Φτηνό ρεύμα από Έλληνα εφευρέτη

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.100
Ένα- ένα τα θυμάμαι. Τον διοικητή της μυστικής βάσης τον λένε Παύλο Ατρείδογλου. Ψάξτε τον.
ΚΟΝΤΡΑΡΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΒΓΔ ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΤΟΝ ΦΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ ΟΠΩΣ ΠΧ ΤΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ.....:D:D:D
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Κι εγώ ξέρω αθλητικά.
Παίξε μπάλα αγοράκι μου, Ομαδάρα Τριφυλλάρα, Θρύλε θεέ μου κι ένα δγυό ακόμα.


Το παρατσούκλι του Ατρείδογλου είναι Μουαδίβιος.
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
στις επιστημονικές βάσεις που έψαξα δεν τον βγάζει, μήπως έχει κάνα λινκ από google search :D :laugh::laugh::laugh:

Μήπως στα αγγλικά; Paul Atreides (προσφιλής στους alien Greeks σύντμηση);
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Όποιον κι όποιον θα έβαζαν να φυλάει τη μυστική βάση, το secret lair του Ζωγράφου; ;)
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Όποιον κι όποιον θα έβαζαν να φυλάει τη μυστική βάση, το secret lair του Ζωγράφου; ;)
πολύ μελετημένα φαίνονται όλα, είναι σίγουρα με μας ή με τους άλλους;
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Μιας και αναφέρθηκες σε θερμοδυναμική, (γνώση σχεδόν 200 ετών με αναφορά τις μηχανές εσωτερικής καύσης). Ίσως βρεις ενδιαφέρον, ίσως και αδιάφορο, το παρακάτω νήμα:
http://www.hellagen.gr/παράκαμψη/
Σε μία διαγώνια ανάγνωση βρήκα αρκετές ασυνέπειες... Ακόμη κι αν υπάρχει λίγο στάρι μέσα στην ήρα, είναι χάσιμο χρόνο να προσπαθείς να το ξεχωρίσεις. Επίσης συνειδητά συγχέει την έννοια παραγωγής μηχανικού έργου με την παραγωγή ηλεκτρικής ενέργειας, που εν γένει δεν είναι ταυτόσημα.

Θα σταθώ μόνο στο τελευταίο, που εκ των πραγμάτων δεν μπορεί να πέσει πολύ έξω:
Για τον λόγο αυτό, προτείνω στους επιστήμονες όλου του κόσμου, να στρέψουν τις έρευνές τους προς την κατεύθυνση μετατροπής της χημικής ενέργεια των καυσίμων απευθείας σε ηλεκτρική ενέργεια, παρακάμπτοντας την ως άνω περιοριστική διάταξη του κύκλου Carnot του 2ου νόμου της θερμοδυναμικής.
Μας λέει δηλαδή να φτιάξουμε καλές μπαταρίες, κάτι που ήδη είναι προτεραιότητα για πολλούς κλάδους έρευνας και βιομηχανίας.

Για τον άλλο αξιαγάπητο κύριο που ασχολείται το συγκεκριμένο θέμα, φοβάμαι ότι ούτε εγώ μπορώ να καταλήξω σε ευνοϊκή κριτική, μετά από σύντομη παρατήρηση των δεδομένων. Αφού αναφέρω ρητά ότι δεν έχω καμία προδιάθεση απένταντί του και δεν αποτελεί κριτήριο η σχέση του με τον Τριανταφυλλόπουλο, ας δεχτούμε και ότι η οποιαδήποτε σχέση με τον στρατό δεν αποτελεί τεκμήριο αριστείας.

Φαίνεται στην χειρότερη περίπτωση να έχει απλά αναπαράξει γνωστές τεχνικές, στην καλύτερη ίσως να τις έχει εξελίξει ελαφρώς. Θα στοιχημάτιζα το πρώτο, αλλά χωρίς στοιχεία, όλα αυτά είναι εικασίες. Πάντως επανάσταση στην παραγωγή ενέργειας δεν είναι...
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.100
Κι εγώ ξέρω αθλητικά.
Παίξε μπάλα αγοράκι μου, Ομαδάρα Τριφυλλάρα, Θρύλε θεέ μου κι ένα δγυό ακόμα.
AΣΕ! Ο ΠΙΤΣΙΡΙΚΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.....:D:D:D

 



Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.100
ΕΝΩΣΗ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΠΑΤΕΩΝΩΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ.....

ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΑΠ ΑΥΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΑΧΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΜΠΕΙΡΟΓΝΩΜΟΝΩΝ ΤΗΣ

ΖΟΥΓΚΛΑΣ......

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΠΟΡΩ ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ.....
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
προχθές σε παρέα που καθόμασταν το ανέφερε ο αδερφός μου....από περιέργεια θα το παραγγείλει
μόλις το διαβάσει θα ενημερώσω για τις μλκίες που σίγουρα θα γράφει :D
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Πειθαρχικό δεν έχουν αυτοί;
Καραγκιόζηδες του κερατά.
Έλα ντε...
Δεν είναι σοβαροί σαν τους γιατρούς... :lol:


http://www.ischanion.gr/προηγμένη-ομοιοπαθητική-μια-εφαρμογ/

ATT00040-212x300.jpg



Ο ΙΣΑ σας ενημερώνει:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Αγαπητοί φίλοι και συνάδελφοι

Σας προσκαλούμε στην ενημερωτική παρουσίαση που διοργανώνει η Διεθνής Ιατρική Εταιρεία Προηγμένης Ομοιοπαθητικής (Δ.Ι.Ε.Π.Ο) υπό την αιγίδα του Ιατρικού Συλλόγου Αθήνας (Ι.Σ.Α) με θέμα:

ΠΡΟΗΓΜΕΝΗ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ

ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΑΤΡΟΥΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ

Ομιλητές θα είναι:

Πετρούλα Δρόσου Γενική Ιατρός, ιδρυτικό μέλος Δ.Ι.Ε.Π.Ο

Κυριάκος Χατζηγεωργίου Γενικός Ιατρός, Επιμελητής Α’, ιδρυτικό μέλος Δ.Ι.Ε.Π.Ο

Μαρία Παπαδοπούλου Ιατρός Φυσικής Ιατρικής και Αποκατάστασης, ιδρυτικό μέλος Δ.Ι.Ε.Π.Ο

Προλογίζει ο Πρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου Αθηνών Γιώργος Πατούλης Ορθοπαιδικός

Η ενημερωτική παρουσίαση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων Ι.Σ.Α, 3ος όροφος, Σεβαστουπόλεως 113, Αθήνα, την Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2016 Ώρα 11:30 π.μ

Στους συμμετέχοντες θα χορηγηθεί βεβαίωση παρακολούθησης.

Η είσοδος θα είναι ελεύθερη.

Email: [email protected]

Website: www.diepo.org





https://www.news247.gr/ygeia/isa-i-...pokleistika-kai-mono-apo-iatroys.6626302.html





https://www.vice.com/gr/article/aez79g/ellines-giatroi-politikoi



Ιωάννης Μιχελογιαννάκης
Ο Μιχελογιαννάκης, καρδιολόγος και βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, με προφορά πρωταγωνιστή της σειράς "Της αγάπης μαχαιριά" έχει κάνει βέβαια τις πιο fail δηλώσεις ever. Σε πάνελ τηλεοπτικής εκπομπής και πηγαίνοντας κόντρα στον Φίλη που είχε τοποθετηθεί αρνητικά για τα λείψανα των αγίων είπε:

«Δεν θα μιλήσω πολιτικά, θα μιλήσω ως γιατρός. Στα 20 χρόνια της ενεργούς ιατρικής την οποία εκτελώ, τη συμβολή τη θετική θαυματουργή δράση των λειψάνων την έχω δει, και γι' αυτό δεν θα ήθελα σε καμιά περίπτωση την καύση των νεκρών. Γιατί πρέπει να υπάρχουν τα λείψανα. Γιατί το ποιος θα γίνει άγιος στη συνέχεια, δεν το ξέρει κανείς».

Μετά άρχισε να λέει μια ιστορία για κάποια καθηγήτρια του στη σχολή Ιατρικής προκειμένου να πείσει τον κόσμο πως έχει δίκιο:

«Είχαμε πάει στο Παίδων, στα παιδάκια με το aids και κοινώνησαν μαζί. Οι γιατροί που ήμασταν εκεί είπαν "Αμάν" γιατί μεταδίδεται με το σάλιο, ενώ η καθηγήτρια μας στη συνέχεια είπε πως "Κοινωνώ, γιατί πιστεύω πως η δύναμη του Θεού θα με κάνει να μην κολλήσω, παρόλο που επιστημονικά είναι βέβαιο πως θα κολλήσω"».

