ομαδική αγορά Monoprice Monolith 15 THX ULTRA




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Αλήθεια είναι λίγο. Ποιός ξέρει τι σκ@τά κάνει το προβόλι και το τονίζει.

Πήγαμε για παϊδια και λουκάνικα και τζατζίκια και πατάτες. Δε θα ξαναφάω μέσα για έναν μήνα τουλάχιστον με τόσα ψυχολογικά που μου δημιούργησε ο εγκλεισμός. 😍


20210505_194121.jpg
 



Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Εγώ πάντως παϊδια δεν βλέπω , ούτε πατάτες . Μόνο λίγο λουκάνικο βλέπω , λίγο τζατζίκι , λίγη φέτα.
Τα άλλα που είναι?
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Εγώ πάντως παϊδια δεν βλέπω , ούτε πατάτες . Μόνο λίγο λουκάνικο βλέπω , λίγο τζατζίκι , λίγη φέτα.
Τα άλλα που είναι?
Στο στομάχι χαχαχαχα
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
μου αρέσουν τέτοια μέρη...παραγγέλνεις φέτα και σου βάζουν μισό τενεκέ :party:

θυμήθηκα μια φορά στην Ασπροβάλτα πριν χροοοόνια που δεν υπήρχε Εγνατία και αναγκαστικά περνούσες από μέσα....
με είχε στείλει ο γιος της ιδιοκτήτριας (που είχα γνωρίσει τυχαία σε ένα πάρτι) στο οικογενειακό τους μαγαζί
παραγγείλαμε κρεατικά μερίδα και μας έφερε η μάνα του το μισό ζώο στο κάθε πιάτο σε τιμή 2 πιτόγυρων:headbang:

φυσικά δεν τα φάγαμε και όταν ήρθε η ώρα να φύγουμε μας τα έβαλε με το ζόρι πακέτο για τον δρόμο...
την παρακαλούσα πόση ώρα να τα κρατήσει για να τα πουλήσει στις επόμενες παρέες....:laugh:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Εγώ πάντως παϊδια δεν βλέπω , ούτε πατάτες . Μόνο λίγο λουκάνικο βλέπω , λίγο τζατζίκι , λίγη φέτα.
Τα άλλα που είναι?
θα σου ανεβάσουν φωτό σε λίγο από την τουαλέτα :biggrin:
 


Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Εγώ θέλω να ρωτήσω εάν ο Μανώλης γκρινιαζε που έφτιαξε 3 Σάμπ χωρίς καν minidsp η κάτι άλλο παρόμοιο .
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Εγώ θέλω να ρωτήσω εάν ο Μανώλης γκρινιαζε που έφτιαξε 3 Σάμπ χωρίς καν minidsp η κάτι άλλο παρόμοιο .
Καθόλου.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Μου έκανε εντύπωση πόσο άχρηστο είναι στο δικό μου χώρο (μόνο; :p ) οτιδήποτε κάτω απο 16Hz.
Κουνούσε το Όγκολιθ σαμπαλαβό στα 12,5Hz, μετρούσε αρκετά dB το Umik, ακουγόταν το τούκου-τούκου του κώνου αλλά πουθενά δεν άκουγες ούτε ένιωθες το παραμικρό.

Πώς προσθέτεις infrasubsonic filter; :geek:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Μου έκανε εντύπωση πόσο άχρηστο είναι στο δικό μου χώρο (μόνο; :p ) οτιδήποτε κάτω απο 16Hz.
Κουνούσε το Όγκολιθ σαμπαλαβό στα 12,5Hz, μετρούσε αρκετά dB το Umik, ακουγόταν το τούκου-τούκου του κώνου αλλά πουθενά δεν άκουγες ούτε ένιωθες το παραμικρό.

Πώς προσθέτεις infrasubsonic filter; :geek:
Θες άλλα 3 ...γι αυτό :biggrin:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Μου έκανε εντύπωση πόσο άχρηστο είναι στο δικό μου χώρο (μόνο; :p ) οτιδήποτε κάτω απο 16Hz.
Κουνούσε το Όγκολιθ σαμπαλαβό στα 12,5Hz, μετρούσε αρκετά dB το Umik, ακουγόταν το τούκου-τούκου του κώνου αλλά πουθενά δεν άκουγες ούτε ένιωθες το παραμικρό.

Πώς προσθέτεις infrasubsonic filter; :geek:
Έτσι είναι.
Δεν ακούγονται καθόλου αυτά.

Θεωρητικά, προστιθέμενη αυτή η ενέργεια των υποήχων στην ενέργεια του φυσιολογικού (ακουστού) μπάσου μιας μποτιας, θα δώσει πιο αληθοφανές το άκουσμα της μποτιας, με εντονότερη την κρουστική του, αρκεί να υπάρχει άριστος συγχρονισμός στο πεδίο συχνοτήτων που απαρτίζουν αυτή την κρουστική, πράγμα πρακτικά αδύνατο χωρίς πολύ εξελιγμένο σοφτγουερ ισοστάθμισης και με μπας ριφλεξ.

Ο τυπικός συγχρονισμός των επιμέρους συχνοτήτων ενός τέτοιου φάσματος 3-4 οκταβων, ειναι το ζητούμενο.

Στην πράξη, με απλά σοφτγουερ, συγχρονίζεις μόνο την συχνότητα κρος, τη μία αυτή συχνότητα, και αφήνεις τα υπόλοιπα να βόσκουν όπου λάχει, κι ότι γίνει.
 
Last edited:



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.119
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top