Χαϊεντάδες με Περικεφαλαία

Μηνύματα
125
Reaction score
377
Αυτό με το mp3 και το flac θα ήθελα πραγματικά να το κάνω τεστ σε ομάδα οντιόφιλων. Μαζί με τεστ dac των <500€ με ένα των >2000€.
Challenge accepted! Εδώ, ότι τέστ θέλεις. Εγώ με κλειστά μάτια και 'σύ θα αλλάζεις ό,τι θέλεις στο σύστημα.
pm για να κανονίσουμε τις λεπτομέρειες.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Challenge accepted! Εδώ, ότι τέστ θέλεις. Εγώ με κλειστά μάτια και 'σύ θα αλλάζεις ό,τι θέλεις στο σύστημα.
pm για να κανονίσουμε τις λεπτομέρειες.
αυτό θα έχει ενδιαφέρον...
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Πάντως δεν είναι ο μόνος χώρος που οι χομπίστες λένε διάφορα και νομίζουν ότι καταλαβαίνουν (μαζί και εγώ πάντα) ακόμα και τις παραμικρές αλλαγές.
Με τους - και καλά γνώστες - οινόφιλους να δείτε πλάκα σε τυφλές δοκιμές.
Να δεις και καπνιστές που πίνουν ουίσκι με πάγο και νομίζουν πως μπορούν να ξεχωρίζουν πάντα τη μάρκα τους.
Post automatically merged:

Challenge accepted! Εδώ, ότι τέστ θέλεις. Εγώ με κλειστά μάτια και 'σύ θα αλλάζεις ό,τι θέλεις στο σύστημα.
pm για να κανονίσουμε τις λεπτομέρειες.
Δεν έχει νόημα μία προσωπική πρόκληση, ακόμα κι αν είσαι σε θέση να ανταπεξέλθεις αυτό δε σημαίνει πως μπορεί ο καθένας. Ίσως να είσαι μία φωτεινή εξαίρεση. Ένα τέτοιο τεστ έχει αξία να πραγματοποιηθεί σε ένα γκρουπ ατόμων.
 

Μηνύματα
125
Reaction score
377
αυτό θα έχει ενδιαφέρον...
αυτό θα έχει ενδιαφέρον...
Ρώτησε τον κοινό γνωστό μας να σου πει για το άναμμα και σβήσιμο της οθόνης του cd, είχε πάθει πλάκα.:)
Post automatically merged:

Να δεις και καπνιστές που πίνουν ουίσκι με πάγο και νομίζουν πως μπορούν να ξεχωρίζουν πάντα τη μάρκα τους.
Post automatically merged:


Δεν έχει νόημα μία προσωπική πρόκληση, ακόμα κι αν είσαι σε θέση να ανταπεξέλθεις αυτό δε σημαίνει πως μπορεί ο καθένας. Ίσως να είσαι μία φωτεινή εξαίρεση. Ένα τέτοιο τεστ έχει αξία να πραγματοποιηθεί σε ένα γκρουπ ατόμων.
Ok, εγώ πάντως προσφέρομαι.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Challenge accepted! Εδώ, ότι τέστ θέλεις. Εγώ με κλειστά μάτια και 'σύ θα αλλάζεις ό,τι θέλεις στο σύστημα.
pm για να κανονίσουμε τις λεπτομέρειες.
Ρώτησε τον κοινό γνωστό μας να σου πει για το άναμμα και σβήσιμο της οθόνης του cd, είχε πάθει πλάκα.:)
Ok, εγώ πάντως προσφέρομαι.
Ένα πράγμα είναι χειρότερο από το ν'αποτύγχανες,ακριβώς το να...πετύχαινες σε τέτοια τεστ.
Επειδή θ'αποδείκνυε πόση έμφαση δίδεται από μέρους σου σε δευτερεύοντα...ζητήματα.
Άρα λοιπόν μπρος γκρεμός και πίσω...ρεύμα. :Α
 

Μηνύματα
125
Reaction score
377
Ένα πράγμα είναι χειρότερο από το ν'αποτύγχανες,να...πετύχαινες σε τέτοια τεστ.
Επειδή θ'αποδείκνυε πόση έμφαση έδινες σε δευτερεύοντα...ζητήματα.Άρα λοιπόν μπρος γκρεμός και πίσω...ρεύμα. :Α
Ναι ok, .....whatever.
 



leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Λέανδρε,εάν ποτέ ήθελα καλώδια για να ισοσταθμίσουν μιαν απόκριση,θα σε καλούσα.
Για να μου υπενθύμιζες με τον τρόπο σου γιατί θα ήταν απίθανο να...χρειαζόμουν. ;)

