Φωτογράφοι κι όχι μόνο, δείξτε το ταλέντο σας







P

PMC

Guest
Που πας εκεί πάνω ρε τρελέ, κατέβα κάτω, έχεις και PMCιά στο σπίτι... (κατά το "έχεις παιδγιά στο σπίτι")
35 μέτρακια ειναι και ανεβαίνω καμία 50ρια
Φορές το χρόνο ....... ρουτίνα !
Εχει και τέταρτο σταυρο το αλμπουρο....
EFA2A6F5-F4B1-4E79-8F89-8C5DB5BFB24A.png
 





Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081

ωνασουυυυ

αν ανεβαινα, και κουνιοταν και λιγο αριστερα δεξια το σκαφος φυσικα, θα νομιζα πως ειμαι σε ονειρο και πρεπει να ξυπνησω, δεν παιζει, θα χα χεστει πανω μου...

μια φορα ανεβηκα σε μια κολωνα φωτισμου, καμια 10 μετρα , απ αυτες τις τσιμεντενιες τισ βαριες, που δε κουνιουνται με τιποτα, και στο τερμα επανω εκτος του οτι τα παιξα, εχω υψοφοβια σχετικα και ακροφοβια λιγο, νομιζα πως κουνιοταν περα δωθε η κολωνα.... τα χα παιξει, δε το κρυβω.. τωρα, στο σκαφος που δεν ειναι σταθερο και κουνιεται κιολας, και παει περα δωθε??? αντεγεια, εχετε γεια βρυσουλες......
 

P

PMC

Guest
ωνασουυυυ

αν ανεβαινα, και κουνιοταν και λιγο αριστερα δεξια το σκαφος φυσικα, θα νομιζα πως ειμαι σε ονειρο και πρεπει να ξυπνησω, δεν παιζει, θα χα χεστει πανω μου...

μια φορα ανεβηκα σε μια κολωνα φωτισμου, καμια 10 μετρα , απ αυτες τις τσιμεντενιες τισ βαριες, που δε κουνιουνται με τιποτα, και στο τερμα επανω εκτος του οτι τα παιξα, εχω υψοφοβια σχετικα και ακροφοβια λιγο, νομιζα πως κουνιοταν περα δωθε η κολωνα.... τα χα παιξει, δε το κρυβω.. τωρα, στο σκαφος που δεν ειναι σταθερο και κουνιεται κιολας, και παει περα δωθε??? αντεγεια, εχετε γεια βρυσουλες......
το 2014 είχα τρέξει με αυτό το σκάφος τον διάπλου του ατλαντικού.
14 μέρες από λανζαροτε( καναρια ) στην Γρενάδα ( καραιβικη) .
καποιο βράδυ με αέρα, ύστερα από κάποιες μέρες , το μανταρί ( το σχοινί που σηκώνουμε τα πανιά ) που είχαμε βιραρει ( ανεβάσει ) το μπαλονι ( πανί που μπαινει στα πρυμα ( όταν ο αέρας είναι από πίσω ) ) ήταν Έτοιμο να κοπεί στο σημειο που βγαίνει ψηλα στο αλμπουρο και κρατάει την κορυφή του πανιού.....
Ανέβηκα εκεί πάνω , είδα την ζημιά . Καταλάβα πως το μαινα ( κατέβασμα ) του μπαλονιού μπορούσε να το καταστρέψει και να χάσουμε εκτός από το μανταρί ΚΑΙ το μπαλόνι .....
Εβγαλα το μανταρί που με σήκωσε εκεί και ουσιαστικά με κράταγε στο σκάφος , το έβαλα να κρατάει την κορυφή του πανιού και έδεσα ( μετά το προβληματικό μέρος του φυσικά ) το παλιο μανταρί πάνω μου και κατέβηκα με αυτό ......

Εμεινα εκεί πάνω χωρίς να είμαι ουσιαστικά δεμένος από πουθενά περίπου 5 λεπτά. Με μεγάλα κύματα που κάναν την κορυφή του αλμπουρου να κουνιέται πολλά μέτρα μπρος πίσω δεξιά αριστερά.....

σκεψου ένα σκάφος που το κουνάνε τα κύματα και υπολόγισε αν μπορείς πως μπορεί να κουνάει η κορυφή του αλμπουρου του.......Χιχιχιχι.


