καλώδια ηχείων και ιντερκονεκτ

Μηνύματα
6
Reaction score
2
Καλησπέρα...ενδιαφέρομαι για αγορά καλωδίων για ηχεία και interconnect.... Τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω αυτόν τον καιρό είναι γύρω στα 500 με 600 ευρώ...Μου πρότειναν τα Nordost Purple Flare..Μπορείτε να με βοηθήσετε στην επιλογή....ή ???
 



Μηνύματα
150
Reaction score
34
Τι ηχεία και ενισχητικά έχεις..? Στείλε μου ένα τηλέφωνο (μέσω pm) να σε πάρω αν θες..
 



PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
VASROUV δυο γενικές συμβουλές για καλώδια...
Να δώσεις χρήματα για πράγματα που αντιλαμβάνεσαι εσύ επάνω στο δικό σου σύστημα και όχι για διαφορές που σου σερβίρουν οι άλλοι.
Υπάρχουν πανάκριβα καλώδια που δεν εκπληρώνουν ούτε στο 10% αυτά που προϋποθέτει η τιμή τους!
Στα καλώδια υπάρχει το μεγαλύτερο παραμύθιασμα του χώρου υψηλή πιστότητα!
 

Μηνύματα
6
Reaction score
2
VASROUV δυο γενικές συμβουλές για καλώδια...
Να δώσεις χρήματα για πράγματα που αντιλαμβάνεσαι εσύ επάνω στο δικό σου σύστημα και όχι για διαφορές που σου σερβίρουν οι άλλοι.
Υπάρχουν πανάκριβα καλώδια που δεν εκπληρώνουν ούτε στο 10% αυτά που προϋποθέτει η τιμή τους!
Στα καλώδια υπάρχει το μεγαλύτερο παραμύθιασμα του χώρου υψηλή πιστότητα!
Αυτό αντιλαμβάνομαι κι' εγώ....Μάλλον έχεις δίκιο....Σ' ευχαριστώ.
[DOUBLEPOST=1452289229][/DOUBLEPOST]
Καλησπέρα , κάλεσε με στο 6934-440902 όποτε θέλεις..
θα σε πάρω φίλε μου...σ' ευχαριστώ
 

I

iason

Guest
Καλησπέρα...ενδιαφέρομαι για αγορά καλωδίων για ηχεία και interconnect.... Τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω αυτόν τον καιρό είναι γύρω στα 500 με 600 ευρώ...Μου πρότειναν τα Nordost Purple Flare..Μπορείτε να με βοηθήσετε στην επιλογή....ή ???
Αγαπητέ ένα καλώδιο μπορεί να σε βοηθήσει να αναδείξεις το σύστημά σου η και να το υποβαθμίσεις.
Πολλά χρήματα δεν σημαίνει απαραίτητα καλύτερο αποτέλεσμα.
Δεν ξέρω με τι παίζεις τώρα πάντως εαν ξεκινάς τώρα να ψάχνεσαι ,τότε ξεκίνα χαμηλά και σιγά σιγά ωσπου να βρείς πού θέλεις να κατεθύνεις τον ηχο σου.
πχ, ενα καλώδιο ηχείων με 20 η 25 ευρώ το μετρο .
Αυτά και καλή συνεχεια.

Φιλικά Ιάσων.:)

Η φθηνές σειρές της Nordost είναι( υπερτιμημένες μετριότητες) για να απλώνεις ρούχα!!!!
 



Ν

Νίκος Σταθόπουλος

Guest
Έχω ακούσει τόσο το 8TC όσο και το 8VS. Σαφώς ανώτερο το 8TC, ιδιαίτερα αποκαλυπτικό, κατ'επέκταση απαιτητικό σε πληροφορία. To 8VS συγχωρεί περισσότερο, αλλά κόβει και πληροφορίες. Σε καμία περίπτωση το 8TC δεν ταιριάζει με Interconnects της οκάς, αλλά θα παίξει και με μέσης κατηγορίας. Εξηγούμαι: Παίζει μια χαρά με συνδυασμό kimber hero για πηγή και vdh the first ultimate 2 για προ τελικό. Αν δεν θέλεις να δώσεις για πιο ακριβά Interconnects, θα είσαι μια χαρά σε αυτή τη κατηγορία τιμής. Αν κάνεις υπομονή, μπορείς να τα βρεις σε καλή τιμή μεταχειρισμένα, αλλά ειδικά για τα 8TC, προσοχή στις απομιμήσεις. Παίζει πολλή κινεζιά ( όπως και στα nordost και πολλά άλλα ακριβά καλώδια ).
 


Ν

Νίκος Σταθόπουλος

Guest
Δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις τον αντιπρόσωπο στην Ελλάδα μήπως έχει κανένα σετ να σου δανείσει για να κάνεις τις δοκιμές σου...
 

Μηνύματα
125
Reaction score
18
Μην δώσεις τόσα χρήματα για καλώδια. Τα χάνεις από την πρώτη ΄΄παρτίδα΄΄

Ξεκίνα το παιχνίδι και κράτησε χρήματα για να ΄χεις να παίζεις.


Σου προτείνω Supra και Qed.

Μεταξύ τους ακούγονται διαφορετικά πάρε με το μέτρο κι από τα δύο.

Υπάρχουν ακόμα, με το μέτρο πάντα, Mogami- Kimber- VDH και άλλα σε ότι σχεδίαση θέλεις.


Κράτα τα λεφτά σου και παίξε.

Αυτή είναι η χαρά.

Κέρδος από αυτό το παιχνίδι ποτέ δεν θα βγάλεις…
 


Μηνύματα
74
Reaction score
34
Καλησπέρα. Υπάρχει <<καταλληλο>> interconnect για σύνδεση CD με λαμπατο ολοκληρωμένο? Εννοώ ασημι, χαλκο κλπ.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.174
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top