νεα network player απο την Pioneer

Μηνύματα
4.365
Reaction score
4.234
αυτη την στιγμη μεσω του PC και της καρτας asus xonar essence stx και το foobar παιζω με το συστημα να το εχω συνδεσει αναλογικα - οποτε σιγουρα το pioneer θα γινει το κεντρο με τον δισκο που θα του βαλω.
 

Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
αυτη την στιγμη μεσω του PC και της καρτας asus xonar essence stx και το foobar παιζω με το συστημα να το εχω συνδεσει αναλογικα - οποτε σιγουρα το pioneer θα γινει το κεντρο με τον δισκο που θα του βαλω.
αφου θα ειναι η βασικη σου πηγη τοτε πηγαινε στο 70,φυσικα θα ξεχασεις την asus xonar essence stx και θα συνδεσεις το pc στην usb (usb dac) εισοδο του 70.Αντε καλοριζικο.
 


Μηνύματα
348
Reaction score
685
Το Ν50-a είναι ένα πολύ τίμιο player με αρκετά καλά aspects τόσο στην λειτουργία του , όσο και στον ήχο του (χορταστικό στακάτο μπασο , "καθαρές" χροιές , δεν "μπερδεύει" με τίποτα)

Ηχητικά η κύρια αδυναμία που εντόπισα έναντι των ακριβότερων cxn και n70a , ειναι στην ροή - απόδοση των μικροδυναμικών , πχ ένα εκφραστικό σόλο τζαζ κιθάρας ακουγεται κάπως "μηχανικά - βαρετά" στο n50a σε σχέση με τα ακριβότερα παρόλο που δεν υστερεί στην χροιά. Αναλόγως το σύστημα και τις προτιμήσεις/απαιτήσεις βέβαια....

Τέλος μην ξεχνάμε πως κάνει την "ίδια" δουλειά σχεδόν στην μισή τιμή. Διαφορές οφείλουν να υπάρχουν...
 

Μηνύματα
41
Reaction score
36
@bigmac

To What hi-Fi παντως ανακηρυσσει to 50A ενα απο τα καλυτερα streamers του 2016 αν και ειναι μοντελο της προηγουμενης χρονιάς
http://www.whathifi.com/awards/2016/streamers

Επισης το ανακηρυσσει μεσα στα 6 καλυτερα streamers γενκώς (25-10-2016)
http://www.whathifi.com/best-buys/streaming/best-music-streamers
κοιταξε να δεις με τι το συγκρινει (σε μαρκα κ τιμες) και θα καταλαβεις.

Οτι κ να αποφασισεις παντως καλο θα ειναι. Καλες αγορες.
 


Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
με 1075 ευρω τιμη πωλησης στην αγορα,δεν εχει νοημα να το παρει μεταχειρισμενο σε αυτη την τιμη.


To What hi-Fi παντως ανακηρυσσει to 50A ενα απο τα καλυτερα streamers του 2016 αν και ειναι μοντελο της προηγουμενης χρονιάς
να λαβουμε υποψη μας οτι δεν εχει και καποια ανταγωνιστικη συσκευη,ακομα και τωρα κυκλοφορουν ελαχιστες συσκευες αυτου του ειδους,σε αυτη την κατηγορια τιμης.Μονο το Marantz NA-6005 μου ερχεται στο μυαλο.
 

Μηνύματα
124
Reaction score
87
Καλημέρα σας
Μπορώ να εναποθέσω ολίγον έλαιον εις την πυρά?
Υπάρχει διαθέσιμο κανενα απο τα 2 μοντέλα γιατι διαβαζω ολες τις προσφορες; των ηλεκτρονικών καταστημάτων και μη, ειτε σαν '''κατοπιν παραγγελίας'' ειτε σαν παραδοση σε 2-3 ημερες.
Προσοχή λοιπόν στο φιξάρισμα της τιμής εαν πρόκειται για παραγγελία και ενα τηλεφώνημα στην intersys(εισαγωγέας) για να βεβαιωθούμε οτι υπάρχουν διαθεσιμα τεμάχια.
 

Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
Να με συγχωρεσετε που ξεθαβω το θεμα,αλλα ισως φανει χρησιμο σε καποιους (οπως και σε εμενα). Πριν κανενα εξαμηνο περιπου η android application για αυτα τα μοντελα (τα Α δηλαδη,γιατι για τα ΑΕ υπαρχει νεοτερη εφαρμογη που δεν ειναι ομως συμβατη με τα προηγουμενα μοντελα),σταματησε να υποστηριζεται απο την εταιρεια.Ετσι το κινητο μου που ειχε android 9 δεν μπορουσε να συνεργαστει με το 50Α που εχω. Ειχα βεβαια την ταμπλετα αλλα,ηταν χοντρο φαουλ μια συσκευη που την χειριζεσαι κυριως με την εφαρμογη για κινητα -ταμπλετες,να ξεμεινει απο υποστηριξη μολις 2,5 χρονια απο την διακοπη της παραγωγης της.Τελειως τυχαια προχθες δοκιμασα παλι με το κινητο και η εφαρμογη δουλευει κανονικα.Προφανως μετα το χοντρο κραξιμο που εφαγαν (στο google play μπορει να δει καποιος τα σχολια που υπαρχουν για αυτο) εβαλαν καποιον να ασχοληθει με την εφαρμογη .
 

Μηνύματα
41
Reaction score
36
Ευχαριστω πολυ για την πολυ χρησιμη επισημανση σου. Και σε μενα δεν δουλευε η εφαρμογη απο το κινητο και την ειχα απεγκαταστησει, το δουλευα με ενα παλιοτερο ταμπλετ που ειχε παλιο Android. Θα το δοκιμασω σημερα και θα επανελθω.
 

Μηνύματα
41
Reaction score
36
Ξανακατεβασα την εφαρμογή για το κινητο μου (Android 9). H εφαρμογή "Pioneer ControlApp" (φανταζομαι σ' αυτην αναφερεσαι) εξακολουθει να ΜΗΝ λειτουργει, βγαζει black screen (of death...) kai τελος. Εχεις καμμια βοηθεια tanto ?
 


Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
Ξανακατεβασα την εφαρμογή για το κινητο μου (Android 9). H εφαρμογή "Pioneer ControlApp" (φανταζομαι σ' αυτην αναφερεσαι) εξακολουθει να ΜΗΝ λειτουργει, βγαζει black screen (of death...) kai τελος. Εχεις καμμια βοηθεια tanto ?
και ομως σε μενα δουλευει κανονικα,black screen μου εβγαζε στο διαστημα που ανεφερα (περιπου εξαμηνο).

κοιτα τα σχολια στο google play σε αυτο του kenneth mackenzie ......


σε αυτον δουλευει οπως και σε μενα.
και σε κινητό με Android 7, έγινε όπως λέει ο Tando.
σε android 7 δεν ειχε θεμα,δουλευε κανονικα.
 

ika

News
Μηνύματα
13.754
Reaction score
12.823
και ομως σε μενα δουλευει κανονικα,black screen μου εβγαζε στο διαστημα που ανεφερα (περιπου εξαμηνο).

κοιτα τα σχολια στο google play σε αυτο του kenneth mackenzie ......


σε αυτον δουλευει οπως και σε μενα.


σε android 7 δεν ειχε θεμα,δουλευε κανονικα.
Σε μένα είχε, σταμάτησε και μετά από κάποιους μήνες άρχισε να δουλεύει κανονικά. Συμπτώματα αυτά που περιγράφεις.
Ίσως κάποιο από τα update του τηλ το μπλόκαρε και μετά ένα άλλο το ξεμπλόκαρε.
 

Μηνύματα
41
Reaction score
36
Aκολουθησα τις παραπανω υποδειξεις. Το αποτελεσμα ? στο (καινουργιο) tablet με το Android 9 παιζει τωρα κανονικά, ενω στο κινητό (παλι με το Android 9) ΔΕΝ παιζει :headbang:
 

Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
Πάντως τη δουλειά την κανεις.....δεν ξέρω ποιο κινητό εχεις,αλλά μπες στο googleplay και κάνε σχόλιο σχετικά.Ποτε δεν ξέρεις αν κάποιος με το ίδιο πρόβλημα βρήκε λυση ή αν καποιος απο την εταιρεία τα διαβάζει και το ψάξει.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.188
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top