καλώδιο σήματος για thorens td 166mkii

Μηνύματα
27.318
Reaction score
25.348
Πάρε κάποιο καλό επώνυμο, mogami ας πούμε και βάλτο επάνω. Θα σου πούν τα παιδιά.
 



leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
καλησπέρα, σίγουρα τα 190pf/m είναι πολλά, έχω δοκιμάσει στο ίδιο πικαπ με το δικό σου το mogami w2549 με συνολικό μήκος του κάθε καναλιού τα 1,3μ και έπαιζε πολύ καλύτερα από το δικό του.
http://www.gpanagopoulos.com/eshop/...crophone-bulk-cables/mogami-w2549-neglex.html
στο τωρινό μου thorens td 166 mkvi έχω βάλει το mogami w2497 το οποίο όμως το έφερα από Ιαπωνία γιατί δε το έφερνε κάποιος Ελλάδα,
το thorens πνίγεται όταν η χωριτικότητα του καλωδίου ξεπεράσει τα 120pf, γιατί όπως ορθά ανέφερε και κάποιος φίλος παραπάνω, πρέπει να υπολογίζεις και άλλα 120pf του phono, οπότε...
τέλος, για να σου λυθεί η απορία, δοκίμασε από κάποιο φίλο, εξωτερικό phono να ακούσεις αν αλλάζει ο ήχος.
 

Μηνύματα
1.648
Reaction score
28
eureka κύριοι MOGAMI 2549 Neglex..........έπειτα από πολλή ταλαιπωρία και πειραματισμούς το πολυχρονεμένο μου 166mkii επανήλθε κατά 70-80% από μένει η κεφαλή ......μετά από πολλούς πειραματισμούς λοιπόν και αφού είχα κάνει την ανοήσία να πετάξω το μαμίσιο καλώδιο ....κατέληξα να του βάλω το ανωτέρω mogami και ξαφνικά .......είδα το φως μου ....η θολούρα η σχεδόν καθόλου εστίαση και το λειψό μπάσο πήγαν περίπατο .....επανήλθε η εστίαση ,καθάρισε ο ήχος επέστρεψε το στακάτο μπάσο ανέβηκε η ανάλυση και ένα σωρό άλλα , προς το παρόν παίζει με μία ....new old stock :) goldring 820 ge αχρησιμοποίητη σχεδόν ...λέω να του βάλω μια ΑΤ95 Αudiotechnica........τελικά τα καλώδια ( τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση ) κάνουν διαφορά.....
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
eureka κύριοι MOGAMI 2549 Neglex..........έπειτα από πολλή ταλαιπωρία και πειραματισμούς το πολυχρονεμένο μου 166mkii επανήλθε κατά 70-80% από μένει η κεφαλή ......μετά από πολλούς πειραματισμούς λοιπόν και αφού είχα κάνει την ανοήσία να πετάξω το μαμίσιο καλώδιο ....κατέληξα να του βάλω το ανωτέρω mogami και ξαφνικά .......είδα το φως μου ....η θολούρα η σχεδόν καθόλου εστίαση και το λειψό μπάσο πήγαν περίπατο .....επανήλθε η εστίαση ,καθάρισε ο ήχος επέστρεψε το στακάτο μπάσο ανέβηκε η ανάλυση και ένα σωρό άλλα , προς το παρόν παίζει με μία ....new old stock :) goldring 820 ge αχρησιμοποίητη σχεδόν ...λέω να του βάλω μια ΑΤ95 Αudiotechnica........τελικά τα καλώδια ( τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση ) κάνουν διαφορά.....
χαίρομαι που η συμβουλή μου, έστω και προ 2ετίας και βάλε:):)... αποδείχθηκε σωστή!...
μπράβο, καλές ακροάσεις!
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.964
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top