωστή είναι: "μέχρι να δοθούν αδιάσειστα στοιχεία, είναι μάλον παπάντζα".
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Λάθος αφετηρία. Η σωστή είναι: "μέχρι να δοθούν αδιάσειστα στοιχεία, είναι μάλον παπάντζα".
διαφωνώ.Εγω πιστεύω ότι πρεπει να δώσουμε την ευκαιρία σε καποιον να αποδείξει αυτα που ισχυρίζεται και όχι να τον πολεμαμε χωρις λόγο και αιτία.
 


Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Ε, ας το αποδείξει όμως. Τσουρέκια μας τα 'κανε...:D
κοιτα ο ανθρωπος ,όπως τον εχω δει εγω είναι στον κόσμο του.Ξερει από την επιστημη του αλλα,δεν ξέρει να κινηθεί ,προφανως όλα τα κανονίζει ο Τριανταφυλλοπουλος.Αυτόν ηξερε τυχαίως ,αυτόν βρήκε.
Μπορει να μην είναι ο πλέον κατάλληλος ,εχουν βαλει κι ένα δικηγόρο που δεν μου γεμίζει το ματι.Μη νομίζεις ότι ενας που εχει κανει μια εφεύρεση πρεπει ναναι ικανός και σε αλλα πράγματα.
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
Γρηγόριε δεν μπορεις να κανεις ένα υποθετικό συλλογισμο.Να ξεκινήσεις από την υπόθεση ότι η εφεύρεση είναι αληθινή.
ΚΑΚΩΣ, ΚΑΚΙΣΤΑ...
ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΔΥΝΑΤΗ ΕΥΡΕΣΙΤΕΧΝΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ
ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ.
ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΩΣ ΑΛΗΘΙΝΗ?
[DOUBLEPOST=1453734291][/DOUBLEPOST]
κοιτα ο ανθρωπος ,όπως τον εχω δει εγω είναι στον κόσμο του.Ξερει από την επιστημη του αλλα,δεν ξέρει να κινηθεί ,προφανως όλα τα κανονίζει ο Τριανταφυλλοπουλος.Αυτόν ηξερε τυχαίως ,αυτόν βρήκε.
Μπορει να μην είναι ο πλέον κατάλληλος ,εχουν βαλει κι ένα δικηγόρο που δεν μου γεμίζει το ματι.Μη νομίζεις ότι ενας που εχει κανει μια εφεύρεση πρεπει ναναι ικανός και σε αλλα πράγματα.
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ....

ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΑΞΙΩΝΕΙ ΤΟΝ ΑΙΝΣΤΑΙΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΕΒΡΑΙΟΣ

ΚΑΝΕΙ ΚΛΙΚ ΓΙΑ ΨΥΧΟΠΑΘΗΣ......
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
ΚΑΚΩΣ, ΚΑΚΙΣΤΑ...
ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΔΥΝΑΤΗ ΕΥΡΕΣΙΤΕΧΝΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ
ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ.
ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΩΣ ΑΛΗΘΙΝΗ?
[DOUBLEPOST=1453734291][/DOUBLEPOST]

ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ....

ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΑΞΙΩΝΕΙ ΤΟΝ ΑΙΝΣΤΑΙΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΕΒΡΑΙΟΣ

ΚΑΝΕΙ ΚΛΙΚ ΓΙΑ ΨΥΧΟΠΑΘΗΣ......
αυτα περί Εβραίων δεν τα έχω ακούσει,στην εκπομπή δεν λέει τέτοια,παντως οι πολιτικές του απόψεις δεν τον κανουν ψυχοπαθή.Εχω καταλάβει ότι εχεις μεγάλη αντιπάθεια στον Τριανταφυλλόπουλο και προφανώς και στον Ζωγράφο γι αυτό εχεις τόσες αντιρρησεις.
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
αυτα περί Εβραίων δεν τα έχω ακούσει,στην εκπομπή δεν λέει τέτοια,παντως οι πολιτικές του απόψεις δεν τον κανουν ψυχοπαθή.Εχω καταλάβει ότι εχεις μεγάλη αντιπάθεια στον Τριανταφυλλόπουλο και προφανώς και στον Ζωγράφο γι αυτό εχεις τόσες αντιρρησεις.
ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΖΩΓΡΑΦΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΩ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΠΕΠΟΙΘΗΣΕΙΣ ΤΑ ΑΝΤΙΕΒΡΑΙΚΑ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑΤΑ.

ΔΕΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΛΕΩ.....
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Ο Καμμένος και η μυστική πατέντα που μετατρέπει το νερό σε ηλεκτρική ενέργεια

Η εφευρεση ειναι σε καλα χερια ! Η μερα που θα λεμε πριν την εκδρομη < Γυναικα ,γεμισες με νερο το αυτοκινητο > ερχεται πιο κοντα !
Οι νομοι της φυσικης θα λυγισουν κατω απο την υπεροχη των ελληνων :)
http://news247.gr/eidiseis/politiki...ei-to-nero-se-hlektrikh-energeia.3910480.html
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
ΕΥΟΙΩΝΟ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ ΕΦΕΥΡΕΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ......

