νεο Home cinema χωρος 4 Χ 4

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Κι εγώ με τα 120 ξεκίνησα και πέρασα σταδιακά στα 310. Κάνω ανάλογη χρήση με αυτό που επιδιώκεις, δεν παίζω σε πολύ υψηλές στάθμες. Νομίζω για λόγους οικονομίας θα είσαι σίγουρα μια χαρά με τα πίσω να είναι 120άρια. Μπορείς να τα βάλεις στις αποστάσεις που προτείνει ο Κώστας;
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
nad 758 δεν τον βρισκω ποσο εχει , καπου 1300;

τον arcam 390 στα 1700 βλεπω skroutz , anthem 720 παει πολλα 3000+

για χρηση κανενα διχρονο μετα κοιταμε και κατι αλλο...
τα πισω θα ειναι σε αποσταση 1-1,5 μετρο οπως και να διαμορφωσω στο χωρο το home cinema,

τa μπροστα με βλεπω 2,5 με τρια Max

αντε παιδια εχω φαγουρα λεμεεεε (οχι απο τον corona ελπιζω)
 
  • Love
Reactions: PMC

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.301
Reaction score
125.098
Ε, δες τις επιλογές σου στα λεφτά αυτά, και διάλεξε κατά βάση με τις προσφερόμενες δυνατότητες από το κάθε μηχάνημα.
Τα ντολμπι, τα απμίξινγκ, τις δυνατότητες διασύνδεσης, αν παίζει κάνα ρουν, κάνα τινταλ ή σποτιφαϊ, κάνα απ στο κινητό, δες το σύνολο των προσφερόμενων δυνατοτήτων.

Πόσα HDMI έχει, τέτοια.

XLR εξόδους δεν αγοράζεις σε αυτά τα λεφτά, οπότε δες και μέγιστη τάση εξόδου.
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.301
Reaction score
125.098
Ίσως είναι καλή ιδέα να πάρεις ένα 8-απλο μετατροπέα από RCA σε XLR, ώστε μια φορά να περάσεις καλώδια XLR.

Μη με ρωτάς ποιο, ρώτα κάνα ζαπαντη, ή και ιδιοκατασκευή, δεν είναι τίποτα πολύπλοκο...
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Preamplifier outputs

Nominal output level 1V RMS
Output impedance 560Ω
THD+N (20Hz—20kHz) -100dB

αυτος τωρα οδηγει τα 310 & ta 120?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.301
Reaction score
125.098
Ναι, με την ευαισθησία στα 115.

Πιθανώς να μη τερματίζουν όμως, εντελώς οριακά. Βαριέμαι να κάνω τις πράξεις..

Ασχέτως αυτού, παίζει να έχεις φύσημα με RCA και τέρμα την ευαισθησία στην πλάτη του ηχείου.

Ένας μετατροπέας σε ισορροπημένο σήμα θα σου λύσει όλα τα προβλήματά σου, είναι πολύ φτηνό, ένα op amp δουλειά όλο κι όλο... Μπορεί να του δώσει και όσο gain θες, να βγάζει 4 βολτ να είναι αντρίκιο.

Ο πιτερμενης ή ο Σάκης ο Πετρόπουλος, μπορούν να στο φτιάξουν σε ντετε. Ένα μικρό κουτί να το βάλεις πίσω από τον av ώστε να συνεχίζεις με XLR...
 
Last edited:

Μηνύματα
1.839
Reaction score
3.432
Ναι, με την ευαισθησία στα 115.

Πιθανώς να μη τερματίζουν όμως, εντελώς οριακά. Βαριέμαι να κάνω τις πράξεις..

Ασχέτως αυτού, παίζει να έχεις φύσημα με RCA και τέρμα την ευαισθησία στην πλάτη του ηχείου.

Ένας μετατροπέας σε ισορροπημένο σήμα θα σου λύσει όλα τα προβλήματά σου, είναι πολύ φτηνό, ένα op amp δουλειά όλο κι όλο... Μπορεί να του δώσει και όσο gain θες, να βγάζει 4 βολτ να είναι αντρίκιο.

