ομαδική αγορά Monoprice Monolith 15 THX ULTRA

Μηνύματα
2.199
Reaction score
2.721
Μπαίνει και το μονολιθ στη λιστα του τι πρέπει να αγοράσω. Το σημαντικό είναι να πείσω τη γυναίκα ότι το χρειάζομαι και ότι δεν πιάνει χώρο. Μήπως βάλει κανένα φωτιστικό πάνω του.
Αν είσαι στην αμερική, συγκρίσιμα με το pb16 ultra στα μισά λεφτά.
Αν είσαι στην ελλάδα συγκρίσιμα με το pb16 ultra σχεδόν στο 1/3 της αξίας.

Ναι βεβαιώς είναι τεράστιο, οχι ιδιαίτερα όμορφο και δεν έχει απλικεϊσον για το κινητό με ντι-ες-πι , καμπύλες και διαόλους.

Απο την άλλη, είναι δύναμη της φύσης. Δεν ξέρω πόσοι ακουν στα 10hz-20hz , προσωπικά τα 20hz "νομίζω" ότι τα ακούω. Η αίσθηση όμως του τρόμου που αντιλαμβανόμαστε τις συχνότητες αυτές είναι παρούσα. Για 20hz και πάνω είναι εξαιρετικό ακόμη και σε full ported mode, δεν έχω να σου πω τίποτα περισσότερο οι μετρήσεις υπάρχουν και είναι εξαιρετικές.

Εν κατακλείδι, στην παλιά τιμή τους κλέψαμε, τελεία και παυλα. Στην καινούργια υψηλότερη τιμή πάλι τους κλέβουμε! Είναι πολύ απλό το σκεπτικό, το budget για ένα pb16 ultra (3.5Κ) euros αντιστοιχεί σε σχεδον τρείς μονόλιθους. Ενα τέτοιο σύστημα δεν αντέχει σε σύγκριση. Πραγματικά απορώ πως δεν έχουν φύγει όχι τρεις 6αδες αλλά δεκατρείς !
Μήπως εννοείς στην Ελλάδα στα 2/3;
Γιατί 1/3 θα σημαίνει ότι είναι πιο φτηνό Ελλάδα από Αμερική.
 

Μηνύματα
95
Reaction score
222
Μπαίνει και το μονολιθ στη λιστα του τι πρέπει να αγοράσω. Το σημαντικό είναι να πείσω τη γυναίκα ότι το χρειάζομαι και ότι δεν πιάνει χώρο. Μήπως βάλει κανένα φωτιστικό πάνω του.

Μήπως εννοείς στην Ελλάδα στα 2/3;
Γιατί 1/3 θα σημαίνει ότι είναι πιο φτηνό Ελλάδα από Αμερική.
Ή ότι τα SVS είναι πιο ακριβά εδώ;
 



Ndis

Titika
Μηνύματα
1.853
Reaction score
4.601
Μπαίνει και το μονολιθ στη λιστα του τι πρέπει να αγοράσω. Το σημαντικό είναι να πείσω τη γυναίκα ότι το χρειάζομαι και ότι δεν πιάνει χώρο. Μήπως βάλει κανένα φωτιστικό πάνω του.

Μήπως εννοείς στην Ελλάδα στα 2/3;
Γιατί 1/3 θα σημαίνει ότι είναι πιο φτηνό Ελλάδα από Αμερική.
Στην Αμερική το svs έχει 2500 $ στην ευρώπη 4250 $ (3500 euros) ,
ο μονολιθος σου κοστίζει μισό svs αν είσαι αμερικάνος, και σχεδόν 1/3 svs αν είσαι ευρωπαίος (μιας και ο μονολιθος ακριβότερος στην ευρώπη).

Το svs ειναι καλύτερο, κανεις δεν λέει το αντίθετο, στα ίδια λεφτά όμως αγοράζεις 3 μονόλιθους στο ελλάδα.
Na πουμε ότι είναι το ίδιο καλό με το pb4000 ? κοστίζει 2600 euros όσο δηλαδή δύο μονόλιθοι. Το είπαμε, η αλήθεια είναι όμως ότι είναι χειρότερο!

Δεν είναι αστείο, μ@λ@κί@ έχουν κάνει τιμολογιακά, αν έχετε χώρο να τα βάλετε αγοράστε 4άδες , πραγματικά λύνεις το πρόβλημα του χαμηλού για πάντα με σχετικά λίγα χρήματα.