Είσαι με άλλα λόγια εξαιρετική επίδραση...αποτροπής. :lolsign:
βρε τη ζητάει ο οργανισμός σου την ανακαλωδίωση σου λέω!!!......:sneaky::sneaky:
και μετά...τσακ!!......dsp σε θέση off, όλα ωραία και νοικοκυρεμένα όπως πρέπει....:boast::boast:
Τα ξεφορτώνεσαι και γίνεσαι άρχοντας των ήχων κι όχι των ψηφίων!:biggrin::biggrin:
κατάλαβες τώρα bhutia μ???
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Ένα πράγμα είναι χειρότερο από το ν'αποτύγχανες,ακριβώς το να...πετύχαινες σε τέτοια τεστ.
Επειδή θ'αποδείκνυε πόση έμφαση δίδεται από μέρους σου σε δευτερεύοντα...ζητήματα.
Άρα λοιπόν μπρος γκρεμός και πίσω...ρεύμα. :Α
σωστά bhutia μ!!:biggrin::biggrin:
ότι πεις μάναμ!! :biggrin: :biggrin:
δε παίζει κανένα ρόλο αν κάποιος ακούει διαφορές μεταξύ συγκρινόμενων μηχανημάτων/αξεσουάρ.αρχείων ήχου...:lol::lol:
Και γιατί να παίζει πρωτεύοντα ρόλο????
τι δι@ολο...τον ήχο που ακούμε προσπαθούμε να βελτιώσουμε????:idk::idk:
Σιγά τα ωά ρε @Jazzy κι εσύ...θα μας αποδείξεις ότι υπάρχουν ακουστές διαφορές!..
ε και?
Είπαμε, δε παίζει ρόλο αν ακούγονται γιατί......είναι δευτερευούσης σημασίας!!
τι δε καταλαβαίνεις??:headbang::headbang:
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.685
Cable Vibration Protection

Και αφού ρώτησα τον κατασκευαστή πως γένιν ατό, δηλαδή πως επηρεάζει η δόνηση τον ήχο ενός καλωδίου, και αν αυτή η ακουστή διαφορά είναι μετρήσιμη, ήρθε η επιστημονική απάντηση.

Screenshot_20191119_161428.jpg


Μάγκες, πιάστε τα μολύβια.
 



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Και αφού ρώτησα τον κατασκευαστή πως γένιν ατό, δηλαδή πως επηρεάζει η δόνηση τον ήχο ενός καλωδίου, και αν αυτή η ακουστή διαφορά είναι μετρήσιμη, ήρθε η επιστημονική απάντηση.

View attachment 144152

Μάγκες, πιάστε τα μολύβια.
Σκυλο...διαρκείας. :lolsign:
σωστά bhutia μ!!:biggrin::biggrin:
ότι πεις μάναμ!! :biggrin: :biggrin:
δε παίζει κανένα ρόλο αν κάποιος ακούει διαφορές μεταξύ συγκρινόμενων μηχανημάτων/αξεσουάρ.αρχείων ήχου...:lol::lol:
Και γιατί να παίζει πρωτεύοντα ρόλο????
τι δι@ολο...τον ήχο που ακούμε προσπαθούμε να βελτιώσουμε????:idk::idk:
Σιγά τα ωά ρε @Jazzy κι εσύ...θα μας αποδείξεις ότι υπάρχουν ακουστές διαφορές!..
ε και?
Είπαμε, δε παίζει ρόλο αν ακούγονται γιατί......είναι δευτερευούσης σημασίας!!
τι δε καταλαβαίνεις??:headbang::headbang:
Άσχετο, πώς μου ήρθε τώρα αυτό? Κάτι θα μου το θύμισε....
Μπορούμε οι ίδιοι να γίνουμε οτιδήποτε συλλαμβάνει ο νους μας,αρκεί να...το πιστεύουμε. :Α
 


Μηνύματα
307
Reaction score
409
Και αφού ρώτησα τον κατασκευαστή πως γένιν ατό, δηλαδή πως επηρεάζει η δόνηση τον ήχο ενός καλωδίου, και αν αυτή η ακουστή διαφορά είναι μετρήσιμη, ήρθε η επιστημονική απάντηση.

View attachment 144152

Μάγκες, πιάστε τα μολύβια.
Η διαπίστωση αφορά σε αυτούς που μπορούν να ξεχωρίσουν το τρομπόνι απ΄τη σφυρίχτρα.... Οι υπόλοιποι θεωρούν πως μπορούν...:pickingnose::party:
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.685
Η διαπίστωση αφορά σε αυτούς που μπορούν να ξεχωρίσουν το τρομπόνι απ΄τη σφυρίχτρα.... Οι υπόλοιποι θεωρούν πως μπορούν...:pickingnose::party:
Σωστά.
Που να αρχίσουν και τα κλαρίνα.
Θα βλέπεις Μπελούτσι ενώ είναι Νοταρά.
:party:
 

I

iason

Guest
Και αφού ρώτησα τον κατασκευαστή πως γένιν ατό, δηλαδή πως επηρεάζει η δόνηση τον ήχο ενός καλωδίου, και αν αυτή η ακουστή διαφορά είναι μετρήσιμη, ήρθε η επιστημονική απάντηση.

View attachment 144152

Μάγκες, πιάστε τα μολύβια.
Σαν τα σφουγγαρακια που καθαρίζεις το παρμπρίζ του αυτοκινήτου είναι.
Εεε παίρνουμε μερικά απο το αυτοκίνητο και δοκιμάζουμε , Μολύβι είπες :sneaky:
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.135
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top