ομαδική αγορά Monoprice Monolith 12 THX ULTRA

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.058
1ον, σου βγάζω το like. :p
Το έχω δει αυτό το θέμα. Είναι για το 15άρι. Εγώ έλεγα μετρήσεις από αυτό το φτηνούλι το 8άρι με τα 94 $
και για το μικρό έχουν βγάλει;)

κάτσε να το κοιτάξω
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.058
άκυρο με το 12άρι της monoprice (των 99 δολαρίων )ήταν η σύγκριση (κάπου στη μέση της σελίδας...δες διαγράμματα)

 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.135
Reaction score
26.694
βρήκες άτομο που τα ξερρρ :biggrin:
Ἄσπιλε, ἀμόλυντε, ἄφθορε, ἄχραντε, ἁγνὴ Παρθένε, Θεόνυμφε Δέσποινα,
ἡ Θεὸν Λόγον τοῖς ἀνθρώποις, τῇ παραδόξῳ σου κυήσει, ἑνώσασα,
καὶ τὴν ἀπωσθεῖσαν φύσιν τοῦ γένους ἡμῶν τοῖς οὐρανίοις συνάψασα,
ἡ τῶν ἀπηλπισμένων μόνη ἐλπίς, καὶ τῶν πολεμουμένων βοήθεια,
ἡ ἑτοίμη ἀντίληψις τῶν εἰς σὲ προστρεχόντων, καὶ πάντων τῶν Χριστιανῶν τὸ καταφύγιον,
μὴ βδελύξῃ με τὸν ἁμαρτωλόν, τὸν ἐναγῆ, τὸν αἰσχροῖς λογισμοῖς καὶ λόγοις καὶ πράξεσιν ὅλον ἐμαυτὸν ἀχρειώσαντα,
καὶ τῇ τῶν ἡδονῶν τοῦ βίου ῥᾳθυμίᾳ γνώμης, δοῦλον γενόμενον.
Ἀλλ᾿ ὡς τοῦ φιλανθρώπου Θεοῦ Μήτηρ, φιλανθρώπως σπλαγχνίσθητι ἐπ᾿ ἐμοὶ τῷ ἁμαρτωλῷ καὶ ἀσώτῳ,
καὶ δέξαι μου τὴν ἐκ ῥυπαρῶν χειλέων προσφερομένην σοι δέησιν,
καὶ τὸν σὸν Υἱόν, καὶ ἡμῶν Δεσπότην καὶ Κύριον, τῇ μητρικῇ σου παῤῥησίᾳ χρωμένη, δυσώπησον,
ἵνα ἀνοίξῃ κἀμοὶ τὰ φιλάνθρωπα σπλάγχνα τῆς αὑτοῦ ἀγαθότητος,
καί, παριδών μου τὰ ἀναρίθμητα πταίσματα, ἐπιστρέψῃ με πρὸς μετάνοιαν,
καὶ τῶν αὑτοῦ ἐντολῶν ἐργάτην δόκιμον ἀναδείξῃ με.
Καὶ πάρεσό μοι ἀεὶ ὡς ἐλεήμων, καὶ συμπαθής, καὶ φιλάγαθος, ἐν μὲν τῷ παρόντι βίῳ, θερμὴ προστάτις καὶ βοηθός,
τὰς τῶν ἐναντίων ἐφόδους ἀποτειχίζουσα, καὶ πρὸς σωτηρίαν καθοδηγοῦσά με,
καὶ ἐν τῷ καιρῷ τῆς ἐξόδου μου, τὴν ἀθλίαν μου ψυχὴν περιέπουσα, καὶ τὰς σκοτεινὰς ὄψεις τῶν πονηρῶν δαιμόνων πόῤῥω αὐτῆς ἀπελαύνουσα·
ἐν δὲ τῇ φοβερᾷ ἡμέρᾳ τῆς κρίσεως, τῆς αἰωνίου με ῥυομένη κολάσεως, καὶ τῆς ἀποῤῥήτου δόξης τοῦ σοῦ Υἱοῦ καὶ Θεοῦ ἡμῶν κληρονόμον με ἀποδεικνύουσα.
Ἧς καὶ τύχοιμι, Δέσποινά μου, ὑπεραγία Θεοτόκε, διὰ τῆς σῆς μεσιτείας καὶ ἀντιλήψεως·
χάριτι καὶ φιλανθρωπίᾳ, τοῦ μονογενοῦς σου Υἱοῦ, τοῦ Κυρίου καὶ Θεοῦ, καὶ Σωτῆρος ἡμῶν Ἰησοῦ Χριστοῦ.
ᾯ πρέπει πᾶσα δόξα, τιμὴ καὶ προσκύνησις, σὺν τῷ ἀνάρχῳ αὐτοῦ Πατρὶ καὶ τῷ παναγίῳ καὶ ἀγαθῷ καὶ ζωοποιῷ αὐτοῦ Πνεύματι, νῦν καὶ ἀεὶ καὶ εἰς τοὺς αἰῶνας τῶν αἰώνων. Ἀμήν.

