νεα κρελακια


G60

Μηνύματα
245
Reaction score
0
Απάντηση: νεα κρελακια

Καλά οι τύποι στην krell πόσους παράδες παραπάνω θέλουν από 65000$ το κομμάτι για να τα σχεδιάσουν επιεικώς ανεκτά?
Μα τόσο ηλίθιοι πιά?
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: νεα κρελακια

περι ορεξεως κολοκυθοπιτα
καποιοι σιγουρα τα βλεπουν σαν αριστουργηματα
Οσο αφορα το ποσο
ποιο κρελ ειναι φτηνο?
 

G60

Μηνύματα
245
Reaction score
0
Απάντηση: νεα κρελακια

περι ορεξεως κολοκυθοπιτα
καποιοι σιγουρα τα βλεπουν σαν αριστουργηματα
Οσο αφορα το ποσο
ποιο κρελ ειναι φτηνο?
Καλά,μην τους λές ότι είναι krell κι αν το 90% δεν πει ότι ειναι κινέζικα εγώ θα γίνω παπαδιά με τάγκα:137:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: νεα κρελακια

το ονομα πληρωνεις μια ζωη
Η αλιως η ζωη ντραν ντραν
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
Re: Απάντηση: νεα κρελακια

Καλά οι τύποι στην krell πόσους παράδες παραπάνω θέλουν από 65000$ το κομμάτι για να τα σχεδιάσουν επιεικώς ανεκτά?
Μα τόσο ηλίθιοι πιά?
ελπιζω να ενοεις απλως εμφανησιακα...
τοτε ...περι ορεξεως που λεει και ο argi...
αλλιως.... για ξαναδιαβασε για τον σχεδιασμο τους...
 

G60

Μηνύματα
245
Reaction score
0
Απάντηση: νεα κρελακια

το ονομα πληρωνεις μια ζωη
Η αλιως η ζωη ντραν ντραν
Η παρατήρησή μου έχει να κάνει μόνο με το θέμα εμφάνισης,όπως και να το κάνουμε η αρχιτεκτονική,ο σχεδιασμός και η εμφάνιση γενικότερα είναι μέρος της ζωής μας και των επιλογών μας.
Θεωρώ απαράδεκτο για μια σοβαρή εταιρία του χώρου η οποία χρεώνει ένα ζευγάρι ηχεία 130 000$ να μην διαθέτουν ΚΑΙ την ανάλογη (στοιχειώδη έστω....π'αρτε έναν Ιταλό σχεδιαστή ρε κάγκουρες)σχεδιαστική εμφάνιση.
Απ' την άλλη
όταν το προιόν προέρχεται από μια πραγματικά καλή εταιρία όπου το όνομα το έκανε μέσα απ τα ποιοτικά μηχανήματά της (αν χάλασε στην πορεία είναι ένα άλλο θέμα) σίγουρα πληρώνεις και αυτό αλλά αν αυτό που πήρες ξυρίζει δε σε πειράζει καθόλου.

Εδώ ανύπαρκτες εταιρίες στο βωμό του high end χρεώνουν ενάμιση κιλό τροφοδοτικό και μισή πλακέτα (η ψύκτρα χρεώνετε εξτρά!!) ίσα με ένα διαμέρισμα,μας πειράζουν οι καθιερωμένς εταιρίες με τεχνολογικό υπόβαθρο?
 

G60

Μηνύματα
245
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: νεα κρελακια

ελπιζω να ενοεις απλως εμφανησιακα...
τοτε ...περι ορεξεως που λεει και ο argi...
αλλιως.... για ξαναδιαβασε για τον σχεδιασμο τους...
Σαφώς και μιλάω ΜΟΝΟ σχεδιαστικά.
Είμαι ο τελευταίος που θα κρίνει την krell τεχνολογικά αν και κάτι μου λέει ότι στον τομέα των ηχείων δεν έχει την εμπειρία των ανάλογων ενισχυτών.
Προσωπική μου εκτίμηση αυτή.
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: νεα κρελακια

Σαφώς και μιλάω ΜΟΝΟ σχεδιαστικά.
Είμαι ο τελευταίος που θα κρίνει την krell τεχνολογικά αν και κάτι μου λέει ότι στον τομέα των ηχείων δεν έχει την εμπειρία των ανάλογων ενισχυτών.
Προσωπική μου εκτίμηση αυτή.
σαφως. συμφωνω και εγω.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.614
Απάντηση: νεα κρελακια

D’Agostino was candid enough to admit that previous generations of Krell speakers were “voiced” to sound best with CD and other digital sources. For the Modularis, he also used LPs.
Πςςςςς! Φοβερός σχεδιασμός! Τί λένε στον κόσμο Θεέ μου... Και τα πιστεύουν κιόλας!
 


