Φωτογραφίες που όλοι πρέπει να δούμε

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Σίγουρα η εικόνα αυτή δεν άλλαξε την πορεία του κόσμου.
Δεν είναι κάν μια φωτογραφία που έπιασε μια στιγμή.
Είναι όμως το μυαλό και το χέρι ενός μεγάλου ποιητή.

 

Μηνύματα
4.927
Reaction score
49

Ο κύριος με την γυσρισμένη πλάτη σίγουρα σκέφτεται την κυρία με την ωραία μέση!!!
 


Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
Sambalis said:

Ο κύριος με την γυσρισμένη πλάτη σίγουρα σκέφτεται την κυρία με την ωραία μέση!!!
Ο κυρ Γιώργης του λέει... μόλις σου "έφαγα την βασίλισσα"
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728


1947
Φωτογραφια του Τρουμαν Καποτε στο οπισθοφυλλο του βιβλιου του Other Voices, Other Rooms
Η φωτογραφια ξεσηκωσε πληθος συζητησεων και εκανε τον ασημο συγγραφεα διασημο
 

Μηνύματα
46
Reaction score
0
ΑΝΔΡΕΑΣ Κ. said:


Στις 28 Ιουνιου του 1914 ο αρχιδουκας Φερδιναρδος , διαδοχος του Αυστριακου θρονου ,δολοφονειται στο Σεραγεβο απο νεαρο Βοσνιο αυτονομιστη.
Το γεγονος οδηγει στο ξεσπασμα του Α' Παγκοσμιου Πολεμου.
την αμαξα και την στολη του αρχιδουκα με τις τρυπες απο τις σφαιρες τις εχω σε φωτογραφιες απο το πολεμικο μουσειο της Βιεννης.Θα τις βρω και θα τις προσθεσω.
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
ΑΝΔΡΕΑΣ Κ. said:
Στις 28 Ιουνιου του 1914 ο αρχιδουκας Φερδιναρδος , διαδοχος του Αυστριακου θρονου ,δολοφονειται στο Σεραγεβο απο νεαρο Βοσνιο αυτονομιστη.
Το γεγονος οδηγει στο ξεσπασμα του Α' Παγκοσμιου Πολεμου.
Σίγουρα είναι φώτο αυτή; Σαν πίνακας μοιάζει. Μου κάνει κομμάτι δύσκολο να είχαν φωτορεπορτάζ το 1914, με τις τεράστιες μηχανές και τον χρόνο έκθεσης που χρειαζόταν για να καταγραφεί ένα frame...
 


Μηνύματα
16.004
Reaction score
14


Αυτό κατα την γνώμη μου είναι το καλίτερο φωτομοντάζ που εχω δεί. Το πιο ευστοχο

ειναι φωτογραφίες 670 στρατιωτών που πέθαναν για την "μαμα πατρίδα" στο ΙΡΑΚ.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Στο παρακάτω contrast συναισθημάτων, δύο παπάδες από την σύγχρονη Ελληνική ιστορία...

p.s. Να δω τι λαλακίες θα πούμε στα παιδιά μας...




 

V

VIDEOMIX

Guest
Τέλειο το θέμα. Το είδα και χθές αλλα δεν είχα τον χρόνο να ασχολειθώ. Πάντως είναι ευχάριστω που έχουμε τον admin μας, τέτοιας ηλικίας ωστε να μας παραθέτει τις φωτογραφίες που έχει τραβήξει. Είναι όλες, ντοκουμέντα. 8)
 


Μηνύματα
13.106
Reaction score
163
VIDEOMIX said:
Τέλειο το θέμα. Το είδα και χθές αλλα δεν είχα τον χρόνο να ασχολειθώ. Πάντως είναι ευχάριστω που έχουμε τον admin μας, τέτοιας ηλικίας ωστε να μας παραθέτει τις φωτογραφίες που έχει τραβήξει. Είναι όλες, ντοκουμέντα. 8)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728


Oi αληθινες απωλειες ενος πολεμου
Κορεατες χωρικοι προσπαθουν να επιστρεψουν στην οικια τους κατα την διαρκεια του εμφυλιου στην χωρα τους
Προσεξτε την μητερα με το μωρο στην πλατη και τον συζυγο που ακολουθει με ολα τα υπαρχοντα της οικογενειας
 

V

VIDEOMIX

Guest
Τι κάνει άραγε ο Γιωργάκης εκεί; Μαντέψτε. Ιστορική "πατριωτική" φωτογραφία!!!!!!

 







Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.155
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top