ειναι ότι ποιο επικίνδυνο έχω κάνει στην ζωή μου......( μπορεί και όχι )
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
κάποιο βράδυ με αέρα, το μανταρί που είχαμε βιράρει το μπαλόνι ήταν έτοιμο να κοπεί στο σημείο που βγαίνει ψηλά στο άλμπουρο..
Γιαννάρα ή εσύ είσαι ζαλισμένος ή εγώ. :lol:
Δεν κατάλαβα Χρ...
το 2014 είχα τρέξει με αυτό το σκάφος τον διάπλου του ατλαντικού.
14 μέρες από λανζαροτε( καναρια ) στην Γρενάδα ( καραιβικη) .
:oops::hi:
Εβγαλα το μανταρί που με σήκωσε εκεί και ουσιαστικά με κράταγε στο σκάφος , το έβαλα να κρατάει την κορυφή του πανιού και έδεσα ( μετά το προβληματικό μέρος του φυσικά ) το παλιο μανταρί πάνω μου και κατέβηκα με αυτό ......

Εμεινα εκεί πάνω χωρίς να είμαι ουσιαστικά δεμένος από πουθενά περίπου 5 λεπτά. Με μεγάλα κύματα που κάναν την κορυφή του αλμπουρου να κουνιέται πολλά μέτρα μπρος πίσω δεξιά αριστερά.....
Έτσι εξηγείται (PMC + 16αρια subs).
Είσαι τρελός 🤪 😂
 

P

panag 505

Guest
το 2014 είχα τρέξει με αυτό το σκάφος τον διάπλου του ατλαντικού.
14 μέρες από λανζαροτε( καναρια ) στην Γρενάδα ( καραιβικη) .
καποιο βράδυ με αέρα, ύστερα από κάποιες μέρες , το μανταρί ( το σχοινί που σηκώνουμε τα πανιά ) που είχαμε βιραρει ( ανεβάσει ) το μπαλονι ( πανί που μπαινει στα πρυμα ( όταν ο αέρας είναι από πίσω ) ) ήταν Έτοιμο να κοπεί στο σημειο που βγαίνει ψηλα στο αλμπουρο και κρατάει την κορυφή του πανιού.....
Ανέβηκα εκεί πάνω , είδα την ζημιά . Καταλάβα πως το μαινα ( κατέβασμα ) του μπαλονιού μπορούσε να το καταστρέψει και να χάσουμε εκτός από το μανταρί ΚΑΙ το μπαλόνι .....
Εβγαλα το μανταρί που με σήκωσε εκεί και ουσιαστικά με κράταγε στο σκάφος , το έβαλα να κρατάει την κορυφή του πανιού και έδεσα ( μετά το προβληματικό μέρος του φυσικά ) το παλιο μανταρί πάνω μου και κατέβηκα με αυτό ......

Εμεινα εκεί πάνω χωρίς να είμαι ουσιαστικά δεμένος από πουθενά περίπου 5 λεπτά. Με μεγάλα κύματα που κάναν την κορυφή του αλμπουρου να κουνιέται πολλά μέτρα μπρος πίσω δεξιά αριστερά.....

σκεψου ένα σκάφος που το κουνάνε τα κύματα και υπολόγισε αν μπορείς πως μπορεί να κουνάει η κορυφή του αλμπουρου του.......Χιχιχιχι.


ειναι ότι ποιο επικίνδυνο έχω κάνει στην ζωή μου......( μπορεί και όχι )
Jio και εγώ αυτά είχα πάθει ακριβώς, αλλά στον Πειρατή βαρ (απο τη φώτο της Ύδρας που ανέβασες).
 


Μηνύματα
175
Reaction score
204
Μιας και πιάσαμε το θέμα θάλασσα..


FB_IMG_1505590501137.jpg
LRM_EXPORT_20180527_232500.jpg LRM_EXPORT_20180429_204440.jpg IMG_20180428_203138.jpg IMG_20170909_081023.jpg
Μιας και με το καυακ έχω θέμα.. Υπόσχομαι θα κρατηθώ.. Δεν θα ανεβάσω κατά ρυπας..😜

IMG_20190619_205752.jpg .
Διανυκτέρευση στην Πολυαιγο πέρσι στο ταξίδι Σουνιο-Σαντορινη.

Κίμωλο..
IMG_20190619_144135.jpg
 
Last edited:





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.188
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top