Χαϊεντάδες με Περικεφαλαία

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Δε θα σας κρατήσω σε αγωνία...
Το βραβείο κερδίζει με το σπαθί της η εταιρεία...... Lessloss!

Μία επίσκεψη στην ιστοσελίδα τους αρκεί για να ανακαλύψετε πολλά "διαμάντια", αλλά ξεχωρίζει μία από τις προτάσεις που κάνουν για καλύτερο ήχο από PC:

Playing the file from a deeply embedded folder instead of from top of directory: Audible.

Seems to have same effect when file path name is maximum length, regardless of directory structure.
Probable reason -- buffering issue, since the music playback software takes considerably longer to load the data prior to playback in these cases.
OMFG, απλά.

Συγχαρητήρια στην εταιρεία, και του χρόνου κλπ... :121:

[Η επιτροπή που αποτελείται από εμένα και τον εαυτό μου είναι ανοικτή σε αντι-προτάσεις για το βραβείο. :116: ]
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Απάντηση: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

επίσης, η ποιότητα του ήχου στην αναπαραγωγή ενός αρχείου από τον υπολογιστή μας, εξαρτάται κι από τη φάση της σελήνης.
βέρι όντιμπλ.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Γ@μάτο!
Μου θυμίζει εκείνο με την "ποσότητα του ενσωματωμένου jitter" στα ψηφιακά αρχεία και τον συσχετισμό της με το πόσο μακριά είναι ο server από τον οποίον γίνεται το download. :116:

...
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.013
Απάντηση: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

Γιατί ? αμα είναι στον νότιο πόλο δεν έχει πιο πολύ jitter? ρε νίκο?
Για βάλε πόσα χλμ είναι απο κει κάτω, και πόσες αλλαγές καλωδίων μπορεί να κάνει.
Ε του κερατά !!! λίγο τζιτεράκι παραπάνω δεν μπορεί να τσιμπήσει?
Ασε που εκει κάτω εχει και χαμηλές θερμοκρασίες και κρυώνει και ο σερβερ ξεχρονίζεται το ρολόϊ , αστα σου λεω χάλια.:116:
 

Μηνύματα
299
Reaction score
39
Απάντηση: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

"Audible" XAXAXA!! Καλά δεν είχε κανέναν supervisor ο τύπος που το έγραψε? Λέτε να το πιστεύει κιόλας ή το έγραψε έτσι για να πει και αυτός κάτι εντυπωσιακό?
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Απάντηση: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

Change the CPU frequency from 3.4 to 2.8 to 1.8 GHz:
Audible.
Probable reason -- less parasitic HF radiation

μπουχαχαχαχαχαχαα.
 

m1ts0s

News poster
Editor
Μηνύματα
2.331
Reaction score
3.635
Απάντηση: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

Probable reason : κάνει και απόπειρα να το εξηγήσει ο Θεός
 

Μηνύματα
3.188
Reaction score
209
Απάντηση: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

Γιατί ? αμα είναι στον νότιο πόλο δεν έχει πιο πολύ jitter?
Εννοείται. Κατ' αρχήν έχει να κάνει με το μαγνητικό πεδίο της γης που είναι εμφανές στο φαινόμενο aurora. Τα ηλεκτρόνια επηρεάζονται από το μαγνητικό πεδίο κει σα πέρα και δεν έρχονται με την ίδια ταχύτητα και φόρα. Άρα Jitter.

Επίσης σημαντικό ρόλο παίζει η εποχή. Αν πρόκειται για σήμα το οποίο προέρχεται από το Ν. Πόλο την εποχή που οι Αυτοκρατορικοί Πιγκουίνοι επωάζουν τα αυγά τους, το σήμα έχει λιγότερα δυναμικά. Αν τα αυγά έχουν επωαστεί και έχουν γεννηθεί τα μικρά πιγκουινάκια είναι εμφανής η πιο στακάτη απόδοση του ήχου.

 




Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.013
Απάντηση: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

Γιατί ? κάνουνε οι καλωδιάδες μηχανές?
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Unplugging all external devices, i.e. mouse, keyboard, monitor, etc:
Audible.
Probable reason -- less antenna effect, hence less HF radiation within computer schematics.


oποτε, θα διαλεγετε τραγουδακι , στα γρηγορα μη το τραβηξω το ποντικι, και θα τα σβηνετε ολα...Ποντικια, πληκτρολογια, ολα.
και το ψυγειο, και το κλιμα, και τα παντα ολα.θα παιζει καλυτερα, λεει.
 


Μηνύματα
222
Reaction score
8
Απάντηση: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

Τι μου θυμίσατε… περί μπούρδας…. Όταν είχα πάρει τιην πρώτη μου LCD ΠΡΊΝ 3,5 χρόνια ο τεχνικός από τη Samsung μου είχε πει το εξής :τώρα που θα την πας σπίτι θα την αφήσεις μια μέρα την τ.ν. όρθια στην κανονική της θέση για να κάτσουν τα υγρά: :111: !!!! μετά την ανίγης.αν δε το κάνεις αυτό δε θα <στρώση >καλά η τηλεόραση !!γιατί eπίδι η τηλεόραση κατά την μεταφορά τα υγρά έχουν μετακινηθεί !:116:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Απάντηση: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

...Φυσικά δεν είναι τυχαίο το ότι πουλάνε καλώδια...
H επιχειρηματολογία της εταιρείας διαρθρώνεται θυμίζοντας τη γνωστή διαφήμιση πλαστικού χρήματος:
...:Αudible.
...:Aκουστό.
...:Ακουστό.
...
...Η εγκαθίδρυση νέας κάστας ακροατών που θ'αντιλαμβάνονται τα παραπάνω ως γαρνιτούρα των καλωδίων εναλλασσομένου γεύματος:priceless(loss),δηλαδή Ανεκτίμητο!:126:
 

Μηνύματα
4.219
Reaction score
2.247
Απάντηση: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

Ζήτω τα χαι-εντ μηδενένα !!! :105:
 

Μηνύματα
94
Reaction score
4
Επιτέλους βρήκα τον άνθρωπο μου.

Του έστειλα mail με συγχαρητήρια όπου του εξηγώ αναλυτικά ότι πάντα άκουγα διαφορά μεταξύ mp3 με ελληνικούς χαρακτήρες unicode σε ISO 9660 Joliet σε σχέση με το ίδιο mp3 με τίτλο σε ANSI για DOS με μαξιμουμ 8 χαρακτήρων, αλλά ποτέ δεν μπορούσα να προσδιορίσω το γιατί.

Εντάξει δεν έχουμε και όλοι το ίδιο αυτί, δεν πειράζει που δεν μπορείτε να καταλάβετε την διαφορά.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Απάντηση: Re: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

Επιτέλους βρήκα τον άνθρωπο μου.

Του έστειλα mail με συγχαρητήρια όπου του εξηγώ αναλυτικά ότι πάντα άκουγα διαφορά μεταξύ mp3 με ελληνικούς χαρακτήρες unicode σε ISO 9660 Joliet σε σχέση με το ίδιο mp3 με τίτλο σε ANSI για DOS με μαξιμουμ 8 χαρακτήρων, αλλά ποτέ δεν μπορούσα να προσδιορίσω το γιατί.

Εντάξει δεν έχουμε και όλοι το ίδιο αυτί, δεν πειράζει που δεν μπορείτε να καταλάβετε την διαφορά.
:135:

:619:





:617::613:
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.625
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top