Ο πιτερμενης ή ο Σάκης ο Πετρόπουλος, μπορούν να στο φτιάξουν σε ντετε. Ένα μικρό κουτί να το βάλεις πίσω από τον av ώστε να συνεχίζεις με XLR...
Για πες τε καμιά πληροφορία!!!
Πως ονομάζεται,πως κάνουμε αναζήτηση κλπ Κάνα λινκ???
 




vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Ναι, με την ευαισθησία στα 115.

Πιθανώς να μη τερματίζουν όμως, εντελώς οριακά. Βαριέμαι να κάνω τις πράξεις..

Ασχέτως αυτού, παίζει να έχεις φύσημα με RCA και τέρμα την ευαισθησία στην πλάτη του ηχείου.

Ένας μετατροπέας σε ισορροπημένο σήμα θα σου λύσει όλα τα προβλήματά σου, είναι πολύ φτηνό, ένα op amp δουλειά όλο κι όλο... Μπορεί να του δώσει και όσο gain θες, να βγάζει 4 βολτ να είναι αντρίκιο.

Ο πιτερμενης ή ο Σάκης ο Πετρόπουλος, μπορούν να στο φτιάξουν σε ντετε. Ένα μικρό κουτί να το βάλεις πίσω από τον av ώστε να συνεχίζεις με XLR...
Ευχαριστώ πολύ
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.301
Reaction score
125.098

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Ναι, μόνο οι στάθμες είναι το πρόβλημα.
Άλλο δεν υπάρχει, μέσα στα πλαίσια του εύρους απόστασης ακρόασης που ορίζει ο κατασκευαστής.
παρακαλω οπως δωσετε τιμη πωλησης για 5 μεταχειρα 310 με ευγενικους τροπους μεγαλωμενα στο καλυτερο περιβαλλον

με εκτιμηση :p:D
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Τελικά δεν μετακόμισα και για Χριστούγεννα μου έκανα δώρο ένα nad 758

Φωτογραφίες από το unboxing όταν δεήσει το πλαίσιο να μου στείλει οχι Demo μηχάνημα σε ανοιχτό κουτί που παρέλαβα χωρις μικρόφωνο ,manual και με τις μπαταρίες στο χειριστήριο γεματος δαχτυλιες έτοιμος στρωμένος προς χρήση.
Είχε και δώρο μέσα rca του διευρου δεν πρέπει να ειμαι τόσο κακός τελικά

Ευχαριστώ από εδώ τον αντιπρόσωπο κ. Λαιο για το τηλεφωνο και την υποστήριξη
 


Μηνύματα
2.393
Reaction score
3.596
Ευχαριστώ από εδώ τον αντιπρόσωπο κ. Λαιο για το τηλεφωνο και την υποστήριξη
Τι εννοείς?
Ανέλαβε να τρέξει την αντικατάσταση?
Έκανες παράπονα? (και καλα έκανες)

Plaisio, Jumbo μονο απο το απέναντι πεζοδρόμιο...εδώ και πολλλλαααα χρόνια..
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Το πλαίσιο μου έστειλε μεταχειρισμένο ενισχυτή και κατόπιν επικοινωνίας ανέφερε ότι δεν εχει απόθεμα η αντιπροσωπεία

Ένα τηλ στο Λαιο αρκουσε για να μάθω ότι υπήρχε απόθεμα και ότι την επόμενη μέρα θα σταλθεί στο πλαίσιο

Και τώρα περιμενω πλαίσιο να ενημερώσει η στείλει ενισχυτή του κουτιού
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.330
Reaction score
79.261
Το πλαίσιο μου έστειλε μεταχειρισμένο ενισχυτή και κατόπιν επικοινωνίας ανέφερε ότι δεν εχει απόθεμα η αντιπροσωπεία
Σε είχαν ενημερώσει πριν την αγορά;
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.553
Μηνύματα
2.864.179
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top