2 ΜΕΤΡΑ ΚΑΒΛΩΔΙΑ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΥ-ΚΡΥΠΤΟΝΙΤΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΑΙ-ΦΑΙ ΠΟΛΥΜΠΡΙΖΟ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ !! ΞΥΠΝΑΤΕ ΚΑΙ ΣΗΚΩΣΤΕ ΤΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ :lolsign:
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.853
Reaction score
4.601
Κάτι ακόμα, παουερ μπάϊ δεν κάνουμε με 5-6-7-8 κομμάτια.
Λέει ο Χάρης στον κριστοφ θέλω 20 κομμάτια στην x τιμή, μου τα πουλάς; Ασε το κριστοφ μετά να ιδρώνει για το αν θα πάρει τα 25χιλιαρικάκια.

Συνεπώς μην βγαίνει η κουτοπονηριά σε ορισμένους με το σκεπτικό οτι το ένα το δικό τους το κομμάτι θα ανοιξει ξαφνικά την πόρτα για την γη της επαγγελίας. Αγοράστε πολλοί και θα προκύψει σίγουρα καλύτερη τιμή.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Κάτι ακόμα, παουερ μπάϊ δεν κάνουμε με 5-6-7-8 κομμάτια.
Λέει ο Χάρης στον κριστοφ θέλω 20 κομμάτια στην x τιμή, μου τα πουλάς; Ασε το κριστοφ μετά να ιδρώνει για το αν θα πάρει τα 25χιλιαρικάκια.

Συνεπώς μην βγαίνει η κουτοπονηριά σε ορισμένους με το σκεπτικό οτι το ένα το δικό τους το κομμάτι θα ανοιξει ξαφνικά την πόρτα για την γη της επαγγελίας. Αγοράστε πολλοί και θα προκύψει σίγουρα καλύτερη τιμή.
Σταμάτα ρέιιιι....θα σε παρεξηγήσουν ότι παίρνεις ποσοστά! :roflmao:


Υ.Γ. Να σου βάλω μια 6άδα έτσι για ζέσταμα? :laugh:
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Επίσης να συμπληρώσω ότι λόγω μεγέθους 45 πόντους πλάτος τοποθετείται παρά πολύ εύκολα σχετικά σε σχέση με το αντίστοιχο svs .
Το βάθος είναι το μόνο αρνητικό του για εμένα που είναι 70 πόντοι .
Το ύψος του δεν με ενοχλεί καθόλου (70ποντοι)
 


GOM

Μηνύματα
261
Reaction score
43
Παιδιά αυτό αν θέλει κάποιος πως μπορεί να το πάρει?

Με παίρνει να το βάλω πίσω από την τηλεόραση στον τοίχο....8-)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Παιδιά αυτό αν θέλει κάποιος πως μπορεί να το πάρει?

Με παίρνει να το βάλω πίσω από την τηλεόραση στον τοίχο....8-)
προς το παρόν δεν έχει γίνει εισαγωγή αυτό το μοντέλο στην Ευρώπη....και ίσως και να μη γίνει ποτέ...
από ''μικρά'' έχουν αυτό μόνο εδώ....

και γενικά λίγα πράγματα από αυτά που υπάρχουν στο σάιτ των ΗΠΑ υπάρχουν ι Ευρώπη....
 

GOM

Μηνύματα
261
Reaction score
43
Κρίμα και είπα επιτέλους μπορώ να βάλω ένα γουφεράκι για το γούστο....
Γενικώς αυτά τα sub(ακια) τα πάνε καλά για μουσικούλα? Όπως και αυτό που ανέφερες...;
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Κρίμα και είπα επιτέλους μπορώ να βάλω ένα γουφεράκι για το γούστο....
Γενικώς αυτά τα sub(ακια) τα πάνε καλά για μουσικούλα? Όπως και αυτό που ανέφερες...;
δεν έχω ιδέα....από το τίποτα...σίγουρα κάτι θα δίνουν μέχρι τα 60-70Hz+
 
  • Like
Reactions: GOM




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Up

2 ακόμα τεμάχια έμειναν για να κλείσει 8-)
 





ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.324
Μηνύματα
2.858.564
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top