Χατζιδάκις ή Θεοδωράκης ? ...ή τράπ τελικά?

ika

News
Μηνύματα
13.768
Reaction score
12.835
η βητα πλευρα, ναι. Αλλα δεν ειναι μια ερωτηση που εχει λαθος απαντηση.
-
σκοπος ειναι παντως μετα απο χρονιες αεναες συζητησεις και ερωταπαντησεις για τη μουσικη και τη δισκογραφια και τον ηχο να μην θυμασαι τιποτα. 8-)
Και αυτό με την κονσέρβα στο εξώφυλλο καλό ήταν και το Tango Mango καλό ήταν, τι να διαλέξει κανείς...
Αυτό που βλέπω είναι πως τότε κάθενας είχε τον ήχο του και τον ξεχώριζες, τώρα είναι όλοι ίδιο...
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
... απαντας (οχι τοσο) στη τυχη "future days" , και συνεχιζεις να πινεις το ποτο σου. 8-)
-> to youdoright ειναι κομματαρα , ισως το πιο αγαπημενο μου (σιγουρα αυτο που εχω ακουσει περισσοτερες φορες).
 
  • Like
Reactions: ika

D

Deleted member 50795

Guest
Ποιοι, οι γονείς τους;
κοίτα θα το πω απλά ….με ένα παραδειγμα.
αν μιλάμε για περιπτωσεις σαν αυτή που είδα πολλάκις φέτος στην παραλία, όπου 10χρονα και 12χρονα κοριτσάκια λικνίζονταν στο ρυθμό τέτοιων «τραγουδιών» , τραγουδώντας τα συνάμα και η μάνα από δίπλα καμάρωνε ,για την κοράκλα της …και ο πατέρας κοιτούσε τον επόμενο κωλο που έμπαινε στη θάλασσα….ε, τότε μιλάμε ότι μάλλον φταίνε κάπου και οι γονείς.:beach:
….και άλλα πολλά παραδείγματα γύρω μας.
( αλλά δε φταίνε μόνο αυτοί…:geek:)

(»τραγούδια»…,που μιλούσαν για sex, ναρκωτικά, μαγκιά, κλεψιά,….κ.ο.κ)
 
Last edited by a moderator:




Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.131
Reaction score
30.071
Γενικώς αν και αυθόρμητα θα έλεγα Χατζιδάκις, ο Θεοδωράκης είναι τόσο μεγάλος που δεν μπορείς να επιλέξεις ανάμεσά τους.

Για Beatles και Stones δεν υπάρχει καν σύγκριση, οι πρώτοι και είχαν τεράστιο ταλέντο, επανεφεύρισκαν τον εαυτό τους σε κάθε δίσκο, και όταν η παρέα έκανε τον κύκλο της ως καλλιτέχνες το έληξαν. Οι δεύτεροι είχαν να πουν κάτι, έβγαλαν 2-3 καλούς δίσκους, αλλά αντί να το λήξουν συνεχίζουν έως σήμερα ως αξιοθρήνητοι έμποροι.
 

Μηνύματα
14.877
Reaction score
20.422
και ο πατέρας κοιτούσε τον επόμενο κωλο που έμπαινε στη θάλασσα
Ώπα Ώπα
Αυτό δεν είναι κριτήριο
Εγώ πχ εξασκω αυτό το άθλημα τα τελευταία 15 χρόνια αλλά τα παιδιά μου ξεχωρίζουν τους deep purple από τους rainbow και για Τραπ ακόμα κουβέντα.
 






Μηνύματα
343
Reaction score
872
Η απάντηση σε ολα τα παραπάνω διλήμματα είναι οι doors. Αλλά δεν θα χαλάσουμε χατίρια, γούστα είναι αυτά. Όσο για τους νέους, αυτοί είναι γεννήματα της εποχής τους και της κοινωνίας. Δηλαδή μετα απο τόσα χρόνια αντ1, σταρ, σκυλαδικα, μπλεπρασινουςκοκκινουςροζ κοκκους, αποθέωσης της καταναλωτικης ικανότητας, του ατομικισμου κτλ τι περιμένατε οτι θα ακούνε Ξενάκη και θα διαβάζουν Προυστ;
 


Μηνύματα
14.877
Reaction score
20.422
Επομένως έχεις και καλή φυσική κατάσταση.
:acute: :boast: :dance2: :gamer: :acute: :drinks:
εθνική ομάδα το λιγότερο

Στοιχηματίζω ότι και με το ποδήλατο τπτ τέτοιο θα ακολουθεί
το καλοκαίρι κάποια στιγμή έχω πετύχει έξω απο το χίλτον ένα αθλητικό κοριτσάκι σε κουρσάκι που δεν φόραγε περιβολή ποδηλατική αλλά αυτά τα κορμάκια το στρινγκοειδή ψιλόμεσο με σορτσάκι κοντό .
αλληθώρισα. πρέπει να πέρασα με κόκκινο ή πορτοκαλί ή πράσινο ή δεν είχε φανάρι ή τροχονόμο δεν είμαι σίγουρος.
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.516
εθνική ομάδα το λιγότερο


το καλοκαίρι κάποια στιγμή έχω πετύχει έξω απο το χίλτον ένα αθλητικό κοριτσάκι σε κουρσάκι που δεν φόραγε περιβολή ποδηλατική αλλά αυτά τα κορμάκια το στρινγκοειδή ψιλόμεσο με σορτσάκι κοντό .
αλληθώρισα. πρέπει να πέρασα με κόκκινο ή πορτοκαλί ή πράσινο ή δεν είχε φανάρι ή τροχονόμο δεν είμαι σίγουρος.
@pankrok ή @rock rock ? :D
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.131
Reaction score
30.071
εθνική ομάδα το λιγότερο


το καλοκαίρι κάποια στιγμή έχω πετύχει έξω απο το χίλτον ένα αθλητικό κοριτσάκι σε κουρσάκι που δεν φόραγε περιβολή ποδηλατική αλλά αυτά τα κορμάκια το στρινγκοειδή ψιλόμεσο με σορτσάκι κοντό .
αλληθώρισα. πρέπει να πέρασα με κόκκινο ή πορτοκαλί ή πράσινο ή δεν είχε φανάρι ή τροχονόμο δεν είμαι σίγουρος.

 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.580
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top