...πικαπ μετα το 2020, σοβαρα?

Μηνύματα
3.769
Reaction score
6.743
Ναι βρέ το (σε ) έχω καταλάβει. Εγώ τρολάρω εσένα που τρολάρεις. No joke χα χα.

Αλλά κοίτα τώρα σοβαρά ... να δώσεις τόσα πολλά χρήματα σε πολλά subs και άρα μια και πάς αυτόν το δρόμο και dsp για εξομάλυνση (μιας και το κάνεις) και διάβασμα και όλα τα άλλα που συνοδεύουν την όλη "μάθηση" και αποτέλεσμα μετά απο δέκα χρόνια που και αυτό έχει όρια στην επίτευξή του .... έγω δεν το κάνω. 😀 Και σίγουρα όχι με επιχείρημα να ακούω μετάξυ 20 και 35 Hz που μου λείπουν. Για άλλα επιχείρήματα που έχει αναφέρει π.χ. ο Bhutia ... ΟΚ τότε ναι. (και πάλι όχι στην δική μου περίπτωση). 😀 Το χαμηλό στοιχίζει τα πιο πολλά λεφτά.
Σιγά τα λεφτά που στοιχίζει. Συγκριτικά με το πόσο κάνουν τα καλώδια της προκοπής τα σαμπς είναι τσάμπα😀😀.

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες. Υγεία τύχη και ότι επιθυμούν❤❤
 


Μηνύματα
12.794
Reaction score
14.894
Σιγά τα λεφτά που στοιχίζει. Συγκριτικά με το πόσο κάνουν τα καλώδια της προκοπής τα σαμπς είναι τσάμπα😀😀.

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες. Υγεία τύχη και ότι επιθυμούν❤❤
Εγώ θέλω (απαιτούν τα κεντρικά μου ηχεία) καλά σάμπς. Εάν βάλουμε και τον κανόνα χα χα των τεσσάρων μίνιμουμ ... είναι σχετικά ψηλά.

Μου έχω βγάλει κουστούμι. 😀

Έχουμε και άλλες ανάγκες. 😀
 

Μηνύματα
239
Reaction score
408
Μήπως το φόρουμ να χωριστεί ανά κατηγορία μπάτζετ;
Ή έστω, στην αρχή κάθε θέματος να υπάρχει disclaimer:
"Μην προχωρήσετε παρακάτω αν δεν διαθέτετε 15-20 χιλιάρικα να ξοδέψετε για να ακούσετε το σωστό, το χαμηλό, το σφιχτό το μπάσο"
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.738
Reaction score
38.260
χμ.....το disclaimer σε αυτο το νημα εμπεριεχεται στην "ενασχοληση" που ειναι (αναμεσα σε αλλα) στην αγορα (ή επιλογη αγορας) πανω απο 10 αλμπουμ το μηνα (κυριως καινουριες κυκλοφοριες). :smoke:
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.262
Reaction score
19.387
Μήπως το φόρουμ να χωριστεί ανά κατηγορία μπάτζετ;
Ή έστω, στην αρχή κάθε θέματος να υπάρχει disclaimer:
"Μην προχωρήσετε παρακάτω αν δεν διαθέτετε 15-20 χιλιάρικα να ξοδέψετε για να ακούσετε το σωστό, το χαμηλό, το σφιχτό το μπάσο"
Απλά ως διευκρίνηση να πω..
Δεν αφορά μόνο το ''σφιχτό χαμηλό'' το μεγάλο μπάτζετ.. 8-)
Και αυτοί που ασχολούνται με πικάπ (χωρίς sub και άλλες τέτοιες αηδίες 😜) λένε πως αν δεν δώσεις (κατά κάποιο τρόπο) νεφρό και εκεί για βραχίονες, βελόνες, κεφαλές, phono, καλύτερα μην ασχοληθείς γιατί αποτέλεσμα δεν.. ;)

Η ''μάχη'' γίνεται για το αν και σε ποιά οδό θα άξίζε να ξοδέψεις - επενδύσεις για να πιάσεις ''υψηλές επιδόσεις.''
Όπως και να έχει εγώ διαφωνώ (και δεν μπορώ κιόλας) να δώσω νεφρό - επενδύσω σε καμμία από τις εναλλακτικές για τόσο υψηλές απαιτήσεις, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.. :rolleyes:
 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.738
Reaction score
38.260
(πολυ λιγοτερα κανει το νεφρο 😷, και αυτο μεχρι να βγουν τεχνητα και να μην χρειαζονται - αντε να παρεις μια αξιομνημονευτη (νεκρο)κεφαλη με τα λεφτα)
 






costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.575
Reaction score
126.348
Το χαμηλό στοιχίζει τα πιο πολλά λεφτά.
Σωστά. Και φυσικό είναι.
Μου έχω βγάλει κουστούμι. 😀
Η αρχή λένε πως είναι το ήμισυ του παντός.
Έχουμε και άλλες ανάγκες. 😀
Το υπόλοιπο ήμισυ, γμιεται.
Σα το ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές.
 

Μηνύματα
239
Reaction score
408
Απλά ως διευκρίνηση να πω..
Δεν αφορά μόνο το ''σφιχτό χαμηλό'' το μεγάλο μπάτζετ.. 8-)
Και αυτοί που ασχολούνται με πικάπ (χωρίς sub και άλλες τέτοιες αηδίες 😜) λένε πως αν δεν δώσεις (κατά κάποιο τρόπο) νεφρό και εκεί για βραχίονες, βελόνες, κεφαλές, phono, καλύτερα μην ασχοληθείς γιατί αποτέλεσμα δεν.. ;)

Η ''μάχη'' γίνεται για το αν και σε ποιά οδό θα άξίζε να ξοδέψεις - επενδύσεις για να πιάσεις ''υψηλές επιδόσεις.''
Όπως και να έχει εγώ διαφωνώ (και δεν μπορώ κιόλας) να δώσω νεφρό - επενδύσω σε καμμία από τις εναλλακτικές για τόσο υψηλές απαιτήσεις, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.. :rolleyes:
Υπερβολές και τα μεν και τα δε. Με αυτή τη λογική τα στούντιο, που στο κάτω-κάτω έχουν και την ευθήνη της υλοποίησης μιας παραγωγής, θα έπρεπε να ξοδεύουν μερικά εκατ. ευρώ μόνο σε καλώδια.
Προφανώς και υπάρχουν διαφορές από το ένα σετάπ στο άλλο, είτε πρόκειται για ψηφιακό είτε αναλογικό πεδίο.
Αλλά από ένα σημείο και πέρα, είναι αστείο το θέμα.
Απλά ο χώρος του hi-fi πάσχει από έναν ελιτισμό και μια επιδειξιομανία τα οποία τελικά δεν έχουν καμία σχέση με την απόλαυση της μουσικής. Τελικά, είτε έμμεσα είτε άμεσα, κάθε φορά η κουβέντα καταλήγει στο εξής:
"Κοίτα τι έχω, και πως ακούω που εσύ δεν μπορείς ούτε στον ύπνο σου να ονειρευτείς"
Επίσης, δεν γνωρίζω κανέναν μουσικό ο οποίος να έχει ξοδέψει τέτοια νούμερα που συζητιούνται εδώ για ηχοσύστημα. Μάλλον κάτι ξέρουν περισσότερο.
 







Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.764
Μηνύματα
2.875.451
Members
37.949
Νεότερο μέλος
FotiosVie
Top