ομαδική αγορά Monoprice Monolith 15 THX ULTRA

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.008
Η συνεισφορά μου στην συζήτηση είναι κυρίως πρακτική. Αφενός φροντίστε πριν το unboxing να έχετε διαθέσιμο το παρακάτω (φαγωμένοι , 1 την ημέρα) καθώς και μερικά norgesic (3 την μέρα πρωί μεσημέρι, βράδυ)

View attachment 210129

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, 50 ΕΥΡΩ

Το σαμπ είναι τεράστιο και σε συνδιασμό με το βάρος του καθιστούν πολύ δύσκολα τα πηγαινε-ελα (σαμπγουφερ κροουλινγκ). Τις διαστάσεις τις ήξερα αλλά ρε παιδί μου όταν το είδα σκιάχτηκα ! Δεν έχω προλάβει να παίξω πολύ γιατί έχουν προκύψει διαφορα, αλλά σε σχέση με το 2000 που είχα πριν ή το στουντιακό 310 της jbl υπάρχει πολύ μεγαλύτερο χεντρουμ.

2 φωτό για να να προετοιμάστουμε για τις επόμενες 6άδες!

View attachment 210131

Συστοιχία με Σόνος !

Συγχωρήστε μου την ακαταστασία , δίπλα υπάρχει ενα NAS που ακόμη δεν έχω προλάβει να φτιάξω , βρήκε χώρο η γυνάικα και ακουμπησε ρουχα για ντουλάπες!

View attachment 210132

Η χάρις (με γιώτα απο το χαρίκλεια) το έχει βρει παιχνίδι και της αρέσει! Την εκπαιδευω απο μικρή να μη ζαλίζει τα συκώτια του άντρα της όταν μεγαλώσει! Με τα σόνος που υπάρχουν στο σπίτι δεν ασχολείτε καθόλου. Η μικρή έχει ύψος 105cm

Δεν μπορώ να πω πολλά στην παρουσα φάση πέρα οτι θα χρειαστώ σύντομα ενα δεύτερο !
Με τις κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις πως τα πας? :lolsign:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
στο μεταξύ το πρωί δεν άντεξα...βρήκα ότι καλώδιο είχα και έκανα 15 μέτρα σύνδεση μέχρι έναν παλιό avr philips που έχω και το έβαλα να παίξει το bass i love you έτσι για την αλητεία....:party:

το άφησα 7 sec να συντονίσει με την βιτρίνα(παραπάνω κwlwsa)....εγώ ήμουν κρυμμένος πίσω από το sub
και έβλεπα που περνούσε μια γιαγιούλα από τον δρόμο....κοντοστάθηκε και κοιτούσε ψηλα στα χαμένα....πάλι καλά δεν την μάζεψε κανένα αυτοκίνητο :lolsign:
 





PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.867
Reaction score
5.851
Η συνεισφορά μου στην συζήτηση είναι κυρίως πρακτική. Αφενός φροντίστε πριν το unboxing να έχετε διαθέσιμο το παρακάτω (φαγωμένοι , 1 την ημέρα) καθώς και μερικά norgesic (3 την μέρα πρωί μεσημέρι, βράδυ)

View attachment 210129

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, 50 ΕΥΡΩ

Το σαμπ είναι τεράστιο και σε συνδιασμό με το βάρος του καθιστούν πολύ δύσκολα τα πηγαινε-ελα (σαμπγουφερ κροουλινγκ). Τις διαστάσεις τις ήξερα αλλά ρε παιδί μου όταν το είδα σκιάχτηκα ! Δεν έχω προλάβει να παίξω πολύ γιατί έχουν προκύψει διαφορα, αλλά σε σχέση με το 2000 που είχα πριν ή το στουντιακό 310 της jbl υπάρχει πολύ μεγαλύτερο χεντρουμ.

2 φωτό για να να προετοιμάστουμε για τις επόμενες 6άδες!

View attachment 210131

Συστοιχία με Σόνος !

Συγχωρήστε μου την ακαταστασία , δίπλα υπάρχει ενα NAS που ακόμη δεν έχω προλάβει να φτιάξω , βρήκε χώρο η γυνάικα και ακουμπησε ρουχα για ντουλάπες!

View attachment 210132

Η χάρις (με γιώτα απο το χαρίκλεια) το έχει βρει παιχνίδι και της αρέσει! Την εκπαιδευω απο μικρή να μη ζαλίζει τα συκώτια του άντρα της όταν μεγαλώσει! Με τα σόνος που υπάρχουν στο σπίτι δεν ασχολείτε καθόλου. Η μικρή έχει ύψος 105cm

Δεν μπορώ να πω πολλά στην παρουσα φάση πέρα οτι θα χρειαστώ σύντομα ενα δεύτερο !
Να χαίρεσαι το καμάρι σου!!! την κόρη σου εννοώ !!!:party:
 





daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
μόλις έκανα τη μλκία που κάνουν όλοι οι νουμπάδες

πήγα να κλείσω τα φώτα από τα ράφια και ''κόπηκε'' το καλώδιο του σήματος έτσι όπως το είχα απλωμένο από μια ένωση....

ε και το ξανασύνδεσα επιτόπου :roflmao:

ΜΠΟΥΦ! τσαλακώθηκαν οι γυψοσανίδες :cry: :party::lolsign::lol:
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Και δε με λέτε, την επόμενη εβδομάδα που θα πω στον Μανώλη να έρθει μπας και παίξουν έτσι τα 4 σαμπζ, αφού αποτύχουμε οικτρά ποιό MiniDSP θέλω με εξελάργια; Φτηνό να είναι και χωρίς phoenix, plug and play να 'ούμ'. :p
Κι εκατό € δίνω, είμαι στα μεγαλεία αυτές τις μέρες. Τόση οικονομία δεν κάναμε με την κλεισούρα.
 





Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
3 σαμπς σκέτα με γιάμι?:O_o::oops:
Πασπαλίζω με λίγο Kastrounelini.
Τα 2 πίσω είναι σε περίπου ίση απόσταση απο τον καναπέ daisy chained και με 1-2 δικά τους φίλτρα πάνω στη ρύθμιση του ενός sub out του Yamaha. Δεν έχει τρομερά θέματα γενικά, 2 κορυφές 27 και 40κάτι Hz.

Μην ξεχνάμε οτι τώρα με τα 4 θα στρώσει κι άλλο η δουλειά, μόνο τα γ@μωdelays πρέπει να φτιάξουμε. :p
Δεμπαλώνονται με φάση;
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.106
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top