Χαϊεντάδες με Περικεφαλαία





Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
καλησπέρα Δημητροπόδαρε,
θες συμβουλές για αγορά καλωδίων???
100€ για αρχή και βλέπουμε... :rolleyes: :rolleyes:

Ξεκαθάρισε ότι αναφέρεσαι στην αμοιβή σου και όχι στη τιμή του καλωδίου, μη νομίζει ότι θα καθαρίσει τόσο φτηνά!
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Ξεκαθάρισε ότι αναφέρεσαι στην αμοιβή σου και όχι στη τιμή του καλωδίου, μη νομίζει ότι θα καθαρίσει τόσο φτηνά!
100€ είναι μόνο η προκαταβολή απλά για να τον ακούσω, όχι για να τον συμβουλέψω κιόλας για την αγορά των καλωδίων!!!...:biggrin::biggrin:
150€ αν θέλει να ακούσω και το πόνο του για τα στηρικτικά γενικότερα!:whistling::whistling:
Για τη τελική αμοιβή μου, ανάλογα του προβλήματος και το ποσό..:wink::wink:
Η αγορά των προτεινόμενων καλωδίων-στηρικτικών εννοείται ότι είναι έξτρα και..άστρωτα..
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Φρεσκότατο, θα κυκλοφορήσει τέλη Νοεμβρίου. Γιατί αν δεν έχεις audiophile data switch που τιμάται 2.000 λίρες Αγγλίας δεν λογίζεσαι χάι-εντ στρήμερ.

Άντε αυτό να το καταλάβω: LED disabling feature reduces noise

Άντε να το καταλάβω κι αυτό: Robust vibration-isolating construction to complement Melco’s N10 series

Αυτό όμως 4 100MbE ports with RJ45 πως να το καταλάβω? Για ποιο λόγο έχουν 100αρες συνδέσεις?
 

Μηνύματα
252
Reaction score
645
Πάντως mp3 σύγκριση με wav ή flac 16/44 μπορώ να ξεχωρίσω 8 στις 10 φορές σε κομμάτια που γνωρίζω πολύ καλά και πάντα στο σύστημά μου. Με ακρόαση από τα ακουστικά μου δε, γίνομαι σχεδόν αλάνθαστος.
Σε συστήματα φίλων, σε blind test πάντα, και σε γνωστά μου τραγούδια την έχω πατήσει ουκ ολίγες φορές.
Flac 16/44 από 24/96 δεν μπορώ να ξεχωρίσω.

Έχω παρεβρεθεί σε τυφλό τεστ με άλλα 5 άτομα που δοκίμαζαν καλώδια usb, ειλικρινά τους κοίταγα σαν εξωγήινους που καταλάβαιναν τόσο μεγάλες διαφορές, έλεγε κάποιος ότι ακούει καλύτερα - πιο ευκρινώς - την μπασσογραμμή του Midlife Crisis των Faith No More με το τάδε καλώδιο και πιο θαμπά με το δείνα.
Κάποια στιγμή λοιπόν που είχα το ρόλο του changer πίσω από ένα μικρό παραβάν που είχε στηθεί, έβγαλα χωρίς να βλέπουν το usb καλώδιο από το streamer (είχε buffer 2,5 - 3 λεπτά μουσικής) και το τραγούδι προφανώς συνέχιζε να παίζει. Τους ρώτησα αν ακούν και τώρα αλλαγή και οι μισοί είπαν ναι. Άφησα να περάσει ακόμα 1 - 1,5 λεπτό και μετά τους εμφάνισα ότι το σύστημα έπαιζε χωρίς καλώδιο.
Πραγματικά δεν ξέρω αν απέδειξα κάτι, αλλά είχε πλάκα η έκφρασή τους όταν εμφανίστηκα κραδαίνοντας το usb στο χέρι.
 
Last edited:

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Πάντως mp3 σύγκριση με wav ή flac 16/44 μπορώ να ξεχωρίσω 8 στις 10 φορές σε κομμάτια που γνωρίζω πολύ καλά και πάντα στο σύστημά μου. Με ακρόαση από τα ακουστικά μου δε, γίνομαι σχεδόν αλάνθαστος.
Σε συστήματα φίλων, σε blind test πάντα, και σε γνωστά μου τραγούδια την έχω πατήσει ουκ ολίγες φορές.
Flac 16/44 από 24/96 δεν μπορώ να ξεχωρίσω.

