επιλογη για BLU-RAY RECORDER

Μηνύματα
126
Reaction score
95
ειπα θα αγορασω 1440π οθονη σε μερικους μηνες.
γιατι το pc μου δεν μπορει να παιξει? αφου εχω καλο επεξεργαστη.
verbatim.

επισης ειπα ολες τις ταινιες θα της βαζω στους δισκους μου
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.870
Reaction score
77.471
ειπα θα αγορασω 1440π οθονη σε μερικους μηνες.
γιατι το pc μου δεν μπορει να παιξει? αφου εχω καλο επεξεργαστη.
verbatim.

επισης ειπα ολες τις ταινιες θα της βαζω στους δισκους μου
η γπθ δεν τραβάει...δεν έχει HDCP 2.2

οι ταινίες που κατεβάζεις στα πόσα γίγα είναι η κάθε μία?
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.870
Reaction score
77.471
αναλογα απο 2 giga mexri 120 γιγα αλλες εινε και παραπανω
άσε τα 2 γίγα..(ούτε 120 είναι)
αυτά δεν είναι uhd
για τα uhd μιλάμε

για να είναι η ταινία uhd θέλεις διδκάκι πάνω από 50 γίγα για να χωρέσει
τουτέστιν 100 γίγα δισκάκι
μία 10άδα των 100 γίγα έχει κόστος κοντά στα 60-65-70 ευρώ τα απλά
σχεδόν όσο ένας δίσκος 1 Τb δηλαδή και κάτι παραπάνω

+ αν θέλεις να τα έχεις χωρίς να σου χαλάσουν...γιατί να ξέρεις τα δισκάκια είναι ευαίσθητα και ''χτυπάνε''
πρέπει να πάρεις από τα καλά μπλουρέι...αντοχής...αυτά είναι τα λεγόμενα m-disks μπλουρει τα οποία η 5άδα δηλαδή τα 500γιγα έχουν κοντά στα 80 ευρώ++ όσο ένας δίσκος 2 TB δηλαδή

και τώρα πες μου αν συμφέρει η επένδυση στην εγγραφή
 

Μηνύματα
126
Reaction score
95
η επενδυση με βαση αυτα που μου λες εινε παρα πολυ ακριβη..καταλαβαινω τι εννοεις οτι εινε παρα πολλα λεφτα σωστα??
[DOUBLEPOST=1534283966][/DOUBLEPOST]απλα κοιτα ομως με συμφερεi το mdisk για ενα αλλο λογο./ οτι περα απο ταινιες μπορει να βαζεις και αρχεια ετσι?? συμπιεσμενα σε rar πχ θελω καπια παιχνιδια μην σου πω οτι εχω παρα πολλα που θελω να τα βαλω σε μ.disk για να τα εχω σαν backup

το ενα m-disk τι χωριτικοτητα εχει>? 100 giga?>? το ενα δισκακι μδισκ???

κοιτα αυτο με συμφερει γιατι θελω καπια πραγματα να τα μεταφερω σε μδισκ
[DOUBLEPOST=1534284112][/DOUBLEPOST]οποτε το μδισκ το θελω περα απο τις ταινιες το εχω αναγκη και για αρχεια απο παιχνιδια και για ταινιες.. επειδη εχω και παρα πολλες και θελω να της βαλω σε μδισκ .. κοιτα σε τελικη αναλυση μπορει να εινε ακριβο αλλα με συμφερει..
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.870
Reaction score
77.471
η επενδυση με βαση αυτα που μου λες εινε παρα πολυ ακριβη..καταλαβαινω τι εννοεις οτι εινε παρα πολλα λεφτα σωστα??
[DOUBLEPOST=1534283966][/DOUBLEPOST]απλα κοιτα ομως με συμφερεi το mdisk για ενα αλλο λογο./ οτι περα απο ταινιες μπορει να βαζεις και αρχεια ετσι?? συμπιεσμενα σε rar πχ θελω καπια παιχνιδια μην σου πω οτι εχω παρα πολλα που θελω να τα βαλω σε μ.disk για να τα εχω σαν backup

το ενα m-disk τι χωριτικοτητα εχει>? 100 giga?>? το ενα δισκακι μδισκ???

κοιτα αυτο με συμφερει γιατι θελω καπια πραγματα να τα μεταφερω σε μδισκ
[DOUBLEPOST=1534284112][/DOUBLEPOST]οποτε το μδισκ το θελω περα απο τις ταινιες το εχω αναγκη και για αρχεια απο παιχνιδια και για ταινιες.. επειδη εχω και παρα πολλες και θελω να της βαλω σε μδισκ .. κοιτα σε τελικη αναλυση μπορει να εινε ακριβο αλλα με συμφερει..

