Χαρίζονται διάφορα


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.871
Reaction score
20.362
Για πάμε:

Για τα ακόλουθα τέσσερα (4) προϊόντα, η προθεσμία υποβολής συμμετοχής στις κληρώσεις λήγει την Τρίτη, 30 Ιουνίου 2020, στις 14:00. Διαβάστε προσεκτικά το post #1.

Δώρο 1: Ρολόι Aviator με μαύρο, δερμάτινο λουράκι. Διαθέτει λειτουργία χρονόμετρου, ημερομηνίας, ένδειξη (με δείκτη) 24ώρου, ενώ το καντράν διαθέτει ένδειξη παγκόσμιας ώρας, βάσει GMT και περιστρέφεται για να υπολογίζετε την ώρα σε διάφορες πόλεις. Θέλει μπαταρία και θέλει service: H κορόνα αποσπάται εντελώς από το ρολόι. Κόστος επισκευής εκτιμάται στα €50. Επίσης, έχει ένα μικρό σημάδι (γρατσουνιά) κοντά στο κέντρο του καντράν - δυσδιάκριτο μεν, αλλά είναι εκεί.

Δώρο 2: Comic "Η σκιά πέρα από τον χρόνο". Ιστορία (από τις πιο γνωστές) του H.P. Lovecraft, σε εικονογραφημένη έκδοση, στα Ελληνικά, από τις εκδόσεις Αίολος. Το διάβασα μία φορά και το έβαλα στη βιβλιοθήκη μου. Είναι σε άριστη κατάσταση.

Δώρο 3: Φορητό media player Archos 2oc Vision. Έχει έξοδο ακουστικών, η ένταση ρυθμίζεται ηλεκτρονικά από το menu της συσκευής. Το είχα συνδεδεμένο στη θύρα USB του αυτοκινήτου, για αναπαραγωγή μουσικής. Οπτικά και λειτουργικά είναι σε κατάσταση καινούριου. Δεν είμαι σίγουρος για τη διάρκεια της μπαταρίας του.

Δώρο 4: Modem/router Zyxel. Διαθέτει μία (1) θύρα για σύνδεση με internet, τέσσερις (4) θύρες δικτύου, δύο (2) θύρες USB και δύο (2) θύρες τηλεφωνικών γραμμών. Σε λειτουργική κατάσταση. Δίνεται με τροφοδοτικό για ελληνικές πρίζες.
[...]
Λοιπόν, για το Δώρο 1, δήλωσαν συμμετοχή στην κλήρωση ο @tigergreg κι ο @makis.pol. Νικητής της κλήρωσης αναδείχθηκε ο @tigergreg!

Για το Δώρο 3, δήλωσε συμμετοχή μόνο ο @Petros_Dalipis, οπότε, είναι δικό του!

Τα Δώρα 2 και 4, θα τα στείλω στον @tigergreg για να τα χαρίσει αλλού.


@Petros_Dalipis: Στείλε μου τη διεύθυνσή σου σε pm για να διευθετήσω την αποστολή του media player.
 




Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
ΧΘΕΣ ΕΔΩΣΑ ΣΤΗΝ ΡΕΤΟ ΕΛΛΑΣ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΠΙΠΛΑ

ΦΙΛΟΥ. ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΕΚΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΖΗΤΗΣΗ.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
@Petros_Dalipis: Στείλε μου τη διεύθυνσή σου σε pm για να διευθετήσω την αποστολή του media player.
ΑΝ ΜΕΝΕΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΤΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΔΙΠΛΑ

ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΩ ΕΓΩ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ Η ΔΩΣΤΟΥ ΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ.
 
Last edited:

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.967
Συγχαρητήρια για την κίνηση!

Βάλτε και μένα στη κλήρωση!







😁
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.871
Reaction score
20.362
ΑΝ ΜΕΝΕΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΤΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΔΙΠΛΑ

ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΩ ΕΓΩ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ Η ΔΩΣΤΟΥ ΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ.
Δεν μένει κοντά σου, αλλά συμφώνησε να έρθει να παραλάβει από εσένα. Θα τα πούμε σε pm.
 



Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
ΠΑΡΕΛΑΒΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
ΤΟ MEDIA PLAYER ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΑΚΙ ΤΟΥ ΗΔΗ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΘΗΚΕ
ΓΙΑ ΤΟΝ Κο ΝΤΑΛΙΠΗ.
ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΜΕ ΠΜ.
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.871
Reaction score
20.362
Η εκκαθάριση της αποθήκης συνεχίζεται! Θυμίζω τις προϋποθέσεις συμμετοχής που καθορίζονται στο post #1. Σε δύο από τα πιο κάτω, υπάρχει διαφοροποίηση ως προς την ανάληψη των εξόδων αποστολής.

