Χτίσιμο συστήματος

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Δεν χρειάζεσαι ncore για τα περιφερειακά, δεν πρόκειτε να δεις καμιά διαφορά. Με τον pro που έχεις αν πάρεις 2 xls1502 θα είσαι καρα cool
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.418
Reaction score
79.709
Δεν χρειάζεσαι ncore για τα περιφερειακά, δεν πρόκειτε να δεις καμιά διαφορά. Με τον pro που έχεις αν πάρεις 2 xls1502 θα είσαι καρα cool
Τα νκορ στα μπροστινά και τα ρέστα στα περιφερειακά.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.436
Reaction score
125.822
Δεν χρειάζεσαι ncore για τα περιφερειακά
Δε χρειάζεται ενκορ πουθενά.:p

Κανένα δε ξέρω που να χρειάζεται ενκορ.:fuckyou:

Για να χρειάζεσαι την ακρίβεια και υπεροχή των ενκορ, οφείλεις να έχεις υλοποίηση ενεργής πολυενίσχυσης, ώστε να μη χάνεις το σύμπαν όλο σε ένα παθητικό δικτύωμα διαχωρισμού, στη συνέχεια να διαθέτεις εξαιρετικής ποιότητας μεγάφωνα σε σωστά σχεδιασμένες καμπίνες, και προφανώς τελικό προαπαιτούμενο είναι να διαθέτεις χώρο αρίστων μετρήσεων RT 60 (εντός προδιαγραφών EBU) και άριστα υλοποιούμενη ισοστάθμιση χώρου (DSP της προκοπής).

Τα μεταξωτά βρακιά, ως γνωστόν...:fuckyou:




ΥΓ. 1. Όταν ένα σωρό μόνιτορ εξωτικών επιδόσεων διαθέτουν απλά ice και γενικά υποδεέστερα των ενκορ ενισχυτικά στάδια, ποιος είσαι συ βρε καραμητρο που χρειάζεσαι κιόλας τα ενκορ μη χε; :gotcha:


Αυτά για να μη καταρρίπτουμε "μύθους" μόνο στα πικάπ.8-)

Τα φύκια είναι φύκια σε όλα τα επίπεδα. :p


ΥΓ. 2. Μόνη εξαίρεση παθητικού κρος που δεν τα γ@μει τη μαμάκα όλα, αποτελεί το 1ης τάξης. Να τα λέμε κι αυτά, αν και αποτελούν λεπτομέρειες της λεπτομέρειας, που δεν είναι σφάλμα να παραλείπονται... ;)


ΥΓ. 3. Υπάρχουν πολυκάναλα χυπεξ, που ειλικρινά απορώ γιατί δε μοσχοπουλάνε! Είναι με διαφορά ο,τι πιο σωστό κυκλοφορεί στις μέρες μας, και σε ιδιαίτερα ελκυστικό κοστολογιο! :drinks:

Εγώ, σας το'πα. Εσείς τώρα, κάντε του κεφαλιού σας, φιλ φρι.:p


ΥΓ. 4. Δεν διαθέτω ικανό υπόβαθρο για να κρίνω κλώνους των Lab Gruppen, όποιος μπορεί, ας το κάνει. Πάντως τα αυθεντικά Lab Gruppen τα εκτιμώ μέχρι κει που δε φαντάζεστε. ;)
 
Last edited:

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
χρειαζομαι 4 καναλια
αυτο θα σημαινει 2 κουτια ncore η μπορει και σε εναν
οι labgruppen μου ηρθαν στο μυαλο απο εναν συμφορουμιτη ο οποιος τυγχανει να εχει και αυτος avm60 προ σαν κι εμενα
ομως δεν ξαναδινω 5000 για 4 καναλια τελικο ενισχυτη
ο κλωνος μου φανηκε ελκυστικη περιπτωση σε αυτα τα χρηματα που βγαινει ομως ετσι οπως μοθ τα λετε δεν κανει οποτε παω παρακατω
υπαρχει πιο δυνατος απο τον nc400? της hypex η αυτο ειναι το ταβανι?
Υπάρχουν τα NC500, τα UcD 700 και τα UcD 2k

Αλλά το ερώτημα είναι άλλο:
Πόσα κανάλια θες και τι τα θες;

Δε μπορεί από τη μία να λες εξαιρετικό τον λαμπάτο με τα λίγα βατάκια του (χώρια που δεν υπάρχουν εξαιρετικές λάμπες, vfm included) και μετά να ανοίγεις συζήτηση για τελικούς 1 και 2 kW.