Μηνύματα
1.456
Reaction score
70
Re: Απάντηση: νεα κρελακια

Πςςςςς! Φοβερός σχεδιασμός! Τί λένε στον κόσμο Θεέ μου... Και τα πιστεύουν κιόλας!
Κύριε κόγια μην νομίζετε ότι αυτά είναι λόγια των τεχνικών που σχεδίασαν τα μηχανήματα, οι οποίοι μάλλον ξέρουν τι τους γίνετε.Μάλλον είναι λόγια του τμήματος marketing.....
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
Re: Απάντηση: νεα κρελακια

Κύριε κόγια μην νομίζετε ότι αυτά είναι λόγια των τεχνικών που σχεδίασαν τα μηχανήματα, οι οποίοι μάλλον ξέρουν τι τους γίνετε.Μάλλον είναι λόγια του τμήματος marketing.....
το οποιο ξερει και αυτο τι γινεται....
οπως και η τιμη εχει σχεση με το target group στο οποιο απευθυνεται...
αλλα αυτα μην τα λες στον κυριο κογια...δεν...
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.614
Απάντηση: νεα κρελακια

Εντάξει ρε παιδιά, ας πούμε ότι είμαι εγώ ο κακός. Μήπως υπάρχει κάποιος που περιλαμβάνεται στο target group της Krell, να μου εξηγήσει πού διαφέρει το "voicing" με CD από αυτό με LP; Δηλαδή για να ξέρω τί να λέω και να μοστράρω κι εγώ ηχεία πενταψήφιας τιμής...
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
το τμημα μαρκετινκ της κρελ ξερει ηδη ποσοι απο τους πελατες της θα αγορασουν αυτο το ηχειο μονο και μονο για αυτη την φραση στην καταχωρηση. εαν δεν εχεις αντιστοιχα καλο τμημα, αστο...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Τα μπουρουμπούρου και οι φιλοσοφίες είναι τσάμπα. Μια απάντηση στην ερώτηση του Κόγια ποιός από εσάς είναι ικανός να δώσει;

...
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
παλι δεν το επιασες.... δεν ειναι το θεμα εν υπαρχει διαφορα στο voicing, το θεμα ειναι οτι οι ανθρωοι ξερουν πως με αυτη την φραση θα αυξησουν την πελατεια. αυτο τους ενδιαφερει και οχι ο καθε κογιας/γνωστης/αναγνωστης του avsite που πονηρευεται...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
παλι δεν το επιασες.... δεν ειναι το θεμα εν υπαρχει διαφορα στο voicing, το θεμα ειναι οτι οι ανθρωοι ξερουν πως με αυτη την φραση θα αυξησουν την πελατεια. αυτο τους ενδιαφερει και οχι ο καθε κογιας/γνωστης/αναγνωστης του avsite που πονηρευεται...
Δηλαδή τους ενδιαφέρουν οι ηλίθιοι. Είδες που συμφωνούμε; :126:

...
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
οταν τιμολογουν ενα τετοιο προιον 60000 ξερουν ακριβως ποιους ψαχνουν....
τωρα ΝΑΙ συμφωνουμε....
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
το τμημα μαρκετινκ της κρελ ξερει ηδη ποσοι απο τους πελατες της θα αγορασουν αυτο το ηχειο μονο και μονο για αυτη την φραση στην καταχωρηση. εαν δεν εχεις αντιστοιχα καλο τμημα, αστο...

Τμήμα Μαρκετινγκ?????? Αχαχαχαχαχαχαχαχαχα!

Ναι δίπλα από την τουαλέτα στο πάνω κρεβάτι της κουκέτας μαζί με το λογιστήριο!
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.424
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top