Από την ώρα που δεν συμφέρει στις ταινίες λόγω κόστους γίγα...δεν συμφέρει και σε τίποτα άλλο που θέλεις να αποθηκεύσεις
απλή διαίρεση είναι και βγάζεις κόστος ευρώ/gb
+ο σκληρός μπορεί να παίξει παντού και σε ένα media player των 80ευρώ
++ ο σκληρός έχει εργονομία...τον γράφεις...τον σβήνεις...το δισκάκι όχι...

άσε που προς το παρόν δεν θα δεις ποτέ την εικόνα τους αν δεν αλλάξεις gpu και οθόνη ή βάλεις τηλεόραση 4κ

πως γίνεται να είναι ακριβό και να σε συμφέρει η αγορά?:o:smg:

πάρε σκληρούς και ένα bay ή dockin station ή ένα nas και τέλος

όταν πέσουν οι τιμές στα δισκάκια και φτάσουν τιμές dvd το ξανασυζητάμε
έως τότε συμφέρει ακόμα και να περιμένεις προσφορές και να αγοράζεις uhd δισκάκια original-ζελατίνα
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.870
Reaction score
77.471
εδω εισε φιλε μου? αυτα που εγραψα τα ειδες?/ φιλε μου?/
εδώ είμαι αλλά δεν κάνεις διαίρεση
ξανά

η 5άδα m-disk των 100 γιγα =δηλαδή τα 500γιγα έχουν κοντά στα 80 ευρώ++
όσο ένας καλός δίσκος 2 TB δηλαδή

m-disk 500Gb = 80+ euro
HDD 2TB = 2000Gb = 80 euro

το 1/4 της χωρητικότητας με τα ίδια λεφτά και με παραπάνω ευκολίες υπέρ του hdd
δεν βγαίνουν τα νούμερα για επένδυση σε recorder
+ ότι δεν θα δεις ποτέ την πραγματική εικόνα του uhd με το πψ που έχεις...θέλεις τουλάχιστον καινούρια κάρτα γραφικών
 

Μηνύματα
126
Reaction score
95
το
ASUS BW-16D1HT θα με καλυψει στα DVD KAI STA CD??

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΟΙ ΝΕES KARTES ΤΥΡΙΝΓ..

2080 ΚΑΙ 2080 τι

[DOUBLEPOST=1534285596][/DOUBLEPOST]ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΣΤΟ ΜΔΙΣΚ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΒΙΣΤΟΥ??
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.870
Reaction score
77.471
ναι το μ
το
ASUS BW-16D1HT θα με καλυψει στα DVD KAI STA CD??
αφού δεν σε έπεισαν τα νούμερα
θα συζητήσουμε αύριο για recorder
θα σου πω ποιο να πάρεις
να τα δω καλύτερα και κάνα ακόμα μοντέλο
[DOUBLEPOST=1534285944][/DOUBLEPOST]
το

[DOUBLEPOST=1534285596][/DOUBLEPOST]ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΣΤΟ ΜΔΙΣΚ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΒΙΣΤΟΥ??
OXI! όταν είναι recordable
υπάρχουν rewritable 100ρια
έχουν τα 100γιγα 80 ευρώ το ένα και γράφουν 2x

για να γράψεις σβήσεις 10 γιγα θα περιμένεις 2 ώρες

συμφέρει..
 
Last edited:

Μηνύματα
126
Reaction score
95
ΑΠΛΑ ΑΥΡΙΟ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΕΙς ΤΟ ASUS BW-16D1HT BLURAY RECORDER .

ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙς AKOYSTIKA ME MIKROFONA MEXRI 30 EYRO?? ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ?
ΓΙΑΤΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ??

[DOUBLEPOST=1534286525][/DOUBLEPOST]περα απο αυτο απο ολα αυτα πιο θα μου λέγΕς να παιρνα/
??
https://www.skroutz.gr/s/8066741/Creative-SB-Blaze.html#reviews


https://www.skroutz.gr/s/10989967/NOD-G-HDS-003.html#reviews

https://www.skroutz.gr/s/438836/Creative-ChatMax-HS-620-Headset-for-Chat.html
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.301
Reaction score
42.035
Νταχ... εχω και εγω ενα παράπονο, για χαρη σου απέκτησα και παρατσούκλι και εσυ ουτε ενα σχολιο στη φωτο με τη σαλατα που ανεβασα....:frown:
 


Μηνύματα
126
Reaction score
95
μπορεις να μου πεις σε παρακαλω στα 30 ευρω πια ακουστικα να παρω με μικροφωνο>?>?
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.301
Reaction score
42.035
αφου πρωτα απαντησεις στο μητσο θα ηθελα να μου προτεινεις και εμενα μια βαρελίσια φετα ημισκληρη και πολυ πικαντικι σε παρακαλω...
 

