σκληρος δισκος - προβλημα συνδεσης

Μηνύματα
4.874
Reaction score
3.968
Μολις μου ηρθε ένα εξωτερικος σκληρος της western digital. Όμως ακομη και στα αυτονόητα προσπαθουν να μας δημιουργησουν πρόβλημα. Πως θα το συνδεσω στην πριζα?
Βαζω φωτο. Δεν υπηρχε κατι άλλο στη συσκευασια περα από τον ιδιο σκληρο

1579704310262.png

Στα ηλεκτρολογικα θα βρω ανταπτορα?
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.426
Reaction score
79.772
Μολις μου ηρθε ένα εξωτερικος σκληρος της western digital. Όμως ακομη και στα αυτονόητα προσπαθουν να μας δημιουργησουν πρόβλημα. Πως θα το συνδεσω στην πριζα?
Βαζω φωτο. Δεν υπηρχε κατι άλλο στη συσκευασια περα από τον ιδιο σκληρο

View attachment 151298
Στα ηλεκτρολογικα θα βρω ανταπτορα?
Ναι. Είναι British
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.469
Reaction score
42.465

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.888
Reaction score
34.330
εχω εναν εγω, αν θες περνα, αλλα λογικα θα πρεπει να χε μεσα στη συσκευασια, στην ουσια δεν εχει ανταπτορα, αλλα ενα καβλιτσακι, βγαινει αυτο με τα 3 φις το αγγλικο και μπαινει στη θεση του το ευρωπαικο με τα 2, ψαξε , πρεπει να χε μεσα. αν οχι εχω εγω
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.453
Reaction score
125.925
Δεν έχει καμία μαγική τροφοδοσία, 5βολτ όπως όλοι, πιθανώς 1,5 αμπέρ, δε διαβάζονται τα γράμματα από τη φωτογραφία.


Δες, όλο και κάποιο άλλο τροφοδοτικό θα έχεις σπίτι από άλλο σκληρό. Θα δουλέψει.
 

Μηνύματα
4.874
Reaction score
3.968
Μου ζητησαν συγνωμη από την εταιρια, θα μου ταυδρομησουν ένα.
Το σπαστικο είναι που πληρωσα λιγο πιο ακριβα για να μου ερθει γρηγορα ο σκληρος (τον ειχαν ετοιμοπαραδοτο) και τωρα πρεπει να περιμενω.
Σε βολτα που εκανα στα κοντινα ηλεκτρολογικα δεν ειχαν. Ανταπτορα θα βρω αλλα βαριέμαι να κατεβω στο κεντρο.

Ειχα καμμια πενηνταρια τροφοδοτικα στο σπιτι, δυο - τρεις μεγαλες μαυρες σακουλες. Τις κρατουσα κατι χρονια και μ επιαναν τοπο στην αποθηκη. Οποτε τις σιχτιρισα. Γαμω την γκαντεμιά μου.
 




Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.649
Μηνύματα
2.870.824
Members
37.928
Νεότερο μέλος
Spirand
Top