Φωτογράφοι κι όχι μόνο, δείξτε το ταλέντο σας








indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.047
Reaction score
4.017
Έβγαλα γύρω στις 1500 φωτογραφίες στο βυθό...


Όλες είναι από κινητό, μέσα σε διάφανο σακουλάκι! ;)
Εδωσες όλα τα λευτα σε ενεργα που να περισσεψει euro να παρεις μια φωτογραφικη :p

Εχω αρχειο με τις ονομασιες από τα ψαρακια που ειδες που μπορω να σε στειλω αν θες ώστε να ξερεις για το καθενα το ειδος του.

Μερικα τα εχω βγαλει και εγω φωτο.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.396
Reaction score
125.559
που να περισσεψει euro να παρεις μια φωτογραφικη :p
Σωστός! :D

Είναι πολύ μεγάλη ιστορία η φωτογράφηση στο βυθό, και ιδίως σε βάθος, όπου το διαθέσιμο φως είναι σχεδόν ανύπαρκτο.. θέλει "βαρύ" εξοπλισμό, δεν είναι παίξε γέλασε..

Βασικά έχω μαζί μου το ένα από τα δύο επαγγελματικά σώματα της ολύμπους, αλλά δεν αγόρασα το χάουζινγκ για καταδύσεις, μαζί με το μεγάλο φλας (που έχω) βγαίνει πολλά ευρά και για 2-3 χρήσεις όλες κι όλες, δε τα δίνω.. 8-)

Εδώ είναι πανεύκολη η φωτογράφηση ακόμα και με κινητό, διότι ό,τι είδατε είναι σε βάθος 1-1,5μ, οπότε έχει αρκετό διαθέσιμο φως, στα ρηχά που λένε! :p

Και τα ψάρια δε φοβούνται, τα περισσότερα βγήκαν σε απόσταση μισού μέτρου, κάποια και πιο κοντά, ελάχιστο κροπ από τον ευρυγώνιο του κινητού!:dance2:

Έχω και τα ενυδρεία χόμπι, οπότε τα περισσότερα ψάρια τα ξέρω ήδη, αλλά εντάξει, όχι όπως του γλυκού νερού, όπου έχω πολλά χρόνια εμπειρίας.. 8-)

Εσύ έχεις εξοπλισμό για φωτογράφηση στα βαθειά;
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.047
Reaction score
4.017
Εσύ έχεις εξοπλισμό για φωτογράφηση στα βαθειά;
Οι φωτο που ειδες βγηκαν με την sony a5000 μεσα στο housing της το οποιο μπορει να παει εως 40 μετρα.
Σημαντικο αξεσουάρ είναι το κοκκινο φιλτρο .Ακομα και στα ορια του housing να εισαι μπορεις να κανεις δουλεια χωρις φωτα αν εχει ηλιο .Χωρις κοκκινο φιλτρο δυσκολα.
Φωτο χωρις κοκκινο φιλτρο και φωτα.

με κοκκινο φιλτρο και χωρις φωτα

χωρις κοκκινο φιλτρο και εξωτερικα φωτα.

Σε μεγαλα ταξίδια είναι δυσκολο να κουβαλας τοσο εξοπλισμο ασε που θελει βαλιτσες αλουμινιου μην παθει κατι.
Αλλα μια hero7 τσεπης θα την επαιρνα στη θεση σου:D
 







Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Μερικές και από εμένα από την πρόσφατη εξόρμηση στην ορεινή Φωκίδα
Τραβηγμένες με Oneplus 6 στο auto
 

Attachments





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.743
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top