Μηνύματα
126
Reaction score
95
απλα κοιτα οσο αναφορα για το bluray
ενα παιδι που το αγορασε μου ειπε././
Εχω αγορασει και τα 2 .Πρωτα αγορασα το Pioneer οπου ειχε καποια θεματακια συμβατοτητας αλλα και με την ταχυτητα εγραφης.Θα σας εξηγησω αμεσως οτι με καποια blue ray disks οπως τα x-layer οπου τα εχει το e-shop ολα ηταν εγραφης 4χ αλλα καποιες παρτιδες απο αυτα το Pioneer μπορουσε να τα γραψει και με 10χ. και αλλες παρτιδες μονο με 4χ.Προγραμα οπου εχω ειναι το Nero 2016.Ο χρονος ειχε πολυ μεγαλη διαφορα.Με το Asus ολα τα δισκακια με 10χ χωρις προβληματα τα ιδια δισκακια στο ιδιο μηχανημα.Παρα πολυ ικανοποιημενος.Εγω θα σου προτεινα το Asus χωρις δευτερη σκεψη
Οπως σου ειπα και τα δυο ειναι παρα πολυ καλα μηχανηματα.μην κοιτας τα specs που λενε και οι δυο κατασκευαστες.Παρα πολυ μεγαλο ρολο παιζουν τα δισκακια που θα χρησιμοποιησεις για τις εγραφες.Οι διαφορες ειναι αμελητεες αλλα υπαρχουν λιγες υπερ του Pioneer .πχ ειναι σαν διαλεγεις μεταξυ mercedes-BMW

η μεταξυ Airbus-Boeing.και τα μεν και τα δε εχουν πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα ειναι σαν να διαλεγεις με αριστα το 10 το Pioneer οπου εχει βαθμολογια 9.9 και το Asus 9.8 αυτο. αυτη η διαφορα δεν δικαιολογετε για το πιο ακριβο Pioneer Πιστευω καλυτερο για αποδοση τιμης ειναι το Asus και οτι θα σε βγαλει για πολλα χρονια και εγραφες χωρις θεματα συμβατοτητας.Εγω εχω το Asus και αν χαλασει η το αντικαταστησω παλι Asus θα επαιρνα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.870
Reaction score
77.471
αφου πρωτα απαντησεις στο μητσο θα ηθελα να μου προτεινεις και εμενα μια βαρελίσια φετα ημισκληρη και πολυ πικαντικι σε παρακαλω...
μπαχτσέ έχεις...πάρε σπόρους πιπεριάς φύτεψε τες σε σκ@τά και μόλις μεγαλώσουν χώστες σε έναν σκουριασμένο τενεκέ με φέτα
μετά σκάψε ένα λάκκο και άσε να παπαρώσει το μείγμα για ένα 3μηνο
μετά ξέθαψε και κάτσε φάε:D



Υ.Γ. θα πεθάνεις ή από δηλητηρίαση ή από αιμορροΐδες ή από τέτανο :p:roflmao::lol:
 

Μηνύματα
126
Reaction score
95
ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙς AKOYSTIKA ME MIKROFONA MEXRI 30 EYRO?? ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ?
ΓΙΑΤΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ??
Auto merged
περα απο αυτο απο ολα αυτα πιο θα μου λέγΕς να παιρνα/
??
https://www.skroutz.gr/s/8066741/Creative-SB-Blaze.html#reviews


https://www.skroutz.gr/s/10989967/NOD-G-HDS-003.html#reviews

https://www.skroutz.gr/s/438836/Creative-ChatMax-HS-620-Headset-for-Chat.html
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Τζιμ, δυστυχως, αν δεν τρολαρεις, τοτε σιγουρα εχεις προβληματα συγκεντρωσης-αντιληψης και κατανοησης. Ο Νταχαρης σου εξηγησε 100 φορες οτι αυτο που θες να κανεις δεν σε συμφερει ουτε οικονομικα, ουτε πρακτικα κι εσυ επιμενεις να ζητας βοηθεια στο ιδιο θεμα χωρις να φαινεται οτι μπορεις να αξιολογησεις τι ακριβως σου γραφουν. Δεν μπορει καποιος να σε βοηθησει αν δεν εχεις την ικανοτητα να ξεχωρισεις ουτε τι ειναι προς το συμφερον σου να κανεις. Προσπαθησε να συγκεντρωθεις στο να κατανοησεις τι διαβαζεις και μην ''κολλας'' σε ο,τι σου μπαινει στο κεφαλι.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.615
Μηνύματα
2.868.143
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top