ομαδική αγορά Monoprice Monolith 15 THX ULTRA

Μηνύματα
3.044
Reaction score
10.101
Είσαι professional στα ζητήματα με τις συζύγους, ή έχεις πολλές ή μια και καλή! 👩‍⚖️ ( δεν βρίσκω εικονίδιο με παντόφλα):):)
Είμαι παλιός και ……..ευκίνητος σαν αίλουρος (αποφεύγω τις ιπτάμενες τηλεκατευθυνόμενες παντόφλες) :roflmao:👡
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.636
Reaction score
77.056
κούριερ μόλις τώρα

- πω τι ηχειάρα είναι αυτή
- σαμπγουφερ είναι.....όχι ηχειάρα
- δηλ τι? μπάσα κ έτσι? για μαγαζί?
- για σπίτι
- τι λε ρε?! για μουσική?
- για τα πάντα
- βαράει καλά?
- άντε έλα πάρε και συ τη δόση σου :biggrin: ......
- ΩΝΑΣΟΥ....έφυγα

:lol::lol:
 

Μηνύματα
1.069
Reaction score
828
κούριερ μόλις τώρα

- πω τι ηχειάρα είναι αυτή
- σαμπγουφερ είναι.....όχι ηχειάρα
- δηλ τι? μπάσα κ έτσι? για μαγαζί?
- για σπίτι
- τι λε ρε?! για μουσική?
- για τα πάντα
- βαράει καλά?
- άντε έλα πάρε και συ τη δόση σου :biggrin: ......
- ΩΝΑΣΟΥ....έφυγα

:lol::lol:
Έσκασε το κινητό στην παραλία από τα μπάσα 😜😜😜
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.636
Reaction score
77.056
στο μεταξύ ο συγκεκριμένος κούριερ είναι πολύ βαρύς....νυσταγμένο βλέμμα και γενικά όρεξη για δουλειά :biggrin: ...

άνοιξε το μάτι γαρίδα μετά από αυτό....μέχρι και φρύδι σήκωσε :lol:
 



Μηνύματα
127
Reaction score
63
Καλησπέρα και από εμένα στο φόρουμ, να αναφέρω εν τάχει και εγώ την εμπειρία μου από το συγκεκριμένο σαμπ, αν και είμαι σίγουρος ότι δεν χρειάζεται, καθώς πολλοί το έχουν ήδη στην κατοχή τους και ξέρουν.

Καταρχάς παιδιά το σαμπ είναι τεράστιο και πολύ βαρύ. Κυρίως το βάθως είναι το θέμα του, που είναι αρκετά εκατοστά, σε κανονικό σαλόνι δεν μπορώ να φανταστώ τόσο μεγάλο έπιπλο που να κουμπώνει ακριβώς για να έχουν την ησυχία τους ΚΑΙ οι ψυχαναγκαστικοί φίλοι μας.
Στο δια ταύτα τώρα, οι εντάσεις είναι τραγικά δυνατές! Δεν μπορώ να πω ότι το έχω φτάσει στο τέρμα, γιατί δεν το σηκώνει ο χώρος άλλωστε. Είναι αφρόντιστος και όσο δυναμώνεις πέρα από κάποιο όριο αρχίζεις και ακούς ουρές. ΩΣΤΟΣΟ, παίζει υπέροχα, δυνατά, είναι άκρως εντυπωσιακό σε κάποιους που ακούνε πρώτη φορά τόσο χαμηλό με ένταση και γενικά δεν νομίζω ότι κάποιος πέρα του hi end θα μείνει συαρεστημένος από το άκουσμά του. Θεωρώ δηλαδή ότι σε νορμάλ χρήστες έως και ενεργούς θαμαυστές του ήχου θα μείνουν υπερ ευχαριστημένοι από τη συγκεκριμένοι αγορά. Να πω εδώ ότι στην δική μου περίπτωση, παίζει σε συνοδεία με ένα SVS PC-2000 και ΝΑΙ προφανώς βελτιώθηκε πάρα πολύ η γενική απόκριση με δεύτερο σαμπ στο χώρο. Όλα αυτά που έχουν ειπωθεί εδώ στο φόρουμ ξανά και ξανά, ισχύουν, δεν είναι προϊόν μυθοπλασίας, κυνήγι μαγεισσών και τεράτων. Όλοι μπορούν να το επιτύχουν με ένα δεύτερο σαμπ. Σε σημεία που άκουγες ξεκάθαρες κορυφές, πλέον ακούς ένα ομοιόμορφο αποτέλεσμα. Γενικά μπορώ να πω ότι έχει και μια σβελτάδα σαν σαμπ, το θεωρώ πιο γρήγορο από το SVS που έχω στα χτυπήματά του.
Πέρα από αυτά, νομίζω δεν μπορώ να μπω σε πολύ τεχνικά ζητήματα καθώς δεν μου το επιτρέπει το αντικείμενο μου, υπάρχουν άλλωστε εδώ στο φόρουμ οι κατάλληλοι να το κάνουν.
Υ.Γ Επισυνάπτω ένα στιγμιότυπο οθόνης από τα αποτελέσματα του audessy να υπάρχει ένα μέτρο σύγκρισης.
 