Μη φανταστείς ότι τρολάρω. Σέβομαι βαθιά αυτήν την προσευχή. Μπορεί να μην είμαι θρησκόληπτος, μα με τους Χαιρετισμούς και προπαντός με αυτήν έχω μια ιδιαίτερη σχέση, μετά από κάποια περιστατικά του βίου μου.

 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.058
Ἄσπιλε, ἀμόλυντε, ἄφθορε, ἄχραντε, ἁγνὴ Παρθένε, Θεόνυμφε Δέσποινα,
ἡ Θεὸν Λόγον τοῖς ἀνθρώποις, τῇ παραδόξῳ σου κυήσει, ἑνώσασα,
καὶ τὴν ἀπωσθεῖσαν φύσιν τοῦ γένους ἡμῶν τοῖς οὐρανίοις συνάψασα,
ἡ τῶν ἀπηλπισμένων μόνη ἐλπίς, καὶ τῶν πολεμουμένων βοήθεια,
ἡ ἑτοίμη ἀντίληψις τῶν εἰς σὲ προστρεχόντων, καὶ πάντων τῶν Χριστιανῶν τὸ καταφύγιον,
μὴ βδελύξῃ με τὸν ἁμαρτωλόν, τὸν ἐναγῆ, τὸν αἰσχροῖς λογισμοῖς καὶ λόγοις καὶ πράξεσιν ὅλον ἐμαυτὸν ἀχρειώσαντα,
καὶ τῇ τῶν ἡδονῶν τοῦ βίου ῥᾳθυμίᾳ γνώμης, δοῦλον γενόμενον.
Ἀλλ᾿ ὡς τοῦ φιλανθρώπου Θεοῦ Μήτηρ, φιλανθρώπως σπλαγχνίσθητι ἐπ᾿ ἐμοὶ τῷ ἁμαρτωλῷ καὶ ἀσώτῳ,
καὶ δέξαι μου τὴν ἐκ ῥυπαρῶν χειλέων προσφερομένην σοι δέησιν,
καὶ τὸν σὸν Υἱόν, καὶ ἡμῶν Δεσπότην καὶ Κύριον, τῇ μητρικῇ σου παῤῥησίᾳ χρωμένη, δυσώπησον,
ἵνα ἀνοίξῃ κἀμοὶ τὰ φιλάνθρωπα σπλάγχνα τῆς αὑτοῦ ἀγαθότητος,
καί, παριδών μου τὰ ἀναρίθμητα πταίσματα, ἐπιστρέψῃ με πρὸς μετάνοιαν,
καὶ τῶν αὑτοῦ ἐντολῶν ἐργάτην δόκιμον ἀναδείξῃ με.
Καὶ πάρεσό μοι ἀεὶ ὡς ἐλεήμων, καὶ συμπαθής, καὶ φιλάγαθος, ἐν μὲν τῷ παρόντι βίῳ, θερμὴ προστάτις καὶ βοηθός,
τὰς τῶν ἐναντίων ἐφόδους ἀποτειχίζουσα, καὶ πρὸς σωτηρίαν καθοδηγοῦσά με,
καὶ ἐν τῷ καιρῷ τῆς ἐξόδου μου, τὴν ἀθλίαν μου ψυχὴν περιέπουσα, καὶ τὰς σκοτεινὰς ὄψεις τῶν πονηρῶν δαιμόνων πόῤῥω αὐτῆς ἀπελαύνουσα·
ἐν δὲ τῇ φοβερᾷ ἡμέρᾳ τῆς κρίσεως, τῆς αἰωνίου με ῥυομένη κολάσεως, καὶ τῆς ἀποῤῥήτου δόξης τοῦ σοῦ Υἱοῦ καὶ Θεοῦ ἡμῶν κληρονόμον με ἀποδεικνύουσα.
Ἧς καὶ τύχοιμι, Δέσποινά μου, ὑπεραγία Θεοτόκε, διὰ τῆς σῆς μεσιτείας καὶ ἀντιλήψεως·
χάριτι καὶ φιλανθρωπίᾳ, τοῦ μονογενοῦς σου Υἱοῦ, τοῦ Κυρίου καὶ Θεοῦ, καὶ Σωτῆρος ἡμῶν Ἰησοῦ Χριστοῦ.
ᾯ πρέπει πᾶσα δόξα, τιμὴ καὶ προσκύνησις, σὺν τῷ ἀνάρχῳ αὐτοῦ Πατρὶ καὶ τῷ παναγίῳ καὶ ἀγαθῷ καὶ ζωοποιῷ αὐτοῦ Πνεύματι, νῦν καὶ ἀεὶ καὶ εἰς τοὺς αἰῶνας τῶν αἰώνων. Ἀμήν.

