Φωτογράφοι κι όχι μόνο, δείξτε το ταλέντο σας

Μηνύματα
386
Reaction score
966
πηγές Αγγίτη νομός Δράμας.

Δυστυχώς δεν επιτρέπεται η φωτογράφιση στο σπήλαιο. Ειλικρινά δε κατάλαβα γιατί. Έχω πάει σε πολλά μέρη.
Μερικά άφλασα κλικ δε θα πειράξουνε το μεγαλείο της φύσης. Μάλλον η άγνοια σκοτώνει τελικά.
Αν φοβούνται ότι οι επισκέπτες θα κάνουν ζημιά στις "πωλήσεις" ακόμα χειρότερα...

Δεν υπάρχει καλύτερη διαφήμιση από τον χαρούμενο επισκέπτη.
Εδώ όμως έχουμε κόμπλεξ ανθρώπινης παρέμβασης σε ένα μοναδικής ομορφιάς περιβάλλον
Πραγματικά οι άνθρωποι έχουν πρόβλημα στο κεφάλι.. και όχι μόνο εκεί αλλά σχεδόν σέ όλα τα σπήλαια και αρχαιολογικούς χώρους...αν πας σε τέτοια μέρη και θες να φωτογραφήσεις περνε τηλέφωνο στα γραφεία καμία βδομάδα πριν καί κατά 50% θα σέ αφήσουν αλλιώς μπορείς να βγάλεις άδεια από το υπουργείο πολιτισμού που είναι συνήθως δωρεάν. Πίστεψε με όταν βλέπουν την άδεια αλλάζουν χρώμα έχει πολύ φάση!
 

Μηνύματα
484
Reaction score
585
πραγματικά πιάστικα Κώτσος... γιατί τα γνωρίζω αυτά που σωστά γράφεις.

Κρίμα τέτοιες μοναδικές εικόνες να είναι μόνο αναμνήσεις.
Με τα σπήλαια υπάρχει ένα ιδιότυπο καθεστώς.
Ενώ αρμόδιο είναι το υπουργείο πολιτισμού, υπάρχουν περιπτώσεις που η διαχείριση γίνεται από ιδιώτες.
Στο σπήλαιο του Αγγίτη αρμόδιος είναι ο δήμος που το δουλεύει ως ιδιώτης. Δεν δέχθηκαν υπηρεσιακές ταυτότητες του υπουργείου πολιτισμού!

Παλιά (1990), στα μουσεία μπορούσες να πάρεις άδεια φωτογράφισης (επί πληρωμή) ακόμα και για χρήση φλας!
Φτάσαμε στο 2020 να μη μπορούμε να βγάλουμε ούτε άφλασα σε μερικούς χώρους.
¨Οτι να ναι !
 











Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.788
Reaction score
28.228
οκ, ευχαριστώ. Αλλά είδα που την ανέβασες κατοπτρικά για αυτό ρώτησα!
-
Η σωστή όμως είναι ή δεύτερη .
Αλλά όπως και να την βάλεις και πάλι συγχαρητήρια . Μου αρέσει .
- Θά πρότεινα φιλικά να φτιάξεις το λογότυπο σου και εκει κανονικά όπως της πρέπει .

:drinks:
 
Last edited:

Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
-
Η σωστή όμως είναι ή δεύτερη .
Αλλά όπως και να την βάλεις και πάλι συγχαρητήρια . Μου αρέσει .
- Θά πρότεινα φιλικά να φτιάξεις το λογότυπο σου και εκει κανονικά όπως της πρέπει .

:drinks:
Η δεύτερη είναι φυσικά η κανονική λήψη, αλλά η πρώτη αυτή που, κατά την αισθητική μου, έδινε περισσότερο ενδιαφέρον στο τελικό αποτέλεσμα -κάτι σαν βουτιά στο κενό. Βέβαια γνώμη/άποψη υποκειμενική είναι αυτή και επιδέχεται κριτικής.
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.788
Reaction score
28.228
Η δεύτερη είναι φυσικά η κανονική λήψη, αλλά η πρώτη αυτή που, κατά την αισθητική μου, έδινε περισσότερο ενδιαφέρον στο τελικό αποτέλεσμα -κάτι σαν βουτιά στο κενό. Βέβαια γνώμη/άποψη υποκειμενική είναι αυτή και επιδέχεται κριτικής.
-
Είναι πολύ ωραία , βλέπω εναν άνθρωπο να πέφτει στο κενό με ταχύτητα 200χιλμ. την ώρα , αλλιώς με λιγότερα χιλμ. πτώση το ύφασμα και ό άνθρωπος θα ήταν ένα κουβάρι μαζί .
Όπως και να έχει μου αρέσει .
καμία κριτική από εμένα .
 







Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.384
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top