Ψάχνω για μερακλή μαραγκό στην Αθήνα

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.398
Reaction score
79.577
Και - σίγουρα - δεν με βολεύει ο ολοκληρωμένος να'ναι τόσο χαμηλά, είμαι και πολύ ηλικιωμένος, δε μπορώ να σκύβω.
Πριν λίγο μου είπαν από την Exelixis, ότι δύο τέτοια παρόμοια έπιπλα, θα μου κοστίσουν περίπου 900 ευρώ + ΦΠΑ....
Με 900 ευρώ σου έχω άλλη λύση:

Βάζεις τον Luxman στο κάτω ράφι και πληρώνεις μια σέξυ γυμνάστρια να σου δυναμώσει την μέση :party:
 

Μηνύματα
347
Reaction score
105
Έχω φτιάξει δύο , έπιπλα-ρακ με σχέδιο απλό,δικό μου.Με στρατζαριστό σηδερο και ξύλο,τάβλες χοντρές.Σύνολο δεν ειμαι σίγουρος γιατί κάνω πολλά και μόνος μου.Βαψίματα,τριψίματα.Υποθέτω το πολύ 300€.
Ένα άλλο πολυ πιο απλό με μικρότερο κόστος με απλά ράφια και χοντρές βέργες!
Ισως βάλω καμια φωτο σε αντίστοιχο θρεντ.
 


Μηνύματα
968
Reaction score
1.674
..η οποία είναι φανατικιά των crown!:lol:
Πόσο πάει το κιλό τα βιάγκρα;
Με 900 ευρώ σου έχω άλλη λύση:

Βάζεις τον Luxman στο κάτω ράφι και πληρώνεις μια σέξυ γυμνάστρια να σου δυναμώσει την μέση :party:
Πόσο πάει το κιλό τα βιάγκρα;
[DOUBLEPOST=1524826060][/DOUBLEPOST]
..η οποία είναι φανατικιά των crown!:lol:
ΤΟ ΒΡΗΚΑ!

Θα πάω να πάρω δυο κράουν, να τους βάλω στο κάτω ράφι, και απάνω τους θα βάλω τον Luxman.

Και πιο φτηνά θα μου κοστίσουν από καινούργιο ράφι και τα εγγονάκια μου θα χαζεύουν με τα ledάκια τους και εγώ δε θα σκύβω για τον Luxman!

:)
 


Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
Εμένα ο έρωτας μου είναι αυτός αλλα είναι ακριβό δυστυχώς.
Πάντως ο φίλος κατασκευαστής δίνει πολύ μεγάλη δυνατότητα παραμετροποίησης και σε διαστάσεις και σε χρωματα.
 

Μηνύματα
968
Reaction score
1.674

Μηνύματα
136
Reaction score
405
Αν μεγενθυνετε λίγο την εικόνα θα δειτε καλύτερα το έπιπλο, το οποίο ήταν δικής μου εμπνευσης αλλά με πολλα tips από τον φίλο μου και ξυλουργό. Μασίφ οξειά αποσπόμενο το καθε κομμάτι που σημαίνει μελλοντικά προσθαφαιρώ ``πατώματα``
 

Attachments


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.577
Reaction score
30.872
Εμένα ο έρωτας μου είναι αυτός αλλα είναι ακριβό δυστυχώς.
Πάντως ο φίλος κατασκευαστής δίνει πολύ μεγάλη δυνατότητα παραμετροποίησης και σε διαστάσεις και σε χρωματα.
Ξέρω κάποιον που το έχει.
 

Μηνύματα
968
Reaction score
1.674
Αν μεγενθυνετε λίγο την εικόνα θα δειτε καλύτερα το έπιπλο, το οποίο ήταν δικής μου εμπνευσης αλλά με πολλα tips από τον φίλο μου και ξυλουργό. Μασίφ οξειά αποσπόμενο το καθε κομμάτι που σημαίνει μελλοντικά προσθαφαιρώ ``πατώματα``
Πολύ ωραίο και ωραίο χρώμα.

Κάπως έτσι είναι και τα Hi-Fi Racks.
 


Μηνύματα
968
Reaction score
1.674
Εμένα ο έρωτας μου είναι αυτός αλλα είναι ακριβό δυστυχώς.
Πάντως ο φίλος κατασκευαστής δίνει πολύ μεγάλη δυνατότητα παραμετροποίησης και σε διαστάσεις και σε χρωματα.
Τον παίρνω τηλέφωνο στο 2310 457010 για να τον ρωτήσω για το πλάτος του Mythos Audio Model Six, και το τηλ δεν υπάρχει.

Τι έγινε, έχει κλείσει το μαγαζί;
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.577
Reaction score
30.872
Τον παίρνω τηλέφωνο στο 2310 457010 για να τον ρωτήσω για το πλάτος του Mythos Audio Model Six, και το τηλ δεν υπάρχει.

Τι έγινε, έχει κλείσει το μαγαζί;
Όχι, εξακολουθεί να το λειτουργεί, τώρα τι παίζει με το τηλέφωνο δεν ξέρω.
Ρωτάς τι έχει σε στοκ διαφορετικά τις διαστάσεις τις ρυθμίζεις. Βέβαια μιλάμε για άλλο επίπεδο κατασκευής και ιδίως αισθητικής.
 

Μηνύματα
968
Reaction score
1.674
Όχι, εξακολουθεί να το λειτουργεί, τώρα τι παίζει με το τηλέφωνο δεν ξέρω.
Ρωτάς τι έχει σε στοκ διαφορετικά τις διαστάσεις τις ρυθμίζεις. Βέβαια μιλάμε για άλλο επίπεδο κατασκευής και ιδίως αισθητικής.
Αν έχεις κανά κινητό του, στείλε pm.

Ευχαριστώ!
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Αν μεγενθυνετε λίγο την εικόνα θα δειτε καλύτερα το έπιπλο, το οποίο ήταν δικής μου εμπνευσης αλλά με πολλα tips από τον φίλο μου και ξυλουργό. Μασίφ οξειά αποσπόμενο το καθε κομμάτι που σημαίνει μελλοντικά προσθαφαιρώ ``πατώματα``
ζηλευω...

ποιο μοντελο klipsch? πολυ αντρικα
 


PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Χμμ...
θα έλεγα πως είναι διαφορετικός ο σκοπός ενός σκρίνιου ή μιας σιφινιέρας, από ένα ικρίωμα ηλεκτρονικών συσκευών.

Αν ένα μασίφ ξύλο, για παράδειγμα, είναι πολύ ποιο πιασάρικο κατασκευαστικά, μια ποιοτική σημύδα είναι πολύ καλύτερη, βάση ακουστικών ιδιοτήτων, και οικονομικότερη.
 

Μηνύματα
176
Reaction score
84
Καλημέρα σε όλους.



Το επιπλάκι αυτό κατασκευάστηκε πριν από 15 χρόνια περίπου, σε ένα επιπλάδικο στο Γαλάτσι, στην Ι. Φωκά, χαμηλά, πριν το Β Νεκροταφείο, που δε νομίζω ότι υπάρχει πια.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

View attachment 95244
Καλησπερα , αν αναφερεσαι σε αυτο που ειναι τερμα της Ι.Φωκα και εχει και εισοδο απο την Λ.Ηρακλειου υπαρχει ακομα παντως με του γιους του στο τιμονι πια.
 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.654
Μηνύματα
2.869.018
Members
37.941
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top