Πέρα από το ότι χρησιμοποίησε σαν επιχείρημα, για τη μη καύση των νεκρών, ότι μπορεί κάποια στιγμή να αποφασίσουμε στο μέλλον να κάνουμε κάποιον άγιο και θα πρέπει να έχουμε καβάτζα ένα σωρό λείψανα just in case, μάλλον ξέχασε ότι δεν υπάρχουν "Παιδάκια με aids", αλλά παιδιά με HIV μιας και για να έχεις aids θα πρέπει να έχεις νοσήσει. Το καλύτερο μέρος των δηλώσεων είναι βέβαια η τόσο αληθινή ιστορία με την καθηγήτρια, γιατί λίγο πριν πάει η συμμορία με τα ρακούν και τους πράσινους δράκους να τους πάρει με τη βία από το Νοσοκομείο Παίδων, πρόλαβε σε 2 λεπτά να καταρρίψει μελέτες της παγκόσμιας επιστημονικής κοινότητας και να επαναφέρει ένα από στίγματα που με τόσο κόπο έχουν καταφέρει να εξαλείψουν τα οροθετικά άτομα στην Ελλάδα. Ότι ο ιός δεν μεταδίδεται με το σάλιο.



Πατούλης Ξανά
Και ξέρετε ποιος ήταν ο μόνος άνθρωπος σε ελληνικό έδαφος που υποστηρίξε τις παραπάνω δηλώσεις του Μιχελογιαννάκη; Ο Πατούλης. Όταν σχολιάζοντας τη δήλωση του βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ ανέφερε:

«Είναι σίγουρο ότι επιστημονικά μπορεί να συμβεί διότι, η στοματική κοιλότητα έχει αίμα που δεν είναι εμφανές, μπορεί να έχει κάποια ουλίτιδα, κάποιο πρόβλημα ιστοδότη έναν τραυματισμό άρα και μέσω του σιέλου και μέσα από τη διάβαση του στόματος, επιστημονικά μπορεί να μεταδοθεί. Οποιοδήποτε υγρό κάποιου που έχει AIDS, μπορεί εν δυνάμει να μεταφέρει τον ιό.

Δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος μετάδοσης με την Θεία Κοινωνία. Εάν βάλουμε μία σταγόνα από αίμα σε αίμα, θα ήταν πιο εύκολο από το να πούμε, ότι μέσα από το σάλιο θα μεταφερθεί ο ιός. Μέσα από το κρασί της Θείας Κοινωνίας, είναι ακόμα πιο δύσκολο να μεταδοθεί. Εκτιμώ, ότι ήθελε να πει για την πίστη, ότι η πίστη είναι τόσο δυνατή, που ακόμα και σε μία τέτοια περίπτωση, ο θεός δεν θα άφηνε να κολλήσει. Επιστημονικά όμως, δεν μπορεί να κολλήσει. Δεν έχει αναφερθεί ότι μέσα από τη θεία κοινωνία έχει μεταδοθεί το AIDS, επιστημονικά ποτέ. Δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος».




Να υπενθυμίσω ότι ο Πατούλης συνεχίζει να είναι πρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου Αθηνών:

http://www.isathens.gr/syllogos/dioikitiko-symvoulio.html


"Κάψιμο" :lol::lol::lol:

Πατούλης_01.jpg



Πατούλης_02.jpg



https://luben.tv/tag/πατούλης


Γιατί ο Βαρουφάκης και η γυναίκα του δεν θα γίνουν ποτέ το πιο fabulous ζευγάρι στη χώρα
Όσο και να προσπαθήσουν, θα υπάρχει πάντα το άπιαστο, ασύγκριτο, επικό ΖΕΥΓΟΣ ΠΑΤΟΥΛΗ


https://luben.tv/originals/52055
 



Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Να υπενθυμίσω ότι ο Πατούλης συνεχίζει να είναι πρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου Αθηνών:
Και ο εκλεκτός του Κυριάκου για την περιφέρεια Αττικής....
Του Κυριάκου ντε...που θα μας γλυτώσει από το λαϊκισμό του σύριζα και τους ψεκασμένους των ανέλ…
Ναι ,αυτού του Κυριάκου...!!!
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Και ο εκλεκτός του Κυριάκου για την περιφέρεια Αττικής....
Του Κυριάκου ντε...που θα μας γλυτώσει από το λαϊκισμό του σύριζα και τους ψεκασμένους των ανέλ…
Ναι ,αυτού του Κυριάκου...!!!
Τι είπες τώρα;!!!
Θα ψηφίσω Κουτσούμπα!
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top