Έχω παρεβρεθεί σε τυφλό τεστ με άλλα 5 άτομα που δοκίμαζαν καλώδια usb, ειλικρινά τους κοίταγα σαν εξωγήινους που καταλάβαιναν τόσο μεγάλες διαφορές, έλεγε κάποιος ότι ακούει καλύτερα - πιο ευκρινώς - την μπασσογραμμή του Midlife Crisis των Faith No More με το τάδε καλώδιο και πιο θαμπά με το δείνα.
Κάποια στιγμή λοιπόν που είχα το ρόλο του changer πίσω από ένα μικρό παραβάν που είχε στηθεί, έβγαλα χωρίς να βλέπουν το usb καλώδιο από το streamer (είχε buffer 2,5 - 3 λεπτά μουσικής) και το τραγούδι προφανώς συνέχιζε να παίζει. Τους ρώτησα αν ακούν και τώρα αλλαγή και οι μισοί είπαν ναι. Άφησα να περάσει ακόμα 1 - 1,5 λεπτό και μετά τους εμφάνισα ότι το σύστημα έπαιζε χωρίς καλώδιο.
Πραγματικά δεν ξέρω αν απέδειξα κάτι, αλλά είχε πλάκα η έκφρασή τους όταν εμφανίστηκα κραδαίνοντας το usd σο χέρι.
Καλά, με buffer και άκουγαν διαφορές; :lolsign: :lolsign: :lolsign: :gotcha: :gotcha: :gotcha:
 

C

chrispo

Guest
..έχουμε δεί και πολύ χειρότερα....:geek: ( η κουφαμάρα ορισμένων , απλά δεν έχει όρια...επιπλέον , παίζοντάς το γνώστες και ¨ειδικοί ¨:biggrin:)
 

Μηνύματα
307
Reaction score
409
Πάντως mp3 σύγκριση με wav ή flac 16/44 μπορώ να ξεχωρίσω 8 στις 10 φορές σε κομμάτια που γνωρίζω πολύ καλά και πάντα στο σύστημά μου. Με ακρόαση από τα ακουστικά μου δε, γίνομαι σχεδόν αλάνθαστος.
Σε συστήματα φίλων, σε blind test πάντα, και σε γνωστά μου τραγούδια την έχω πατήσει ουκ ολίγες φορές.
Flac 16/44 από 24/96 δεν μπορώ να ξεχωρίσω.

Έχω παρεβρεθεί σε τυφλό τεστ με άλλα 5 άτομα που δοκίμαζαν καλώδια usb, ειλικρινά τους κοίταγα σαν εξωγήινους που καταλάβαιναν τόσο μεγάλες διαφορές, έλεγε κάποιος ότι ακούει καλύτερα - πιο ευκρινώς - την μπασσογραμμή του Midlife Crisis των Faith No More με το τάδε καλώδιο και πιο θαμπά με το δείνα.
Κάποια στιγμή λοιπόν που είχα το ρόλο του changer πίσω από ένα μικρό παραβάν που είχε στηθεί, έβγαλα χωρίς να βλέπουν το usb καλώδιο από το streamer (είχε buffer 2,5 - 3 λεπτά μουσικής) και το τραγούδι προφανώς συνέχιζε να παίζει. Τους ρώτησα αν ακούν και τώρα αλλαγή και οι μισοί είπαν ναι. Άφησα να περάσει ακόμα 1 - 1,5 λεπτό και μετά τους εμφάνισα ότι το σύστημα έπαιζε χωρίς καλώδιο.
Πραγματικά δεν ξέρω αν απέδειξα κάτι, αλλά είχε πλάκα η έκφρασή τους όταν εμφανίστηκα κραδαίνοντας το usb στο χέρι.
Σφύζεις υγείας (εύχομαι γενικώς) και ειδικότερα από τα αναγραφόμενα ακουστικής αλλά κυρίως νοητικής. Μακρυά από γιατρούς το λοιπόν για ευτυχισμένο μουσικό βίο!!!:party:
 

Μηνύματα
252
Reaction score
645
Καλά, με buffer και άκουγαν διαφορές; :lolsign: :lolsign: :lolsign: :gotcha: :gotcha: :gotcha:
Σχεδόν όλα τα streamers έχουν buffer και όλοι ακούνε διαφορές με audiophile καλώδια usb. Reviewers και hiendάδες.
Να ένα ωραίο καλωδιάκι. 769 ευρώ το 1,5 μέτρο

Και δεν είναι και το ακριβότερο, έχει πολλά στο 1500άρι το 1 μέτρο
Post automatically merged:

Σφύζεις υγείας (εύχομαι γενικώς) και ειδικότερα από τα αναγραφόμενα ακουστικής αλλά κυρίως νοητικής. Μακρυά από γιατρούς το λοιπόν για ευτυχισμένο μουσικό βίο!!!:party:
Ναι όντως σφύζω από υγεία και ιατρούς επισκέπτομαι συχνά διότι ως ερασιτέχνης τριαθλητής πρέπει να έχω ιατρικές γνωματεύσεις 2 φορές το χρόνο.

