Χαρίζεται 775 socket πισί hardware

Status
Not open for further replies.

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Λοιπόν κορίτσα, έχω καλά νέα και κακά νέα. Ποιά θέτε πρώτα; :p

Τα κακά είναι οτι η φιλενάδα μου θέλει τις Mushkin. Οπότε το πισί δίνεται μόνο με τις 2GB OCZ.

Τα καλά τώρα, η ψύκτρα ταίριαξε. Αφού την κοιτούσα 2-3 λεπτά σα γκαουλίνος "μα γιατί δεν πατάει" είχα blast from the past, μετακίνησα όλη τη στήριξη ψηλότερα και πάτησε τέλεια.

20210210_093023.jpg


20210210_094201.jpg


Ο κληρωθείς να προσέξει γιατί οι ψύκτρες με 2 μόνο σημεία στήριξης έχουν ευαισθησία. Αφού άναψει το πισί και στεγνώσει το thermal paste δεν πρέπει να ζοριστεί γιατί μετακινούνται εύκολα και μειώνεται η αγωγιμότητα.

20210210_093211.jpg

Άλλο θέμα, τα 775 πράγματα τα δίνω όλα μαζί. Μόνο.
Αν θέλετε να μοιραστείτε, κανονίστε μεταξύ σας χωρίς να ξεχνάτε πως υπάρχει πιθανώς κάποιο πρόβλημα μετά απο λίγες ώρες λειτουργίας.
Μπορεί να μην είναι τίποτα, μπορεί να είναι τροφοδοτικό, κάρτα γραφικών ή και μνήμη. :tongue:
Έτσι μου είπε το Ντολμαδάκι που δεν αποκλείεται να λέει και μπούρδες. Εγώ απλώς αρνήθηκα ν' ασχοληθώ άλλο με το παλιό μου HTπισί κι έφτιαξα άλλο γιατί θα το χρησιμοποιεί για δουλειά και πρέπει να λειτουργεί πάντα.

Τα προσφερόμενα είδη:

20210210_094133.jpg



Αν κάποιος ενδιαφέρεται μόνο για τον AMD 3700+ μπορεί να τον πάρει χωριστά. Χλωμό, γιατί οι επεξεργαστές δεν πάθαιναν τίποτα και βρωμούσε ο τόπος. :D
 
Last edited:

Μηνύματα
241
Reaction score
131
Λοιπόν κορίτσα, έχω καλά νέα και κακά νέα. Ποιά θέτε πρώτα; :p

Τα κακά είναι οτι η φιλενάδα μου θέλει τις Mushkin. Οπότε το πισί δίνεται μόνο με τις 2GB OCZ.

Τα καλά τώρα, η ψύκτρα ταίριαξε. Αφού την κοιτούσα 2-3 λεπτά σα γκαουλίνος "μα γιατί δεν πατάει" είχα blast from the past, μετακίνησα όλη τη στήριξη ψηλότερα και πάτησε τέλεια.

View attachment 199731

View attachment 199732

Ο κληρωθείς να προσέξει γιατί οι ψύκτρες με 2 μόνο σημεία στήριξης έχουν ευαισθησία. Αφού άναψει το πισί και στεγνώσει το thermal paste δεν πρέπει να ζοριστεί γιατί μετακινούνται εύκολα και μειώνεται η αγωγιμότητα.


Άλλο θέμα, τα 775 πράγματα τα δίνω όλα μαζί. Μόνο.
Αν θέλετε να μοιραστείτε, κανονίστε μεταξύ σας χωρίς να ξεχνάτε πως υπάρχει πιθανώς κάποιο πρόβλημα μετά απο λίγες ώρες λειτουργίας.
Μπορεί να μην είναι τίποτα, μπορεί να είναι τροφοδοτικό, κάρτα γραφικών ή και μνήμη. :tongue:
Έτσι μου είπε το Ντολμαδάκι που δεν αποκλείεται να λέει και μπούρδες. Εγώ απλώς αρνήθηκα ν' ασχοληθώ άλλο με το παλιό μου HTπισί κι έφτιαξα άλλο γιατί θα το χρησιμοποιεί για δουλειά και πρέπει να λειτουργεί πάντα.

Τα προσφερόμενα είδη:

View attachment 199733


Αν κάποιος ενδιαφέρεται μόνο για τον AMD 3700+ μπορεί να τον πάρει χωριστά. Χλωμό, γιατί οι επεξεργαστές δεν πάθαιναν τίποτα και βρωμούσε ο τόπος. :D
Τον 3700 θα τον ηθελα μονο και μόνο επειδή κάνω κέφι AMD.

Επειδή προηγούνται και άλλοι και μάλλον δεν θα έχω δυνατότητα αν λέω αν στο τέλος μείνει το 775 set ενδιαφέρομαι και γώ.
 











Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
Ο ΧΕΟΝ Χ5492 ΠΑΤΕΝΤΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΕ GIGABYTE EP45 ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ i7-870 ΠΟΥ ΑΝΤΙΚΑΤΕΣΤΗΣΑ.
ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΑΚΟΜΑ.... :D
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Άνοιξε τον δρόμο η Αναστασία; :hi:
Η Αναστασία αντέχει 6-7 φτυαριές μαξ, πρέπει να την πετάξω και να βρω πιό γερό μοντέλο. >:(

Δεν εννοούσα σήμερα μαστροΓιάννη, αν και άνοιξαν χθες κάπως τους δρόμους οπότε μπορεί να φτάσει κάτω. :tongue:
Μου έφερε η φίλη μου το πουτ@νάκι γάλατα χθες και δε με νοιάζει τίποτα.



Μόλις. Θα έρθουν αύριο για το χαλασμένο a/c και δεν θα μπορούν να ανέβουν ούτε με τα πόδια.

20210219_091949.jpg


20210219_091905.jpg


20210219_091653.jpg
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Ευχαριστώ πολύ!
Να βάλω αλυσίδες και αργά στο vitara να σου ανοίξω και το δρόμο? Μην κουράζεις και το κορίτσι συνέχεια!
Αν ανέβεις μέχρι τ' αυτοκίνητα θα σου δώσει κι έναν SSD 240GB. Αν δεν ανέβεις όμως, θα πάρει άλλος το 775. :tongue:
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Η Αναστασία αντέχει 6-7 φτυαριές μαξ, πρέπει να την πετάξω και να βρω πιό γερό μοντέλο. >:(
Έχει λήξει η εγγύηση;

Α και κάτι άλλο. Σταμάτα σε παρακαλώ να μονοπωλείς το θέμα γιατί θα ξυπνήσει η @melina μέσα μας. Πόσες φωτογραφίες γαμάτων χιονισμένων τοπίων να αντέξουμε πια εμείς οι κοινοί αστοί!

*edit εχμ νόμιζα ότι διαβάζω το θέμα του κακού καιρού. Τα βλέπεις; Μπάχαλο μας κάνεις. :roflmao:
 


Status
Not open for further replies.

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.198
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top