ποιό ρολόι να διαλέξω?

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Λοιπόν ντοτόρε ξεκαθαρίζω ότι θα μιλήσω για τα μέταλα που χρησιμοποιούνται στην ωρολογοποιία.
Το τιτάνιο δεν είναι αυτό που ακριβώς νομίζουμε αλλά κάποιας χαμηλής,σχετικά,ποιότητας κράμα τιτανίου(όρα:http://en.wikipedia.org/wiki/Titanium) εξ' ου και η χαμηλή τιμή του.Ναι μεν ως ατόφιο υλικό είναι ανθεκτικότερο στις καταπονήσεις (θερμικές,δυναμικές και μηχανικές) απ΄το ατσάλι(http://en.wikipedia.org/wiki/Steel) ΑΛΛΑ χαράσεται επιφανειακά πιό έυκολα(δεν βρίσκω το link γ@μω το κεράτο μου :141: ).
Εξξάλου δεν σου κάνει εντύπωση πως τα ρολόγια για extreme sport είναι είτε απο ατσάλι ή από ειδικά ΠΛΑΣΤΙΚΑ χαμηλού βάρους και μεγάλης μηχανικής καταπόνησης?Αυν@νες νομίζεις ότι είναι οι εταιρίες οι sporters που τα χρησιμοποιούν ή μήπως τσιγκούνηδες(πάντως χαι εντάδες δεν είναι σίγουρα να πληρώνουν φύκια για μεταξωτές κορδέλες.
Αν όντως θες να δεις αν το κράμα που υπάρχει στο συγκεκριμένο ρολόι είναι ανθεκτικότερο του ατσαλιού στείλε ένα μέιλακι στην citizen.
Στα λέω αυτά ως παθών και μαθών και όχι για να στην μπω ή να σου πω: ρε τι μ@λ@κι@ αγόρασες.
Καλοφόρετο και σκίστου τα ράμματα!!!!!Ζωή να έχεις και λεφτά κι απο ρολόγια.....

Υ.Γ. Ούτε στη ROLEX και λοιπές εταιρίες είναι χαζοί που το αποφευγουν όπως ο Αν.Γεν.Διαχειριστης το βινύλιο.Κάτι ξέρουν:126:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Αφού πάλι κατεψυγμένα ψάρια θα φας ρε Νick, τι το ζορίζεις;!
Άστα αυτά γιατί άμα σου δείξω καμιά φωτό από πσάργια, θα πάρεις αεροπλάνο να ανέβεις για τσίπουρα. :126:

...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.404
Reaction score
125.584
Απάντηση: ποιό ρολόι να διαλέξω?

δείξτου ρε συ, να του τρέξουν τα σάλια...
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.649
Reaction score
94.610
Απάντηση: ποιό ρολόι να διαλέξω?

Έχω εγώ μία φωτό:128:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.404
Reaction score
125.584
Απάντηση: ποιό ρολόι να διαλέξω?

ήρθε το ρολόι. 9 Απρίλη το παρήγγειλα, 13 έφτασε, κι ήταν κι ένα ΣΒΚ στη μέση....
είναι γρήγοροι οι άτιμοι....
 

Μηνύματα
4.854
Reaction score
4
Απάντηση: ποιό ρολόι να διαλέξω?

Άντε ρε με γειά !! :604:


Περιμένω φωτογράφηση φορεμένο, στην δραστηριότητα που του ταιριάζει. :137:
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.649
Reaction score
94.610
Απάντηση: ποιό ρολόι να διαλέξω?

Καλορίζικο καλοφόρετο!

Αλήθεια τι ώρα είναι;:105:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.404
Reaction score
125.584
Απάντηση: ποιό ρολόι να διαλέξω?

Ευχαριστώ φίλοι μου!

είναι κουκλί! οι φωτός το αδικούν...

πανάλαφρο! πρώτη φορά για μένα το τιτάνιο...

και στον επόμενο τόνο...
η ώρα θα είναι....
http://www.timeanddate.com/worldclock/city.html?n=26
 








Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
You don't have your god, e?

Απλά σε ρωτάω γιατί έχω ακούσει ότι το τιτάνιο μαυρίζει με τον καιρό βέβαια εξαρτάται και την ποιότητά του, στο δικό μου δεν βλέπω κάτι τέτοιο, εν τω μεταξύ κάτι άλλο έψαχνα και έπεσα τυχαία εδώ.. :p
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.869
Reaction score
77.467
Απλά σε ρωτάω γιατί έχω ακούσει ότι το τιτάνιο μαυρίζει με τον καιρό βέβαια εξαρτάται και την ποιότητά του, στο δικό μου δεν βλέπω κάτι τέτοιο, εν τω μεταξύ κάτι άλλο έψαχνα και έπεσα τυχαία εδώ.. :p
κ λες δενγμιέται....ας γράψω κάτι :roflmao:
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Αλήθεια τώρα, ποιο θεωρείς άσκοπο... την ερώτησή μου προς τον Κώστα ή την παρέμβασή σου;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.404
Reaction score
125.584
Εντάξει, εντάξει, σα καινούριο είναι το λουράκι, δε ξέρω όμως που είναι το ρολόι, έχω αλλάξει άλλα 2 από τότε.

Οκ; Αϊστημανα'ς.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.030
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top