Μη φανταστείς ότι τρολάρω. Σέβομαι βαθιά αυτήν την προσευχή. Μπορεί να μην είμαι θρησκόληπτος, μα με τους Χαιρετισμούς και προπαντός με αυτήν έχω μια ιδιαίτερη σχέση, μετά από κάποια περιστατικά του βίου μου.

Monoprice νήμα είπαμε ε? :laugh:
 


Μηνύματα
12.829
Reaction score
10.048
άκυρο με το 12άρι της monoprice (των 99 δολαρίων )ήταν η σύγκριση (κάπου στη μέση της σελίδας...δες διαγράμματα)

Καλέ το Budget είναι, πώς να το πω ευγενικά.... Άχρηστο.
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
25η Μαρτίου παραδίδουν οι μεταφορικές ή θ' αρχίσουν "μα, είναι αργία, Εθνική εορτή🇬🇷" κλπ παραμύθια;;;
Ήρθαν @Zizik ;
:biggrin: :biggrin:
Φοβούμαι πως δε θα μπορούν να παραδώσουν σε λίγο. Ξύπνησα χάραμα απο περίεργο φως και τι βλέπω; >:(

20210325_065232.jpg



20210325_065417.jpg


Είχα σιδερώσει τη φουστίτσα μου την πλισέ να είναι έτοιμη για την παρέλαση, σκ@τά.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.058
Φοβούμαι πως δε θα μπορούν να παραδώσουν σε λίγο. Ξύπνησα χάραμα απο περίεργο φως και τι βλέπω; >:(

View attachment 206003


View attachment 206004

Είχα σιδερώσει τη φουστίτσα μου την πλισέ να είναι έτοιμη για την παρέλαση, σκ@τά.
κάλτσες να βαλεις στα παπ@ρια σου να μην κρυώσουν και γίνουν μισή χούφτα μέρα που είναι... :lol:
 

Μηνύματα
1.665
Reaction score
1.501
άκυρο με το 12άρι της monoprice (των 99 δολαρίων )ήταν η σύγκριση (κάπου στη μέση της σελίδας...δες διαγράμματα)

Και το δεκαρι πλακα πλακα για spl πολυκατοικιας ειναι υπεραρκετο.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.058
Καλημέρα παιδάκια....
επειδή έχασα την μπάλα με τα πμ ολονών σας.....
πήρα τελικά την νέα τιμή για τα 12άρια (ελάχιστα αυξημένη τελικά...άρα είμαστε οκ)

οπότε ξαναστείλτε μου πμ να μαζευτούν οι ενδιαφερόμενοι

ισχύουν τα 5 τεμάχια μίνιμουμ όρντερ οπότε ζυγίστε καλά τις απαιτήσεις με τα 2 sub που ζητούσαν κάποιοι (ή σκεφτόντουσαν) για να ζυγίσουμε τις 5άδες και να μην τρέχουμε τελευταία στιγμή

τενκγιου
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.664
Να κάνω μια παρένθεση εδώ, και να προτείνω σε νέα μέλη να αγοράζουν ανά τετράδες.

Ταυτόχρονα, κάντε κι ένα powerbuy σε minidsp να κλείνει και το επόμενο ερώτημα.

Πήρε ο άλλος 2 τανοϊ δορυφόρους; εδώ η τετράδα.
Έχει ο παραλλος 2 τάδε ηχεία; πάρε μάστορα μια τετράδα.

Μη ταλαιπωριέστε αδίκως με ένα ένα και δύο, αφού στα 4 θα πάτε στο τέλος...

Και για του λόγου το αληθές, να ένα από τα πολλαπλά παραδείγματα:


Βάλτε 4 εξαρχής, να μη ξανασχοληθειτε ποτέ με το θέμα.