Attachments


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.636
Reaction score
77.056
Καλησπέρα και από εμένα στο φόρουμ, να αναφέρω εν τάχει και εγώ την εμπειρία μου από το συγκεκριμένο σαμπ, αν και είμαι σίγουρος ότι δεν χρειάζεται, καθώς πολλοί το έχουν ήδη στην κατοχή τους και ξέρουν.

Καταρχάς παιδιά το σαμπ είναι τεράστιο και πολύ βαρύ. Κυρίως το βάθως είναι το θέμα του, που είναι αρκετά εκατοστά, σε κανονικό σαλόνι δεν μπορώ να φανταστώ τόσο μεγάλο έπιπλο που να κουμπώνει ακριβώς για να έχουν την ησυχία τους ΚΑΙ οι ψυχαναγκαστικοί φίλοι μας.
Στο δια ταύτα τώρα, οι εντάσεις είναι τραγικά δυνατές! Δεν μπορώ να πω ότι το έχω φτάσει στο τέρμα, γιατί δεν το σηκώνει ο χώρος άλλωστε. Είναι αφρόντιστος και όσο δυναμώνεις πέρα από κάποιο όριο αρχίζεις και ακούς ουρές. ΩΣΤΟΣΟ, παίζει υπέροχα, δυνατά, είναι άκρως εντυπωσιακό σε κάποιους που ακούνε πρώτη φορά τόσο χαμηλό με ένταση και γενικά δεν νομίζω ότι κάποιος πέρα του hi end θα μείνει συαρεστημένος από το άκουσμά του. Θεωρώ δηλαδή ότι σε νορμάλ χρήστες έως και ενεργούς θαμαυστές του ήχου θα μείνουν υπερ ευχαριστημένοι από τη συγκεκριμένοι αγορά. Να πω εδώ ότι στην δική μου περίπτωση, παίζει σε συνοδεία με ένα SVS PC-2000 και ΝΑΙ προφανώς βελτιώθηκε πάρα πολύ η γενική απόκριση με δεύτερο σαμπ στο χώρο. Όλα αυτά που έχουν ειπωθεί εδώ στο φόρουμ ξανά και ξανά, ισχύουν, δεν είναι προϊόν μυθοπλασίας, κυνήγι μαγεισσών και τεράτων. Όλοι μπορούν να το επιτύχουν με ένα δεύτερο σαμπ. Σε σημεία που άκουγες ξεκάθαρες κορυφές, πλέον ακούς ένα ομοιόμορφο αποτέλεσμα. Γενικά μπορώ να πω ότι έχει και μια σβελτάδα σαν σαμπ, το θεωρώ πιο γρήγορο από το SVS που έχω στα χτυπήματά του.
Πέρα από αυτά, νομίζω δεν μπορώ να μπω σε πολύ τεχνικά ζητήματα καθώς δεν μου το επιτρέπει το αντικείμενο μου, υπάρχουν άλλωστε εδώ στο φόρουμ οι κατάλληλοι να το κάνουν.
Υ.Γ Επισυνάπτω ένα στιγμιότυπο οθόνης από τα αποτελέσματα του audessy να υπάρχει ένα μέτρο σύγκρισης.
ακόμα μπροστά τα έχεις κ τα 2 καλέ?
δεν έβαλες το ένα πίσω?
 