Τι σκέφτεσαι να κάνεις;

Μου μη πεις ότι ρώταγες για κλώνους των Lab Gruppen για να οδηγήσεις τα περιφερειακά ή τα Atmos ηχεία...
 

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.467
θελω 2 η 3 καναλια class d τα οποια θα δοκιμασω να τα βαλω στα τρια μπροστινα τα οποια ειναι pl 300 ii και τον 5 καναλο anthem να τον βαλω στα υπολοιπα
ετσι κι αλλιω το συστημα μου θα ειναι 7 καναλο με προοπτικη μελλοντικη ομως για 9 καναλο

ο λαμπατος που εχω ειναι κατηγοριας τιμης καταλογου 12000 ευρω και οτι και να λεμε μ αρεσει πολυ μην ψαχνουμε γιατι και πως.

γενικοτερα δεν εχω κανενα κολλημα αν η class d ψ η ω μου αρεσει περισσοτερο να πουλησω ολα τα υπολοιπα και να παιξω μονο με d ψ η ω
προσπαθω να ειμαι open mind
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.436
Reaction score
125.822
Πάρε ncore και ας μην εχουν ακουστή διαφορά, μόνο για το γ@μώτο του καλύτερου
Τα νκορ στα μπροστινά
Έξι επισκέψεις στον ψυχίατρο ειναι, δεν ειναι πολλα χρήματα. :D
Συνάδελφε, σου προτείνω ανεπιφύλακτα την τελευταία κουοταρισμένη σου πρόταση.:p

Κάντες τις γ@μημένες τις επισκέψεις στον ψυχίατρο, να το ξεπεράσεις το ψυχολογικό σου.:D

Δεν έχει λογική, δεν έχει βάση. Άλλαξε τρόπο σκέψης.8-)

Γιατί έτσι όπως το πας, λογικά θα πρέπει να υποστηρίζεις και την αγορά του ακριβού πικάπ του Μιχάλη, κι όχι του 1200, για να'χεις το κεφάλι σου ήσυχο, κι ας μην ακούγεται! :fuckyou:

Μπούρδες. :D:p

Και σόρρυ δηλαδή, αλλά τα σύκα σύκα. 8-)


Άκου κει "για το γ@μώτο του καλύτερου", βρε επισκέψεις στον ψυχίατρο λεμεεεεε:p:D
 

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.467
Συνάδελφε, σου προτείνω ανεπιφύλακτα την τελευταία κουοταρισμένη σου πρόταση.:p

Κάντες τις γ@μημένες τις επισκέψεις στον ψυχίατρο, να το ξεπεράσεις το ψυχολογικό σου.:D

Δεν έχει λογική, δεν έχει βάση. Άλλαξε τρόπο σκέψης.8-)

Γιατί έτσι όπως το πας, λογικά θα πρέπει να υποστηρίζεις και την αγορά του ακριβού πικάπ του Μιχάλη, κι όχι του 1200, για να'χεις το κεφάλι σου ήσυχο, κι ας μην ακούγεται! :fuckyou:

Μπούρδες. :D:p

Και σόρρυ δηλαδή, αλλά τα σύκα σύκα. 8-)


Άκου κει "για το γ@μώτο του καλύτερου", βρε επισκέψεις στον ψυχίατρο λεμεεεεε:p:D
γιατι βρε συ φιλε?
ειναι κακη η φιλοδοξία μου αν θες να τα εχω ολα στο συστημα μου?
δεν ειμαι πλεονεκτης απλα ψαχνομαι
και δεν ασχολούμαι χρονια για να μαι κατασταλαγμενος οπως εσυ η καποιοι αλλοι:)

οσον αφορα τα πικ απ το καλοκαίρι βρεθηκα μισο βημα απο αγορα ενος thorens 124 ανακατασκευασμενο original απο εναν φοβερο ελβετο που ασχολειται
με βραχιονα 3009 και αλλα πολλα
:D:D
το καλυτερο πικ απ στον κοσμο κατ εμε
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.436
Reaction score
125.822
γιατι βρε συ φιλε?
ειναι κακη η φιλοδοξία μου αν θες να τα εχω ολα στο συστημα μου?
Έχω απαντήσει αναλυτικά.
Συστήνεται επανάληψη ανάγνωσης.
Η επανάληψη, ως γνωστόν, είναι η μαμά της μάθησης. :)

Αν με ρωτάς αν είναι κακό να πετάς τα λεφτά σου, όχι δεν είναι. Δικά σου είναι, φάτα. ;)
 

