δυνατοτητες συγχρονων av

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Λοιπον εδω και καμποσα χρονια οι av, προ και ολοκληρομενοι μας παρεχουν. Σκειλερ-φονο-ισοσταθμιση-ηχο multi room.
Ποια απο αυτα χρησιμοποιουμε ?
Εγω κανενα.Αληθεια πλην της ισοσταθμισης ποιο θεωρειτε χρησιμο.
 

Μηνύματα
10.383
Reaction score
6
Re: δυνατοτητες συγρονων av

Τη θύρα του δικτύου. Αυτό ήρθε για να μείνει καθ' όσον κολλάει με το concept του κέντρου ήχου και εικόνας που είναι ένας A/V.

Μετά βάζω το scaler, μέχρι να εξαφανιστούν οι συσκευές (πηγές) που δεν έχουν τέτοιο.

Καλή η ισοστάθμιση, βοηθάει αλλά έχει τελικά θέματα όπως έχει αποδειχτεί σε πολλές περιπτώσεις.

Multiroom. Αυτό συνήθως δουλεύει με πηγές που είναι συνδεμένες αναλογικά επάνω στον A/V. Not my cup of tea. :144:
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: δυνατοτητες συγρονων av

Συμφωνώ απόλυτα με την δυνατότητα δικτύωσης
Να φτιάξουμε και μια λίστα με τα ποιο άχρηστες δυνατότητες, πχ σύνδεση με iPod, iPhone, iSomething…….
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Απάντηση: δυνατοτητες συγρονων av

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον pleo , το μόνο σημαντικό είναι το δίκτυο .
Τα υπόλοιπα είναι απλά άχρηστα μπιχλιμπίδια , που τα πληρώνουμε τζαμπα, ειδικά το multi zone είναι μεγάλη π@παριά και το χρεώνουν και ενα σκασμό λεφτά οι τύποι.Λές και αν θέλαμε δεν θα μπορούσε να γίνει με την προσθήκη μιας πλακέτας των 150 e το πολύ.
Για να μην μιλήσω για το super άχρηστο ipod , iphone dock , που έχει ακόμα και ο δικός μου , το οποίο είναι must στην άλλη πλευρά του ατλαντικού μιάς και είναι ultra high end για τα αμερικανάκια.Τι να πω ? ξέρω γω? Οτι μας δουλεύουν είναι σίγουρο.
Αντί να ψάψουν να εξελίξουν κάτι χρήσιμο και πρωτοπορειακό μας εχουν φλομώσει στην μαλακία.
Εγω το εχω δηλώσει hdmi 1,4 δεν βάζω γιατί δεν μου χρειάζεται .Ούτε το return chanel της tv ούτε το ethernet στο hdmi ούτε τίποτα απο όλες αυτές τις αηδίες. Το μόνο που θα χρειασθεί , αργότερα και αν θα είναι το 4κ , στην ανάλυση αυτουνού του ρημαδιού του hdmi,αλλά αφού προηγουμένως θα εχω αγοράσει άλλο προβόλι.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: δυνατοτητες συγρονων av

τι λες για το 4Κ ξερεις? για ρωτα ολιγο τον γιατρο και ξανα ελα
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.424
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top