ΑΠΟ ΤΟΝ ΖΟΥΓΚΛΑ ΣΤΟΝ ΚΑΗΜΕΝΟ......

ΝΑ ΔΩ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΟ ΚΑΖΑΝΑΚΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΑ ΣΚΑΤΑ ΚΑΤΩ......
[DOUBLEPOST=1455620595][/DOUBLEPOST]ΥΓ.ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΜΑΘΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ....

ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΛΚΑΛΙΚΟ ΤΟ ΥΔΩΡ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΧΕΙ.....

ΜΑΝΟΟΟΟΟΟ.......:headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:
 



spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
διαφωνώ.Εγω πιστεύω ότι πρεπει να δώσουμε την ευκαιρία σε καποιον να αποδείξει αυτα που ισχυρίζεται και όχι να τον πολεμαμε χωρις λόγο και αιτία.
Οχι, οταν καταρριπτονται οι νομοι της φυσικης και της χημειας, μπορουμε με απολυτη σιγουρια να πουμε, οτι ο ανθρωπος εχει το ακαταλογιστο και λεει μαλακιες και γιαυτο βρισκεται να τα λεει σε μια εκπομπη του κωλου!

Πριν απο αυτον στο ιδιο αντικειμενο εχουν υπαρξει δεκαδες κουφιοκεφαλοι -που απευθυνονται σε ανοητους- με μηδενικα αποτελεσματα παντα. Οι ζωγραφοι, σωρρες και λιακοπουλοι παντα θα υπαρχουν ,γιατι παντα θα εχουν ακροατηριο .

Δηλαδη ο πολεμος δεν ειναι εναντιον του καθε ζωγραφου αλλα εναντιον της ευπιστιας και της αφελειας αυτων που τον πιστευουν!
 





ryk

Μηνύματα
2.112
Reaction score
925
Οχι, οταν καταρριπτονται οι νομοι της φυσικης και της χημειας, μπορουμε με απολυτη σιγουρια να πουμε, οτι ο ανθρωπος εχει το ακαταλογιστο και λεει μαλακιες και γιαυτο βρισκεται να τα λεει σε μια εκπομπη του κωλου!

Πριν απο αυτον στο ιδιο αντικειμενο εχουν υπαρξει δεκαδες κουφιοκεφαλοι -που απευθυνονται σε ανοητους- με μηδενικα αποτελεσματα παντα. Οι ζωγραφοι, σωρρες και λιακοπουλοι παντα θα υπαρχουν ,γιατι παντα θα εχουν ακροατηριο .

Δηλαδη ο πολεμος δεν ειναι εναντιον του καθε ζωγραφου αλλα εναντιον της ευπιστιας και της αφελειας αυτων που τον πιστευουν!
Φίλε, λίγα με τον Λιακόπουλο μη σου στείλει 2 στρατιές Νεφελίμ και 3 τάγματα Ελοχίμ και σε κάνουν να πεις τον δεσπότη Παναγιώτη!:D
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
ΟΠΟΥ ΓΗΣ ΚΑΙ ΠΑΤΡΙΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΑΠΑΝΤΖΗΣ.....

Το κόλπο που δεν θέλουν να ξέρεις για να καίει το αυτοκίνητό σου 56% λιγότερη βενζίνη





Με την τιμή των καυσίμων να έχει φθάσει στο… Θεό και έχει ακόμα παραπάνω, ένας οδηγός υπόσχεται να «λείψετε» από τα πρατήρια βενζίνης Και αυτό γιατί, σύμφωνα με τους ισχυρισμούς του, αν ακολουθήσετε τις συμβουλές του, ο αριθμός των επισκέψεών σας σε αυτά, ενδέχεται να πέσει ακόμα και στο μισό!


Ο Grant λοιπόν, όχι μόνο βρήκε το μυστικό για να καίει το αυτοκίνητό σας έως και 56% λιγότερα καύσιμα, αλλά το μοιράστηκε και μέσω Facebook, όπου το βίντεό του έχει ξεπεράσει ήδη τις 33 εκατομμύρια προβολές.

Τι έκανε; Με τη βοήθεια μιας κουταλιάς του γλυκού μαγειρικής σόδας και αποσταγμένου νερού, μετέτρεψε το όχημά του σε… υβριδικό!

«Γαργαλώντας» το αποσταγμένο νερό με 12 βολτ ηλεκτρικής ενέργειας, ο Grant ισχυρίζεται ότι μπορεί να διαχωρίσει το υδρογόνο από το οξυγόνο, στέλνοντάς το στο θάλαμο καύσης του αυτοκινήτου όπου πριν «καιγόταν» μόλις το 30% των καυσίμων, ενώ το υπόλοιπο 70% «ξεγλιστρούσε» από την εξάτμιση.


http://24wro.com.gr/1119375/to-kolp...na-kei-to-aftokinito-sou-56-ligoteri-venzini/
 

Attachments



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.219
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top