Φωτογράφοι κι όχι μόνο, δείξτε το ταλέντο σας




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652
το 2014 είχα τρέξει με αυτό το σκάφος τον διάπλου του ατλαντικού.
14 μέρες από λανζαροτε( καναρια ) στην Γρενάδα ( καραιβικη) .
καποιο βράδυ με αέρα, ύστερα από κάποιες μέρες , το μανταρί ( το σχοινί που σηκώνουμε τα πανιά ) που είχαμε βιραρει ( ανεβάσει ) το μπαλονι ( πανί που μπαινει στα πρυμα ( όταν ο αέρας είναι από πίσω ) ) ήταν Έτοιμο να κοπεί στο σημειο που βγαίνει ψηλα στο αλμπουρο και κρατάει την κορυφή του πανιού.....
Ανέβηκα εκεί πάνω , είδα την ζημιά . Καταλάβα πως το μαινα ( κατέβασμα ) του μπαλονιού μπορούσε να το καταστρέψει και να χάσουμε εκτός από το μανταρί ΚΑΙ το μπαλόνι .....
Εβγαλα το μανταρί που με σήκωσε εκεί και ουσιαστικά με κράταγε στο σκάφος , το έβαλα να κρατάει την κορυφή του πανιού και έδεσα ( μετά το προβληματικό μέρος του φυσικά ) το παλιο μανταρί πάνω μου και κατέβηκα με αυτό ......

Εμεινα εκεί πάνω χωρίς να είμαι ουσιαστικά δεμένος από πουθενά περίπου 5 λεπτά. Με μεγάλα κύματα που κάναν την κορυφή του αλμπουρου να κουνιέται πολλά μέτρα μπρος πίσω δεξιά αριστερά.....

σκεψου ένα σκάφος που το κουνάνε τα κύματα και υπολόγισε αν μπορείς πως μπορεί να κουνάει η κορυφή του αλμπουρου του.......Χιχιχιχι.


ειναι ότι ποιο επικίνδυνο έχω κάνει στην ζωή μου......( μπορεί και όχι )
Ο Τομ Χανκς το έκανε καλύτερα με μια σκάφη της γιαγιάς μου.

Και μιλούσε σε μια μπάλα με μάτια από αίμα.

Άντε να πούμε δηλαδή...


:lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign:


Κοίτα γω σε τι τρύπες μπήκα μέσα βαθειά παραλίγο να χαθώ, να μαθαίνεις.

IMG_20200824_104441.jpg


IMG_20200824_113422.jpg


IMG_20200824_113045.jpg


IMG_20200824_113322.jpg


IMG_20200824_113342.jpg


Ξυστά πέρασα απ'αυτο το μεγάλο, κι ούτε που το ακούμπησα για να καταλάβεις, με 1 μποφόρ. Μπορεί να ήταν και μισό μποφόρ, αλλά το ένιωθα.

Ξέρεις πως έγερνε το σκάφος; Ουυυυυ
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652
Ναι, αυτές είναι από κινητό.
Huawei p30pro.
Παρά την θαλασσοταραχή και τον αέρα που λυσσομανούσε σα τυφώνας, ναι, την ολυμπους (m4/3) την είχα μαζί, με τον 12-40 (αντίστοιχος του 6-20) με φ2.8, έβγαλε σοβαρές φωτογραφίες.
Βαριέμαι τη μεταφορά με wi-fi στο κινητό, στο σέρβερ θα πάνε κατευθείαν.
 





P

PMC

Guest
Ο Τομ Χανκς το έκανε καλύτερα με μια σκάφη της γιαγιάς μου.

Και μιλούσε σε μια μπάλα με μάτια από αίμα.

Άντε να πούμε δηλαδή...


:lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign:


Κοίτα γω σε τι τρύπες μπήκα μέσα βαθειά παραλίγο να χαθώ, να μαθαίνεις.

View attachment 177409

View attachment 177410

View attachment 177412

View attachment 177413

View attachment 177416

Ξυστά πέρασα απ'αυτο το μεγάλο, κι ούτε που το ακούμπησα για να καταλάβεις, με 1 μποφόρ. Μπορεί να ήταν και μισό μποφόρ, αλλά το ένιωθα.

Ξέρεις πως έγερνε το σκάφος; Ουυυυυ
Που είναι αυτα Κώστα ?
μοιζουν με Μήλο με Ζάκυνθο με Πολύαιγο.....αλλά δεν είναι . Που είναι ?

Capri είσαι ?
 
Last edited by a moderator:




Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.717
Reaction score
10.521
το 2014 είχα τρέξει με αυτό το σκάφος τον διάπλου του ατλαντικού.
14 μέρες από λανζαροτε( καναρια ) στην Γρενάδα ( καραιβικη) .
καποιο βράδυ με αέρα, ύστερα από κάποιες μέρες , το μανταρί ( το σχοινί που σηκώνουμε τα πανιά ) που είχαμε βιραρει ( ανεβάσει ) το μπαλονι ( πανί που μπαινει στα πρυμα ( όταν ο αέρας είναι από πίσω ) ) ήταν Έτοιμο να κοπεί στο σημειο που βγαίνει ψηλα στο αλμπουρο και κρατάει την κορυφή του πανιού.....
Ανέβηκα εκεί πάνω , είδα την ζημιά . Καταλάβα πως το μαινα ( κατέβασμα ) του μπαλονιού μπορούσε να το καταστρέψει και να χάσουμε εκτός από το μανταρί ΚΑΙ το μπαλόνι .....
Εβγαλα το μανταρί που με σήκωσε εκεί και ουσιαστικά με κράταγε στο σκάφος , το έβαλα να κρατάει την κορυφή του πανιού και έδεσα ( μετά το προβληματικό μέρος του φυσικά ) το παλιο μανταρί πάνω μου και κατέβηκα με αυτό ......

Εμεινα εκεί πάνω χωρίς να είμαι ουσιαστικά δεμένος από πουθενά περίπου 5 λεπτά. Με μεγάλα κύματα που κάναν την κορυφή του αλμπουρου να κουνιέται πολλά μέτρα μπρος πίσω δεξιά αριστερά.....

σκεψου ένα σκάφος που το κουνάνε τα κύματα και υπολόγισε αν μπορείς πως μπορεί να κουνάει η κορυφή του αλμπουρου του.......Χιχιχιχι.


ειναι ότι ποιο επικίνδυνο έχω κάνει στην ζωή μου......( μπορεί και όχι )
Έχεις σκεφτεί να πάρεις το αεροπλάνο;
Είναι πιο ξεκούραστο και ασφαλές.
 




Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
σκότωνει ο tamron ετσι? !!
Καλησπέρα. Ναι συμφωνώ. Θεωρώ ότι είναι πολύ καλός φακός. Με εκπλήσσει συνεχώς, τόσο πριν με την Nikon D7200 όσο και με την ff Nikon D750! Τώρα όμως δείχνει "λίγος" για δύσκολες λήψεις με πουλιά κ.λ.π (αφού πια τα 300mm φαίνονται περιορισμένα). Μάλλον θα χρειαστώ έναν 200-500 χα χα.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.053
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top