Φωτογράφοι κι όχι μόνο, δείξτε το ταλέντο σας









billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.449
Reaction score
5.549
Πολύ ωραίο φως.. μπράβο.
Thanks man!
Απέδωσε η υπομονή μου που έκατσα μέσα στην μπόρα και περίμενα να σπάσει ( και περίμενα κι άλλο, γιατί είναι αποτέλεσμα time blending η φωτογραφία, συνολικά περί τις 3μιση ώρες στο ίδιο σημείο :D )
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Έχω χάσει πολλές τέτοιες στιγμές λόγο έλλειψης υπομονής και ανασφάλειας για τον εξοπλισμό (κακή προετοιμασία προφανώς) και καταλαβαίνω.... Θέλει αίμα το θεριό διαφορετικά...
Ωραίος..
 


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.449
Reaction score
5.549
Έχω χάσει πολλές τέτοιες στιγμές λόγο έλλειψης υπομονής και ανασφάλειας για τον εξοπλισμό (κακή προετοιμασία προφανώς) και καταλαβαίνω.... Θέλει αίμα το θεριό διαφορετικά...
Ωραίος..
Προετοιμασία, εξοπλισμός, αξεσουάρ, σνακς, υπομονή :D
 




billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.449
Reaction score
5.549
Λήψη με Nikon D750+Nikkor 28mm f/1,8 G View attachment 153860
Από ότι βλέπω HDR λήψη αυτή, σωστά ?
( είτε μονή και έχεις ανεβάσει αρκετά shadows ή έπαιξες με ψιλό ISO ).
Αν είναι HDR, μην τραβάς πολύ σκοτεινό frame ( - exposure ), τράβα μόνο nominal ( "0" exposure ) και over-exposed, και το σκοτεινό σου frame φτιάχνε το κατεβάζοντας το nominal exposure, ώστε να μην έχεις τον πολύ θόρυβο που έχεις στον ουρανό από το under-exposed frame.
 


Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
Από ότι βλέπω HDR λήψη αυτή, σωστά ?
( είτε μονή και έχεις ανεβάσει αρκετά shadows ή έπαιξες με ψιλό ISO ).
Αν είναι HDR, μην τραβάς πολύ σκοτεινό frame ( - exposure ), τράβα μόνο nominal ( "0" exposure ) και over-exposed, και το σκοτεινό σου frame φτιάχνε το κατεβάζοντας το nominal exposure, ώστε να μην έχεις τον πολύ θόρυβο που έχεις στον ουρανό από το under-exposed frame.
Φαντάζομαι ότι αναφέρεσαι στην πρώτη φωτό. Όχι, δεν είναι HDR. Είναι με φίλτρο low key, αλλά ούτως ή άλλως το θέμα ήταν σκοτεινό γιατί η λήψη έγινε πρωί με ομίχλη (ώρα περίπου 07.45, πριν 3-4 μέρες).
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.149
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top