αφρυγαντηρα meaco DD8L

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Καλησπέρα ..! Μια βοήθεια.. εχω και εγώ ενα αφρυγαντηρα meaco DD8L αλλα δεν νομίζω ότι αποδίδει ξέρεις κάνεις να μου πει ???
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.416
Reaction score
27.701
Γιατί λες ότι δεν κάνει δουλειά;;

Και εγώ τον έχω, μια χαρά είναι.
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Κι εμείς στο σπιτι τον χρησιμοποιούμε τα τελευταία 4 χρόνια. Δουλεύει μια χαρά
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Έχω σπίτι 120 τετραγωνικά χωρίς σκεπή από πάνω με Όχι καλή μόνωση δίπλα στη θάλασσα τώρα όμως έχει περίπου 20 βαθμούς μέσα αργότερα λογικά θα πέσει Όχι κάτω από 15 πιστεύω.έχω αυτόν τον αφρυγαντηρα και από την ώρα που τον έβαλα να λειτουργεί έδειχνε 55 τις εκατό υγρασία βγάζει νερό μια χαρά και μένει τόσο πριν από αυτόν είχα δουλέψει ενός φίλου έναν 20λιτρο με συμπίεση ο οποίος όταν τον είχα βάλει έδειχνε 69 τις εκατό και έφτανε μετά την θερμοκρασία 57-58 .είναι λογικό που ο meaco λέει ότι έχει συνέχεια 54 -55-56 υγρασία. ( δεν θεωρώ ότι η αίσθηση υγρασίας κρύου έχει μειωθεί με αυτόν σε αντίθεση με τών 20λιτρο που είχα πριν.. ) είμαι σε δίλλημα ποίον να κρατήσω ?
Post automatically merged:

Μιας και καίει περισσότερο ρεύμα υποτίθεται κιόλας. Από τον Αφυγραντήρας - Ιονιστής Kullhaus Qualis 20l που είχα και δοκίμασα
 


Μηνύματα
7
Reaction score
0
Απλά έλεγα μήπως με καλύπτει και ο άλλος που έχει και εξοικονόμηση ενέργειας...διότι ο ένας καίει 265w με συμπίεση και ο με ζεολιθο 680w και 8L αντί για 20L λίτρα σε αέρα που φιλτράρει με τον συμπίεστη..
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.416
Reaction score
27.701
Προφανώς έχεις τον Zambezi.
Εγώ έχω τον απλό, δεν υπήρχε ο Zambezi όταν το πήρα.

Δεν ξέρω να σου πω τη γίνεται με αυτόν.

Ο συμπιεστής παλαιάς τεχνολογίας πάντως δεν έχει την ίδια απόδοση με τον ζεόλιθο και ας βγάζει νερό. Απόψηξη κάνει κάθε λίγο και λιγάκι γιατί ιδανική θερμοκρασία λειτουργίας έχει πάνω από τους 27 βαθμούς, ενώ ο ζεόλιθος δουλεύει με 100% απόδοση από τους 5 βαθμούς.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Και εγώ τον πήρα για αυτό το λόγο..οπότε λετε να μην πάρω τον άλλον Ε να κρατήσω αυτόν?? Με έχει προβληματίσει που λέει συνέχεια τόσο χαμηλή υγρασία ενώ συνήθως το σπίτι δεν έχει τόση χαμηλή...
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.416
Reaction score
27.701
Πάρε ένα μετρητή υγρασίας να δεις ποιο μηχανάκι λέει αλήθεια.
Αν ο κομπρέσορας είναι παλαιάς τεχνολογίας σίγουρα ο ζεόλιθος έχει καλύτερη απόδοση. Πράξε ανάλογα.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Έχω και λέει 59 Και ο ΑΦΡΥΓΑΝΤΗΡΑΣ λέει 54 όλη μέρα σήμερα γράφει 59 δεν έχει κατέβει ούτε ανέβει...
 


Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783
4 χρονια εχω τον Μeaco DD8L σε σπιτι 85τμ και δουλευει αψογα. Περσυ μονο ξαφνικα εκανε κατι διακοπες περιεργες και τον πηγα στο σερβις,και αλλαξαν κατι δεν θυμαμαι ακριβως με κοστος 40€. Αυτο που μου ειπαν τοτε,ειναι να μην τον εχω σε λειτουργια και να παταει απευθειας στο δαπεδο,αλλα να τον βαζω πανω σε ενα σταθερο σκαμπω η μια βαση.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Ναι...Τώρα το βράδυ ανέβηκεστο 63 ενώ δούλευε όλη μέρα.. Απλά σκέφτομαι μήπως δεν καλύπτει το σπίτι..πάντως σα θερμοκρασία βλέπω ότι έχει ανεβάσει ένα βαθμό .
Post automatically merged:

Είναι στο ίδιο σημείο;
Ο Zambezi λέει 54;
Ναι...
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Ναι...Τώρα το βράδυ ανέβηκεστο 63 ενώ δούλευε όλη μέρα.. Απλά σκέφτομαι μήπως δεν καλύπτει το σπίτι..πάντως σα θερμοκρασία βλέπω ότι έχει ανεβάσει ένα βαθμό .
Post automatically merged:


Ναι...
Πάντως δεν έχει καταφέρει να σταματήσει καθόλου και δύσκολα να φτάσει 55 όταν βρέχει.με προβληματίζει ότι είναι 8L Μήπως χρειάζονται για 120 τετραγωνικά μεγαλύτερο..
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.437
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top