ερευνα αγορας για 55αρα TV , εχω συγκλινει σε καποια μοντελα αλλα και νεες προτασεις καλοδεχουμενες

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Καλημερα στην παρεα, καλες γιορτες με υγεια ευχομαι σε ολους !!

γραφω πρωτη φορα , ηρθε η ωρα μου να ζητησω την βοηθεια σας, μετα απο σχεδον 10 χρονια με εγκατελειψε δυστυχως η LG 42la660s 3D και εχω ξεκινησει την αναζητηση για αγορα νεας. Ειχε γινει πολυ βαρια χρηση με παρα πολλες ωρες χρησης μεσα στη μερα. κυριως συνδεση με το PC μεσω hdmi για καψιμο σε ταινιες και σειρες (για ηχο ειχα τα ηχεια του pc καποια logitech 5.1 αρχαιολογια) και 2ον για ΦΙΦΑ με τα φιλαρακια μου στο ps4 .
Μενω σε γκαρσονιερα και ο χωρος μου γενικα ειναι περιορισμενος οποτε η αποσταση θεασης που εχω ειναι απο 2.20 μ εως 2,60-2,70 μαξ . με βαση το επιπλο που θα μπει η τηλεοραση μεχρι 55'' σηκωνω γιατι απο την μια πλευρα εχω το PC και απο την αλλη μια βιβλιοθηκη και θα κουμπωσει οριακα σχεδον . στο ζουμι τωρα ,δεν μπορω να κανω αγορα με μετρητα δυστυχως οποτε θα προχωρησω μεσω πιστωτικης με ατοκες δοσεις ταβανι ποσο 1000 ευρω πολυ ζορισμενα,

Νο1 για μενα ταινιες/σειρες και Νο2 παιχνιδι παιζω κυριως ΦΙΦΑ και κανα arcade που και που,δεν με ενδιαφερει για απαιτητικα παιχνιδια εχω καλο μονιτορ και παιζω στο PCεχω ξεχωρισει τα εξης :

1)Sony A8H oled ( με εχει πιασει ενα αγχος για τις oled απο αυτα που διαβαζω μην δεν κανω καλη χρηση και κλαιω μετα)

2) Sony x89j

3) Sony x90j (ιδια χρηματα με την A8H)

καθε γνωμη πανω στα μοντελα αυτα απο οποιον εχει εμπειρια ειναι καλοδεχουμενη και εννοειται και αντιπροτασεις. Θελω να εχει διαρκεια η τηλεοραση μην με βγαλει πχ 4-5 χρονια μονο θα απογοητευτω παρα πολυ, εννοειται αν δεν αξιζει κατι αυτη την στιγμη μπορω να περιμενω ενα διαστημα ωστε αν προκυψουν καποιες ευκαιριες δεν καιγομαι τοσο πολυ να βιαστω, σας ευχαριστω εκ των προτερων ολους
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.865.605
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top