Φωτογράφοι κι όχι μόνο, δείξτε το ταλέντο σας




Μηνύματα
85
Reaction score
33
... οπ !! εχουμε θεμα εδω!! Music Fanatic, ή οποιος εχει macro εχουμε καμμια φωτο κεφαλης πικαπ με αυτον τον φακο?
Καλημέρα,

Δεν θυμάμαι αν την εχω ανεβάσει και παλιότερα...
Με ανεστραμμένους φακούς 18-55mm και 50mm, για αυτό και το βινιετάρισμα
 

Attachments


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Καλημέρα,

Δεν θυμάμαι αν την εχω ανεβάσει και παλιότερα...
Με ανεστραμμένους φακούς 18-55mm και 50mm, για αυτό και το βινιετάρισμα
μαρεσει!!! δηλαδη πανω κουμπουμενος ο 18-55 και απο μπροστα ο 50mm...αναποδα?!
Ο λογος που ρωταω, ειναι μηπως τσιμπησω κανενα μακροφακο καποια στιγμη.. οποτε ενα θεμα με λεπτομεριες ειναι οι (νεκρο)κεφαλες των πικαπ..
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Εχω να ασχοληθω απο το 2008-9 με φωτογραφια. Το εχω παροπλισει το συστημα. Ειμουν ανεκαθεν στα macro και close up, και φωτο απο συναυλιες (σκοτεινες και με κινηση, δυσκολα θεματα δηλαδη) για προσωπικο αρχειο. Οποτε αν ξαναξεκινησω που δεν το βλεπω, ισως στο μακρινο μελλον θα αρχιζω να κοιταω για κανα φωτεινο φακο (ειναι καποιοι με σταθερη εστιακη αποσταση που μαλλον μου κανουν) και macro.
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
... οπ !! εχουμε θεμα εδω!! Music Fanatic, ή οποιος εχει macro εχουμε καμμια φωτο κεφαλης πικαπ με αυτον τον φακο?
τι ακριβως θα ηθελες να δεις απ 'αυτον' τον φακο η τι παραπανω εχει απο εναν αλλο φακο μακρο ο συγκεκριμενος?
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
τι ακριβως θα ηθελες να δεις απ 'αυτον' τον φακο η τι παραπανω εχει απο εναν αλλο φακο μακρο ο συγκεκριμενος?
α! τιποτα ! ταιριαζει με τη D90 μου (λογικα)..οποτε θα ηθελα να δω καποιο δειγμα σε αυτο το θεμα, τα λουλουδια πολυ αγαπημενο μου θεμα τοτε.. ειναι πολυ πιο μεγαλα απο τις κεφαλες..
 

Μηνύματα
85
Reaction score
33
μαρεσει!!! δηλαδη πανω κουμπουμενος ο 18-55 και απο μπροστα ο 50mm...αναποδα?!
Ο λογος που ρωταω, ειναι μηπως τσιμπησω κανενα μακροφακο καποια στιγμη.. οποτε ενα θεμα με λεπτομεριες ειναι οι (νεκρο)κεφαλες των πικαπ..
Ναι, υπάρχει αντάπτορας που έχει και απο τις 2 μεριές εξωτερικό σπείρωμα και μπορείς να δέσεις 2 φακούς τον ένα με τον άλλο..

Επειδή ανέφερες και λουλούδια.. Αν και δεν είναι τόσο macro.
 

Attachments




Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
... οπ !! εχουμε θεμα εδω!! Music Fanatic, ή οποιος εχει macro εχουμε καμμια φωτο κεφαλης πικαπ με αυτον τον φακο?
Θα φροντίσω στο άμεσο μέλλον!!
[DOUBLEPOST=1550515023][/DOUBLEPOST]Nikon D7200+Sigma 105mm f/2,8 Macro

[DOUBLEPOST=1550515075][/DOUBLEPOST]Nikon D7200+Sigma 105mm f/2,8 Macro
 






Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.462
Και κλείνει η βραδιά με 2-3 φωτογραφίες από το ενυδρείο της Κοπεγχάγης, συνέχεια αύριο με Νορβηγία.
Αμφιβιες νυχτεριδες πρωτη φορα βλεπω ,νυχτεριδες Κουστω:D:D:D:lolsign:
Ωραιο ταξιδι κανατε μπραβο παντα τετοια.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.170
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top