1) Wireless-N Home router Linksys WRT150N
04.jpg

Είναι μοντέλο του Απριλίου 2007, σε πλήρη λειτουργική κατάσταση. Το είχα σε λειτουργία μέχρι πριν 4 χρόνια και μετά το αποθήκευσα λόγω μη χρήσης. Το user manual του μπορείτε να το βρείτε εδώ. Επίσης, πολλές τυχόν ερωτήσεις, απαντώνται εδώ. Δεν θυμάμαι ποια έκδοση firmware διαθέτει, ούτε εάν χρειάζεται αναβάθμιση τέτοιας φύσης. Δίνεται με το τροφοδοτικό του. Το βύσμα της πρίζας ακολουθεί το αγγλικό πρότυπο, όμως είναι αποσπώμενο, οπότε μπορείτε να το αντικαταστήσετε με αντίστοιχο ευρωπαϊκού τύπου.

2) Photo printer Canon Selphy CP760
01.jpg

Ο εκτυπωτής είναι καινούριος, στο κουτί του. Δεν χρησιμοποιήθηκε ούτε μία φορά. Το starter kit που τον συνοδεύει είναι άθικτο. Για να λειτουργήσει χρειάζεται τροφοδοτικό 24V, το οποίο δεν διαθέτω. Ο τυχερός της κλήρωσης θα αναλάβει τα ταχυδρομικά έξοδα.

3) Windows Surface RT (32GB) μαζί με το keyboard σε μπλε χρώμα
07.jpg


08.jpg


Εάν δεν απατώμαι, είναι το πρώτο μοντέλο της σειράς Surface που κυκλοφόρησε η Microsoft. Έχει επεξεργαστή Nvidia Tegra 3 Quad Core 1.3 GHz (ARM based processor), «τρέχει» Windows RT 8.1 (32-bit) με όλα τα τελευταία updates, 2GB RAM και 32G αποθηκευτικού χώρου. Ο αποθηκευτικός χώρος μπορεί να επεκταθεί με τη χρήση microSD card (μέχρι 200GB) ή/και με USB flash disk. Έχει εγκατεστημένο κι αδειοδοτημένο MS Office 2013. Το tablet και το keyboard θα δοθούν στις αρχικές τους συσκευασίες. Πριν να δοθεί στον τυχερό, θα πρέπει να γίνουν κάποιες διευθετήσεις σχετικές με τα user accounts, για τις οποίες θα υπάρξει κατ’ ιδίαν συνεννόηση.

Διευκρινίσεις:
Α) Χρήση:
Λόγω του επεξεργαστή και του λειτουργικού συστήματος, το tablet ΔΕΝ μπορεί να χρησιμοποιηθεί για κάτι άλλο εκτός από περιήγηση στο διαδίκτυο και για «γραφομηχανή». Viber, Skype, Google Hangouts κτλ ΔΕΝ λειτουργούν. Επίσης, ΔΕΝ μπορείτε να εγκαταστήσετε όποια εφαρμογή θέλετε, παρά μόνο όσες είναι διαθέσιμες στο app store για το tablet αυτό. Η μόνη εφαρμογή τρίτου κατασκευαστή που έχω εγκαταστήσει και λειτουργεί απρόσκοπτα είναι το VLC player.

Β) Ελάττωμα: Στην πάνω αριστερή γωνία, έχει αλλοιωθεί ελάχιστα το περίγραμμα της οθόνης, λόγω πτώσης από χαμηλό ύψος. Η λειτουργικότητα του tablet ή/και της οθόνης δεν επηρεάστηκε.

Γ) Έξοδα αποστολής: Ο τυχερός της κλήρωσης θα αναλάβει τα ταχυδρομικά έξοδα.

Όποιος από τους τυχερούς των τριών πιο πάνω συσκευών το επιθυμεί θα του δοθούν και τα παρακάτω:
Φορτιστής κινητού/tablet και καλώδια micro USB type B male.
10.jpg


Περισσότερες φωτογραφίες στο επόμενο post.
 


Μηνύματα
537
Reaction score
129
Συγχαρητηρια για την προσφορα σας,
ενδιαφερομαι για το surface RT
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Μπράβο κι από εμένα!
Κι εγώ ενδιαφέρομαι κατά προτεραιότητα για το Surface και δευτερευόντως για τον Canon.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.871
Reaction score
20.362
Διευκρίνιση: δηλώσεις συμμετοχής μέχρι την Κυριακή, 21/03/2021.
 




Staff online

  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.201
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top