Ψηφιακη κρατικη τηλεοραση.Τι?

Μηνύματα
3.193
Reaction score
776
Ολοι συζητανε και παντου μιλανε για τους ψηφιακους αποκωδικοποιητες dvb-t.Τους πουλανε πλεον παντου!
Αξιζει η αγορα τους?Τα κρατικα καναλια (3 αν δεν κανω λαθος?) εχουν καλα προγραμματα η τσαμπα ο κοπος?
 

Μηνύματα
367
Reaction score
0
τα προγράμματα είναι μέτρια to say the least...

Αν σου αρέσουν ντοκυμαντέρ, μερικά συγκεκριμένα αθλήματα και σινεφιλ ταινίες, ίσως είναι καλή επιλογή...


Πάντως η ποιότητα του σήματος σε μεγάλες tv είναι απογοητευτική κατ εμέ...
 

Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
vejitto said:
τα προγράμματα είναι μέτρια to say the least...

Αν σου αρέσουν ντοκυμαντέρ, μερικά συγκεκριμένα αθλήματα και σινεφιλ ταινίες, ίσως είναι καλή επιλογή...


Πάντως η ποιότητα του σήματος σε μεγάλες tv είναι απογοητευτική κατ εμέ...
και αντί για 16:9 είναι φυσικότατα το παραδοσιακό 4:3
 

Μηνύματα
367
Reaction score
0
dream_GR said:
vejitto said:
τα προγράμματα είναι μέτρια to say the least...

Αν σου αρέσουν ντοκυμαντέρ, μερικά συγκεκριμένα αθλήματα και σινεφιλ ταινίες, ίσως είναι καλή επιλογή...


Πάντως η ποιότητα του σήματος σε μεγάλες tv είναι απογοητευτική κατ εμέ...
και αντί για 16:9 είναι φυσικότατα το παραδοσιακό 4:3

ε βέβαια, αφού σύμφωνα με στατιστικές είναι λίγοι οι έχοντες 16:9 tv sets... :p
 

VG

Μηνύματα
5.157
Reaction score
0
Εγω εχω βγαλει μονιμα απο την πριζα τον αποκωδικοποιητη.
Μας κοροίδευουν καταμουτρα για αλλη μια φορα.
 




Μηνύματα
825
Reaction score
0
"Κορυφαία ποιότητα εικόνας και ήχου..." στα διάλα...

και από πρόγραμμα αστα να πάνε...
 

Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Και απο λεφτα, πακτωλός.... Καπου ειχα διαβασει το budget της ψηφιακης πλατφορμας και μου ειχε πεσει το σαγονι! Δυστυχως δεν θυμαμαι το νουμερο αλλα ηταν αρκετα εκατομμυρια ευρω...
 

VG

Μηνύματα
5.157
Reaction score
0
ΑΝΤΩΝΗΣ Β said:
Υπάρχει πιθανότητα να φτιάξει στο μέλλον;
Έχετε ακούσει τίποτα;
Απο eurovision και μετα, πήγαν ολα κατα διαόλου.
Πιθανως πηραν απο εκει οσους εργαζονταν σε αυτό τον τομεα,και ουδεποτε τους ζητησε κανεις να γυρίσουν...
 

Μηνύματα
11
Reaction score
0
για το πρόγραμμα ο,τι και να πει κανείς δεκτό, είναι υποκειμενικό ζήτημα... διαφωνώ για την ποιότητα εικόνας...
την θεωρώ εμφανώς καλύτερη από την αναλογική....
 

Μηνύματα
22
Reaction score
0
Παδια καλημερα θα συμφωνησω με ολλους σας και θα προσθεσω.Διαβασα σε μια εφημεριδα οτι αδεια απο το κρατος για τα ψηφιακα καναλια ειχε μονο η ΕΡΤ,οποτε καταλαβαινεται οτι αυτο ειναι μονοπολειο.Ελα ομως που αυτο δεν αρεσε στην ΕΕ και μας παρεπεμψε στο Ευρωδηκαστηριο.Αποτελεσμα,θα πρεπει να αλλαξει ο νομος κ απο τι διαβασα θα αλλαξει εντος του 2006.Οποτα περιμενουμε να δουμε τα αλλα καναλια τι θα κανουν,κ ευχομαι να εχουν καλυτερη ποιοτητα κ καλυτερα προγραμματα.Ως τοτε παδια δειτε λιγο ΣΚΑΙ,Και 16΄9 προβαλει κ σημα καλο εχει
 

VG

Μηνύματα
5.157
Reaction score
0
Παιρνουν τα λεφτα μας,τα λεφτα της ΕΕ,και φτιάχνουν..μα τι αλλο.. ενα ωραιο μονοπωλιο που θα το πουλησουν στην πρωτη ευκαιρία!
 

Μηνύματα
123
Reaction score
12
Κι εγω τον ειχα βγαλει ,αλλα ειδα οτι διαφημιζε το NBA και αλλαξα γνωμη.Ιδωμεν.....
 


Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Δυστυχώς ακόμα κ τώρα, η ποιότητα είναι καλή μόνο για crt τηλεοράσεις, σε επίπεδες τα πράγματα είναι άσχημα. Το φορμάτ φυσικά είναι 4:3. Από θέμα προγράμματος είναι μέτρια, έχει ωραία ντοκυμαντέρ κατά την αποψή μου ενώ από ταινίες έτσι κ έτσι. Στο αθλητικό κανάλι έχει κάποια καλά ποδοσφαιρικά παιχνίδια, αν σε ενδιαφέρει βέβαια το ποδόσφαιρο.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.663
Μηνύματα
2.869.211
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top