ιδανικος χωρος ακροασης...



Μηνύματα
116
Reaction score
1
g.kar said:
Παναγιώτης Κατσιβαρδής said:
Η διαμόρφωση του χώρου επίσης είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ και μάλλον το καλύτερο piece of gear που έχει.
¶ραγε να υπάρχει κάτι αντίστοιχο κάπου στην Ελλάδα;

Υπάρχει, στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών.

Εντάξει, εγώ βέβαια εννούσα κάποιο ιδιωτικό χώρο, κανένα "φτωχικό" σπιτάκι δηλαδή :)
 

Μηνύματα
1.346
Reaction score
2
Παναγιωτη πιστευω οτι χωροι σαν και αυτους ειναι μετρημενοι στα δακτυλα του ενος χεριου ισως και παγκοσμιως. Δεν ειναι μονο οι δυνατοτητες του χωρου αλλα και η τεχνογνωσια που εμπεριεχει η κατασκευη του....
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Εγώ πιστεύω ότι κάθε χώρος έχει κάτι καλό να μας δώσει.

Λίγο προσοχή χρειάζεται στην τοποθέτηση των ηχείων -μακρυά από τους τοίχους και από τις γωνίες- και μετά όποιος θέλει περισσότερες βελτιώσεις επεμβαίνει στα χαλιά, τα έπιπλα και στις κουρτίνες .

Μην ξεχνάμε ότι το σπίτι μας δεν είναι studio ηχογραφήσεων. Να μην το παρακάνουμε .

Ενα όμορφο καθαρό και φωτεινό δωμάτιο μεγέθους 25-35 τ.μ, με μαλακούς καναπέδες, κουρτίνες και φρεσκοβαμμένους τοίχους είναι ο ιδανικός χώρος ακρόασης μουσικής στο σπίτι.
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.935
Reaction score
12.623
GTXTC said:
Είμαι σίγουρος οτι ο Mike το χει ψάξει :D Αλλά το ξύλινο πάτωμα απ'οτι ξέρω δεν είναι οτι καλύτερο για να βάλεις ηχεία πάνω έτσι δεν είναι??? Λόγω του κενού που δημιουργείται κάτω απο το ξύλο.
Yπάρχει τρόπος να μην έχει κενό από κάτω. Θείος μου που έκανε "ανακαίνιση" στο πατρικό του (στο κέντρο της Κηφισιάς) χρησιμοποίησε 5 συνολικά στρώσεις από καδρόνια, μαδέρια και σανίδες στο ξύλινο πάτωμα του σπιτιού. Συγκριτικά, τα πλακάκια στο δικό μου σπίτι ακούγονται σαν κούφια όταν περπατάς επάνω τους.

Η λέξη "ανακαίνιση" μπήκε σε εισαγωγικά γιατί το όλο project έφτασε 600εκ δρχ (αυτά μέτρησε τουλάχιστον, μάλλον είναι αρκετά παραπάνω)...

Τι κρίμα να είναι θείος μου κι όχι πατέρας μου... :p :lol:
 


Μηνύματα
1.346
Reaction score
2
εσυ τι ρωταs  ρε Νικο...????



εχει καμια κορη ο θειος....????????????????? 8) 8) :lol: :lol: :lol:
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.935
Reaction score
12.623
Χαχαχα, τώρα είδα τις ερωτήσεις σας... :lol:

As a matter of fact, έχει, αλλά είναι ήδη παντρεμένη και με παιδιά... Sorry to spoil it for you, guys... :? :lol:
 


Μηνύματα
5.087
Reaction score
14
n_olympios said:
Χαχαχα, τώρα είδα τις ερωτήσεις σας...  :lol:
As a matter of fact, έχει, αλλά είναι ήδη παντρεμένη και με παιδιά... Sorry to spoil it for you, guys...  :? :lol:

Α....όλα κι όλα.  Τι οπισθοδρομικές απόψεις είναι αυτές....      Κανείς δεν είναι κανενός!   8)


Αν παντρεύτηκε μικρή...προλαβαίνει κανά δυό γάμους ακόμη... :p
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Κοψ και preve, μη χεστούμε, έχω προτεραιότητα λέμε... :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.935
Reaction score
12.623
Αριθμό τηλεφώνου θέτε?

"Γραφείο Συνοικεσίων Ο ΧΑΙΕΝΤΑΣ.
Δείτε τις νέες μας προσφορές."

:lol:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.648
Μηνύματα
2.870.664
Members
37.928
Νεότερο μέλος
Spirand
Top