παραγγελια απο αμερικη και τελωνειο

Μηνύματα
3
Reaction score
0
καλησπερα.....θα ηθελα να κανω μια παραγγελια απο αμερικη γυρω στα 120-200 ευρω .....το μονο προβλημα που εχω ειναι το τελωνειο το οποιο εχω ακουσει οτι χρεωνει πολλα λεφτα επιπλεον....υπαρχει καποιος τροπος να γλυτωσω το τελωνειο ....θα εκτιμουσα οποιαδήποτε απαντηση !!!!!!
 




Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.787
Reaction score
28.221
θά μπείτε τότε στό ebay.de και θά τό πάρετε από εκεί που έχει τους εκάστοτε φόρους γιά τό αντικείμενο που θέλετε .
θά σας αναφέρει την τιμή , τα μεταφορικά και τους φόρους .
προσοχή .
Θά προβείτε σε αγορά μόνο αν ό πωλητής έχει , Seller information 100% Positive feedback .

όσες φορές τό χειρίστηκα μόνος μου τό θέμα .....έδωσα περισσότερα e .

Π.Χ

-
τό Α και τό Ω , 100% Positive Bewertungen

τιμή - EUR 334,69
Versand: ( EUR 84,64)
Einfuhrabgaben , US $107,23
όλα αυτά .
Καί τέλος .

=
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
θά μπείτε τότε στό ebay.de και θά τό πάρετε από εκεί που έχει τους εκάστοτε φόρους γιά τό αντικείμενο που θέλετε .
θά σας αναφέρει την τιμή , τα μεταφορικά και τους φόρους .
προσοχή .
Θά προβείτε σε αγορά μόνο αν ό πωλητής έχει , Seller information 100% Positive feedback .

όσες φορές τό χειρίστηκα μόνος μου τό θέμα .....έδωσα περισσότερα e .

Π.Χ

-
τό Α και τό Ω , 100% Positive Bewertungen

τιμή - EUR 334,69
Versand: ( EUR 84,64)
Einfuhrabgaben , US $107,23
όλα αυτά .
Καί τέλος .

=
ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια θα το εχω στο νου ....εκτος ebay υπαρχει καποιος τροπος
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Προσοχή, τα έξοδα εκτελωνισμού υπολογίζονται με βάση τα Ελληνικά ΕΛΤΑ για τις ιδιωτικές είναι πολύ παραπάνω υπολόγισε χοντρικά +30-50% της αξίας του προιόντος.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.685
υπολόγισε χοντρικά +30-50% της αξίας του προιόντος.
Μαζί με τα έξοδα αποστολής αυτό.

- - -


Και από το ebay.de να το πάρεις, δες το item location γιατί μπορεί να έρθει από Κίνα πχ πολύ εύκολα.

Το 100% positive feedback δεν λεει τιποτα, sorry.
Τα αρνητικά feedbacks μπορούν να τα σβήσουν εύκολα, συν το γεγονός ότι ένας μεγάλος πωλητής με δεκαδες παραγγελίες αποκλείεται να μην έχει και ένα δύο μ@λακες το μήνα έτσι για χαβαλέ, και ενώ είναι εξαιρετικός πωλητής θα έχει 98% ή 97% και ο άλλος που είναι καραγκιοζακος να έχει 100% επειδή τα έσβησε.

Αν το βρεις σε Ευρωπαϊκό Amazon και είναι prime, με κλειστά μάτια.
 
Last edited:

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Μαζί με τα έξοδα αποστολής αυτό.

- - -


Και από το ebay.de να το πάρεις, δες το item location γιατί μπορεί να έρθει από Κίνα πχ πολύ εύκολα.

Το 100% positive feedback δεν λεει τιποτα, sorry.
Τα αρνητικά feedbacks μπορούν να τα σβήσουν εύκολα, συν το γεγονός ότι ένας μεγάλος πωλητής με δεκαδες παραγγελίες αποκλείεται να μην έχει και ένα δύο μ@λακες το μήνα έτσι για χαβαλέ, και ενώ είναι εξαιρετικός πωλητής θα έχει 98% ή 97% και ο άλλος που είναι καραγκιοζακος να έχει 100% επειδή τα έσβησε.

Αν το βρεις σε Ευρωπαϊκό Amazon και είναι prime, με κλειστά μάτια.
Αυτό είναι πολύ της μόδας τελευταία... Κάνουν πάρτυ τα κινεζάκια της ομογένειας...
 


Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
καλησπερα.....θα ηθελα να κανω μια παραγγελια απο αμερικη γυρω στα 120-200 ευρω .....το μονο προβλημα που εχω ειναι το τελωνειο το οποιο εχω ακουσει οτι χρεωνει πολλα λεφτα επιπλεον....υπαρχει καποιος τροπος να γλυτωσω το τελωνειο ....θα εκτιμουσα οποιαδήποτε απαντηση !!!!!!
Μια, πιθανά αδιάκριτη, ερώτηση. Αυτό που θες να αγοράσεις υπα΄ρχει στην Ελλάδα ή έστω στην Ευρώπη; Αν ναι, ποια είναι η διαφορά τιμής του με USA; Ρωτάω,γιατί στα περισσότερα καταναλωτικά προιόντα δεν υπάρχει άξια λόγου διαφορά που να δικαιολογεί αγορά από USA.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.138
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top