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.467
Έχω απαντήσει αναλυτικά.
Συστήνεται επανάληψη ανάγνωσης.
Η επανάληψη, ως γνωστόν, είναι η μαμά της μάθησης. :)

Αν με ρωτάς αν είναι κακό να πετάς τα λεφτά σου, όχι δεν είναι. Δικά σου είναι, φάτα. ;)
:) οκ
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.418
Reaction score
79.709
Γιατί έτσι όπως το πας, λογικά θα πρέπει να υποστηρίζεις και την αγορά του ακριβού πικάπ του Μιχάλη, κι όχι του 1200, για να'χεις το κεφάλι σου ήσυχο, κι ας μην ακούγεται! :fuckyou:
Όχι. Το ενα ειναι 1.5/1 και το αλλο 100/2. Αλλο να κάνεις χαβαλε με 600€ και αλλο με 100000€. :p

Αντιλαμβάνομαι πως για σένα ειναι θέμα "ηθικής τάξης" και σε αυτο εχεις δίκιο απόλυτο.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.601
Reaction score
31.038
Ο labgruppen σκοτωνει με τα μεγαλα JTR αλλα κανει παρα πολυ θορυβο, ακομα και στο χαμηλο των ανεμιστηρων,
τοσο πολυ που δεν μπορει να ειναι στο ιδιο δωματιο που γινετε η ακροαση ....
 

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.467
μαλιστα ειναι για αλλες καταστασεις λοιπον αυτα τα μηχανηματα
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.933
Reaction score
77.609
Ο labgruppen σκοτωνει με τα μεγαλα JTR αλλα κανει παρα πολυ θορυβο, ακομα και στο χαμηλο των ανεμιστηρων,
τοσο πολυ που δεν μπορει να ειναι στο ιδιο δωματιο που γινετε η ακροαση ....
και εσύ τι χαμηλώνεις ένταση?
εκεί μόνιμα στα 120dbια+:roflmao::roflmao:
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Ο labgruppen σκοτωνει με τα μεγαλα JTR αλλα κανει παρα πολυ θορυβο, ακομα και στο χαμηλο των ανεμιστηρων,
τοσο πολυ που δεν μπορει να ειναι στο ιδιο δωματιο που γινετε η ακροαση ....
με δυο τετοιους γινεται πιο αθορυβος και απο προβολεα.
http://eu.mouser.com/Search/ProductDetail.aspx?R=8414NGMLvirtualkey59120000virtualkey5912-8414NGML
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.436
Reaction score
125.822
Nα φανταστώ τότε εσύ που έχεις nc με μη ενεργή πολυ-ενίσχυση, φοράς συνέχεια μεταξωτά βρακιά; :lolsign:
Χαχαχαχαχα, σωστός! ;)

Προς το παρόν, όντως δεν έχω φουλ ενεργή πολυενίσχυση, μόνο το σαμπ δουλεύω με κρος με τα ηχεία, αλλά είναι στα σχέδια υλοποίησης με την παραλαβή του hypex dlcp, τα μεγάφωνα είναι έτοιμα και περιμένουν, απλώς δεν τα'σκασα να πάρω με τη μία 6 ενκορ ;)
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.436
Reaction score
125.822
Κοίτα, έχω ενεργή διενίσχυση, αλλά για τα δικά μου δεδομένα είναι πολύ πίσω το ποίημα.
Εφαρμόζω ψηφιακά φίλτρα κρος LR 24dB/oct στο σαμπ και στο ηχείο, μέσω της μετρικ χαλο.
Επίσης εφαρμόζω ψηφιακά φίλτρα delay, sum και level στο σαμπ, για τη φάση, τη στάθμη, και γιατί είναι 1.
Αλλά νταξ, έχει δρόμο ακόμη. ;)
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Χαχαχαχαχα, σωστός! ;)

Προς το παρόν, όντως δεν έχω φουλ ενεργή πολυενίσχυση, μόνο το σαμπ δουλεύω με κρος με τα ηχεία, αλλά είναι στα σχέδια υλοποίησης με την παραλαβή του hypex dlcp, τα μεγάφωνα είναι έτοιμα και περιμένουν, απλώς δεν τα'σκασα να πάρω με τη μία 6 ενκορ ;)
E άνοιξε ρε συ καινούργιο thread, έχει πολύ ενδιαφέρον το αντικείμενο :drinks:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.363
Members
37.933
Νεότερο μέλος
daemon76
Top