Ψηλές βάσεις ηχείων

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Ψάχνω για βάσεις για τα πίσω ηχεία, σε ύψος γύρω στο 1.60. Θα ήθελα να αποφύγω επιτοίχιες, μιας και δεν βολεύουν σε αυτό το ύψος.
Όσες έχω βρει είναι επαγγελματικού τύπου με πόδια που ανοίγουν πολύ, σαν βάσεις μικροφώνων ένα πράγμα. Θα ήθελα κάτι πιο συμμαζεμένο.
Αν δεν βρω κάτι, θα καταφύγω σε επιπλάδικο...
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Ψάχνω για βάσεις για τα πίσω ηχεία, σε ύψος γύρω στο 1.60. Θα ήθελα να αποφύγω επιτοίχιες, μιας και δεν βολεύουν σε αυτό το ύψος.
Όσες έχω βρει είναι επαγγελματικού τύπου με πόδια που ανοίγουν πολύ, σαν βάσεις μικροφώνων ένα πράγμα. Θα ήθελα κάτι πιο συμμαζεμένο.
Αν δεν βρω κάτι, θα καταφύγω σε επιπλάδικο...
Μα εχει ο Opostolos!!!
 



Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Τελικά, μετά από συμβούλιο με τον Αποστόλη αποφασίσαμε να δώσουμε μια ευκαιρία στις βάσεις της Tele. Βρήκα ένα ζευγάρι κοντά μου, με ύψος τελικά 1.40-1.45. Αρκετά πιο κοντές, αλλά περισσότερο τις ήθελα για δοκιμή, για να δω αν αξίζει να ψάξω να βρω μόνιμη λύση στο θέμα του ύψους των ηχείων,
Οι βάσεις αυτές, είναι φτηνές (37€) αλλά είναι από τα πιο άθλια αντικείμενα που έχω αγοράσει ποτέ μου! :101:
Είπαμε, φτηνές... Αλλά να μην βιδώνει ούτε μία βίδα στην άλλη; Όλες σφήνωσαν μετά από λίγες στροφές. Για στεθερότητα, άστα... Δεν μιλάμε καν. Χάλια μαύρα, από όλες τις απόψεις.
Το καλό είναι ότι το σύστημα, έστω και σε αυτές τις βάσεις, μεταμορφώθηκε. Επιτέλους, έχω πίσω ηχεία! :107:
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.371
Members
37.933
Νεότερο μέλος
daemon76
Top