εντελώς ελλειπείς αγγελίες

gid

Μηνύματα
7.418
Reaction score
8.656
Νομίζω πρέπει να εξεταστεί η δυνατότητα να αναγκάζονται όσοι βάζουν αγγελία πώλησης να αναφέρουν τα παρακάτω εντελώς ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ πράγματα:

  • χρώμα
  • κατάσταση λειτουργική
  • κατάσταση εμφανισιακή
  • και (το κυριότερο) ΠΕΡΙΟΧΗ που σχεδόν όλοι παραλείπουν.
Πιθανότατα υπάρχουν μέλη με τις κατάλληλες γνώσεις που να είναι πρόθυμα να το κάνουν δωρεάν, δεν είναι τρελή δουλειά, μια φόρμα απαιτείται να υλοιποιηθεί, με προκαθορισμένα πεδία τα παραπάνω και ό,τι άλλο κρίνεται απαραίτητο ή απλώς σκόπιμο να περιλαμβάνει μια αγγελία.
 





Μηνύματα
60
Reaction score
33
Ελλάδα χωρίς παζάρια δεν γίνεται, άσε που με τις τιμές που βάζουν κάποιοι στα προς πώληση είδη προκαλούν προς αυτή την κατεύθυνση.
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Εφόσον ξέρει και ο άλλος οτι θα τον πλάκωσει στα παζάρια ο κάθε ενδιαφερόμενος τι να κάνει ?
 



Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.613
Αφού το τραβάει ο οργανισμός τους το παζάρι, βάζει ο πωλητής υψηλότερη τιμή κι αρχίζει το παιχνίδι.
 

Μηνύματα
60
Reaction score
33
Ελλάδα χωρίς παζάρια δεν γίνεται, άσε που με τις τιμές που βάζουν κάποιοι στα προς πώληση είδη προκαλούν προς αυτή την κατεύθυνση.
Σωστά,
προτείνω να υπάρχει ο όρος συζητήσιμη στην τιμή αλλιώς να θεωρείται τελική και να μην στέλνονται pm για μείωση.
 





Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.233
Reaction score
27.827
Υπάρχουν πολλά στραβά που συμβαίνουν στις αγγελίες αλλά είναι μέρος του παιχνιδιού.
Από τη στιγμή που έχουμε να κάνουμε με πολλούς και διαφορετικούς ανθρώπους, θα έχουμε και διάφορα περιστατικά, μερικά κάπως "ξυνά" και μερικά απαράδεκτα.
Όπως και νάχει αυτός είναι ο τρόπος που εμείς διαχειριζόμαστε τις αγγελίες και σ'αυτόν τον τρόπο πρέπει να προσαρμοστούμε, μας αρέσει ή όχι.
Αν πούμε να ξαναγυρίσουμε στην πιο παλιά και πιο "σφικτή" διαχείριση, θα στεναχωρέσουμε πολλούς.
 


Μηνύματα
731
Reaction score
616
Αν σε ενοχλεί το δηλώνεις απ' την αρχή ότι δεν θα απαντηθούν τα p.m. με παζάρια.
Ξέρεις..δεν με πειράζει να είναι ο άλλος ευγενικός και να κάνουμε μια κουβέντα έστω και για την τιμή. Αυτό που με ενοχλεί είναι τα μηνύματα του τυπου: Διαθετω χ ευρώ. Αν θέλεις επικοινώνησε.
Η παρούσα τοποθέτηση επι του θέματος δεν εκφράζει την επιθυμία μου να αλλάξει κάτι στις αγγελίες Μιχάλη ( όχι οτι θα είχα κάποιο θέμα αν γινόταν και αυτό).Κουβέντα κάνουμε. Στο κάτω κάτω αυτό αποτελεί δική σας αρμοδιότητα. Εμείς ακολουθούμε.:rolleyes:
 


loudobic

AVSite Member
Μηνύματα
939
Reaction score
295
Το παζάρι δεν είναι ντροπή...υπάρχει βαθύτητα στους πολιτισμούς... ΑΛΛΑ εως πολύ informative freak τύπος που είμαι θέλω η αγγελία να είναι γεμάτη πληροφορίες...
Επίσης δεν μου αρέσει το στίλ στο θεό οι τιμές και μετά πέφτω, προσωπικά βάζω πάντα 90% και την τελική μου τιμή...με την μόνη τροποποίηση εαν προκύψη ανταλλαγή τα πράγματα εκεί τροποποιούνται με βάση αρχική τιμή, χρονολογία προιοντος, μοντελο, κατάσταση, αρχική συσκευασία... κτλ κτλ...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.364
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top