Τώρα για το νοητικό θα ήθελα πολύ να μου το εξηγήσεις. Να μάθω που έχει λογικό κενό αυτό που έγραψα χωρίς ειρωνίες και εξυπνακίστικο τρόπο. Δεν γνωριζόμαστε άλλωστε και θα ήθελα να αναφέρεσαι σε εμένα με την πρέπουσα ευγένεια.
 
Last edited:

C

chrispo

Guest
Σχεδόν όλα τα streamers έχουν buffer και όλοι ακούνε διαφορές με audiophile καλώδια usb. Reviewers και hiendάδες.
Να ένα ωραίο καλωδιάκι. 769 ευρώ το 1,5 μέτρο
.....
Και δεν είναι και το ακριβότερο, έχει πολλά στο 1500άρι το 1 μέτρο
:headbang:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Κοιτάξτε τι ωραία που τα λέει, τόσο ωραία ούτε ο Μπουτχιας μπορεί :biggrin: :biggrin:
Άντε...ανασκολοπίσου. :Α

Αυτός ο τύπος δεν είναι Bhutia simulator (προσομοιωτής) αλλά...σιχαμιουλέϊτορ. :lolsign:

Α και κάτι άλλο,η φράουλα δεν είναι καλοκαιρινό φρούτο,αλλά...ανοιξιάτικο.
Γι άλλη μια φορά η παραποίηση των δεδομένων χάριν...καλωδιολαγνείας.

Στην πυρά αντί στο...απυρόβλητο όλα τα σιχάματα.
...
θες συμβουλές για αγορά καλωδίων???
100€ για αρχή και βλέπουμε... :rolleyes: :rolleyes:
Γι αγορά...προφυλακτικών.Καλύτερα να περάσεις από...call girls για να έτρωγες τα λεφτά σου. :A
 
Last edited:

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
@ZaBBalos
Πολλοί υποστηρίζουν πως στα 100 Mbit link, ακούγονται καλύτερα τα streamer. Αυτό υποστηρίζει και η Sotm στο firmware update που έβγαλε όταν το έβγαλε
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
@ZaBBalos
Πολλοί υποστηρίζουν πως στα 100 Mbit link, ακούγονται καλύτερα τα streamer. Αυτό υποστηρίζει και η Sotm στο firmware update που έβγαλε όταν το έβγαλε
Να σου πω την αλήθεια το υποπτεύθηκα πως κάτι τέτοιο θα έχουν να πουν. Ας δοκιμάσουν και στα 10 ίσως να είναι ακόμα καλύτερα (για 16 bit).
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.049
Reaction score
20.456
Να σου πω την αλήθεια το υποπτεύθηκα πως κάτι τέτοιο θα έχουν να πουν. Ας δοκιμάσουν και στα 10 ίσως να είναι ακόμα καλύτερα (για 16 bit).
Μπα! Καλύτερα 10base2 με RG58 στρωμένο σε bell 205 του 1965 και bnc με επικάλυψη ροδίου...
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Ευκαιρία μεγάλη.. κάνει μόνο γύρω στο μισό μυριο,
View attachment 143977

Δεν θέλω τσιγκουνιες

Sonus faber Aida ( 110.000 Euro), τελικοι Dagostino Momentum 400 ( 90.000 Euro), προ Dagostino Momentum Pre HD (Preis: 60.000 Euro), Phono Dagostino Phono Momentum (32.000 Euro), πικαπακι EAT Forte (10.000 Euro), CD-Player Meridian 808 (15.000 Euro). Και να μην ξεχνάμε τα καλώδια ηχείων Zensati Silencio Lautsprecherkabe γύρω στα 200.000 Euro.

Πάρε κοσμε :biggrin:
Το πολυμπριζο φαινεται μουφα....και εχουνε και τους δισκους χυμα (εχουν τσιμπησει καργα noise floor...χαλια θα παιζνε )ασε το χαλι που ειναι μικρο τσιγκουνιαρικο....ε οχι...δεν θα το παρω υπο αυτες τις προυποθεσεις το συστημα...νυσαφι πχια...
o-antoni-xopkins-se-rolo-eksorkisti.jpg
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
100€ είναι μόνο η προκαταβολή απλά για να τον ακούσω, όχι για να τον συμβουλέψω κιόλας για την αγορά των καλωδίων!!!...:biggrin::biggrin:
150€ αν θέλει να ακούσω και το πόνο του για τα στηρικτικά γενικότερα!:whistling::whistling:
Για τη τελική αμοιβή μου, ανάλογα του προβλήματος και το ποσό..:wink::wink:
Η αγορά των προτεινόμενων καλωδίων-στηρικτικών εννοείται ότι είναι έξτρα και..άστρωτα..
Dimi μην του απαντας...θα καθαρισω εγω: Θα τον στραγγαλισω με βαν ντεν χουλ για να εχει και ακριβο θανατο. Τα μπελντεν δεν κανουν για τον λαρυγγα του.:D:D:D:D
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.091
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top