Μηνύματα
127
Reaction score
63
Ακόμη όχι, αλλά θα το δοκιμάσω σίγουρα. Προς το παρών η αλήθεια είναι ότι δεν έχει δοκιμαστεί άλλη θέση, μπήκε αντιδιαμετρικά με το ταίρι του. Θα γίνει παραγγελία αρκετά μεγάλο rca για να φτάσει εκεί πίσω γιατί είναι μεγάλος ο χώρος, αλλά λογικά από φθινόπωρο πλευρά, προς το παρών παίζει έως έχει αρκετά ευχάριστα. Γενικά και να ήθελα δηλαδή να το κάνω βόλτες, πρακτικά δεν γίνεται :rofl: .
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.636
Reaction score
77.056
Ακόμη όχι, αλλά θα το δοκιμάσω σίγουρα. Προς το παρών η αλήθεια είναι ότι δεν έχει δοκιμαστεί άλλη θέση, μπήκε αντιδιαμετρικά με το ταίρι του. Θα γίνει παραγγελία αρκετά μεγάλο rca για να φτάσει εκεί πίσω γιατί είναι μεγάλος ο χώρος, αλλά λογικά από φθινόπωρο πλευρά, προς το παρών παίζει έως έχει αρκετά ευχάριστα. Γενικά και να ήθελα δηλαδή να το κάνω βόλτες, πρακτικά δεν γίνεται :rofl: .
να βγάλουμε καλώδιο-ALERT βρε μάναμ...να σου στείλει κάποιος εκεί για την δοκιμή αν είναι :biggrin:
 



Μηνύματα
317
Reaction score
547

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.636
Reaction score
77.056
ω ρε μάνα μου τα κυτεί αίμα :party:
 


Μηνύματα
317
Reaction score
547
Και μία απάντηση από monoprice eu όσον αφορά τη διαθεσιμότητα του HTP-1 στην Ευρώπη :

Thank you for reaching out!

The HTP-1 is planned for next year, as the factory faced some issues producing an EU version for us. There is no timeline yet for when in 2022.

I'm sorry, but you will have to wait up to one more year until we will have the product in our EU stores.

Wishing you a nice weekend!

Best regards,

Karoline
Customer Success Team
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.636
Reaction score
77.056
Και μία απάντηση από monoprice eu όσον αφορά τη διαθεσιμότητα του HTP-1 στην Ευρώπη :

Thank you for reaching out!

The HTP-1 is planned for next year, as the factory faced some issues producing an EU version for us. There is no timeline yet for when in 2022.

I'm sorry, but you will have to wait up to one more year until we will have the product in our EU stores.

Wishing you a nice weekend!

Best regards,

Karoline
Customer Success Team
η Karol δεν έχει άμεση επικοινωνία...ας πούμε είναι η ρεσεξιόν της ευρωπαικής Monoprice...μιλά τυποποιημένα-safe mode για να μην πει καμιά μλκία

ο Christopher μου είπε για Ιανουάριο τότε....


σε ερώτησή μου για τον προ


We are working hard on an EU version, but sadly the manufactury burned down in January, so no EU version until next year I guess.

You can import one, but we won't guarantee for it.
If you want to take the risk I will send you the price.

Kr
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.636
Reaction score
77.056
απλά να ξέρετε όσοι περιμένουμε για αγορά ....ότι το dirac στον HTP θα χρειαστεί άλλο ένα 500άρι για το μπας μανατζμεντ
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.170
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top