Άμα κλείσεις με τα σαμπ, μετά το μόνο που μένει είναι να προσθέτεις δορυφόρους.

Στο τέλος, απλώς επιλέγεις ταργκετ κερβ, εκεί τελειώνει το πανηγύρι.

Αν έχουν κλείσει οι πρώτες 2 οκτάβες με 4-αδα σαμπ, όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ απλά πλέον.
 
Last edited:

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Καλημέρα παιδάκια....
επειδή έχασα την μπάλα με τα πμ ολονών σας.....
πήρα τελικά την νέα τιμή για τα 12άρια (ελάχιστα αυξημένη τελικά...άρα είμαστε οκ)

οπότε ξαναστείλτε μου πμ να μαζευτούν οι ενδιαφερόμενοι

ισχύουν τα 5 τεμάχια μίνιμουμ όρντερ οπότε ζυγίστε καλά τις απαιτήσεις με τα 2 sub που ζητούσαν κάποιοι (ή σκεφτόντουσαν) για να ζυγίσουμε τις 5άδες και να μην τρέχουμε τελευταία στιγμή

τενκγιου
Υπαρχουν και εφαρμογες διαχειρισης παραγγελλιών.
Ελεος!
Ερασιτεχνες...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Να κάνω μια παρένθεση εδώ, και να προτείνω σε νέα μέλη να αγοράζουν ανά τετράδες.

Ταυτόχρονα, κάντε κι ένα powerbuy σε minidsp να κλείνει και το επόμενο ερώτημα.

Πήρε ο άλλος 2 τανοϊ δορυφόρους; εδώ η τετράδα.
Έχει ο παραλλος 2 τάδε ηχεία; πάρε μάστορα μια τετράδα.

Μη ταλαιπωριέστε αδίκως με ένα ένα και δύο, αφού στα 4 θα πάτε στο τέλος...

Και για του λόγου το αληθές, να ένα από τα πολλαπλά παραδείγματα:


Βάλτε 4 εξαρχής, να μη ξανασχοληθειτε ποτέ με το θέμα.

Άμα κλείσεις με τα σαμπ, μετά το μόνο που μένει είναι να προσθέτεις δορυφόρους.

Στο τέλος, απλώς επιλέγεις ταργκετ κερβ, εκεί τελειώνει το πανηγύρι.

Αν έχουν κλείσει οι πρώτες 2 οκτάβες με 4-αδα σαμπ, όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ απλά πλέον.
Κανόνισε να θέλει ο άλλος 4, να λείπει 1 για πεντάδα και να μας λέει πόσο φημίζεται για την Ιώβεια υπομονή του. :confused:

Όχι τίποτα άλλο, εξαντλήσαμε και το μέγεθος της γραμματοσειράς στο "Are they here yet"...:biggrin:
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Καλημέρα παιδάκια....
επειδή έχασα την μπάλα με τα πμ ολονών σας.....
πήρα τελικά την νέα τιμή για τα 12άρια (ελάχιστα αυξημένη τελικά...άρα είμαστε οκ)

οπότε ξαναστείλτε μου πμ να μαζευτούν οι ενδιαφερόμενοι

ισχύουν τα 5 τεμάχια μίνιμουμ όρντερ οπότε ζυγίστε καλά τις απαιτήσεις με τα 2 sub που ζητούσαν κάποιοι (ή σκεφτόντουσαν) για να ζυγίσουμε τις 5άδες και να μην τρέχουμε τελευταία στιγμή

τενκγιου
καλησπέρα επειδή ψάχνομαι για sub, για ποιο μοντέλο πρόκειται και ποια θα είναι η τιμή του?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.058
κάνω ένα up κ εδώ για να τα χω μαζεμένα στη σειρά :biggrin:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.058
επειδή δεν πρόλαβα χθες να γράψω γιατί μου ήρθε αργά η απάντηση
η διευκρίνιση που περίμενα χθες είναι η εξής

για κάθε μοντέλο δεν έχουμε πλέον μίνιμουμ όρντερ...αλλά παραγγελία ανά παλέτα με εξαίρεση
τα 10ρια....
δηλαδή
για 15 κ 12 ίντες η παραγγελία κλείνει ανά 4 τεμάχια (όσα έχει η κάθε παλέτα δηλαδή)

ενώ για τα 10ρια λόγου χαμηλότερου όγκου-βάρους μπορεί να στέλνει ανά 2 τεμάχια
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.219
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top