στρωνετε τις συσκευες σας?

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Ακουτε διαφορες πριν και μετα?
πιστευετε στον χρονο που ζητουν οι κατασκευαστες ?
 

Μηνύματα
10.383
Reaction score
6
Διαφορές ακούω μόνο όταν ηθελημένα πάω να στρώσω ηχεία.

Στην περίπτωση που τα έχω αφήσει να έρθουν μόνα τους, τότε λόγω του μεγάλου διαστήματος που περνάει το αυτί μου συνηθίζει σε αυτό που ακούει και δεν πολυκαταλαβαίνω διαφορές.
 

Μηνύματα
12.864
Reaction score
10.078
Είχα ακούσει γενικά για στρώσιμο σε ηχεία, που έχουν κινούμενα μέρη αλλά δεν είχα ποτέ ιδία πείρα. Μέχρι το 2008 που αγόρασα ακουστικά ψείρες για να ακούω μουσική στο γραφείο. Ναι, μας επιτρέπουν να ακούμε με ακουστικά.
Πήρα λοιπόν που λέτε τα Ultimate Ears Super.fi 5 Pro, 120 Ευρώ από αμέρικα. Καλά reviews και specs, ας τα σκάσω για να τα πάρω. Τα πήρα, βάζω να τα ακούσω και απογοήτευση. Πολύ αναιμικό μπάσο, ανύπαρκτα πρίμα... Ακούω 1 ώρα, ακούω 2-3-4 τίποτα, τα ίδια χάλια. Δε σκέφτηκα τότε ότι επειδή ήταν καινούρια ήθελαν στρώσιμο.

"Απογοήτευση, κρίμα τα λεφτά, θα τα βάλω στο συρτάρι και δεν θα ξαναασχοληθώ. Κρίμα τα 120 ευρώ, δεν πήγαινα να πάρω με 15 ευρώ από εδώ! Τέλος πάντων, μια και τα πήρα, θα τα λουστώ."

Δεν τα έβαλα όμως στο συρτάρι, τα είχα και άκουγα 5-6 ώρες κάθε μέρα στο γραφείο, χωρίς να δίνω σημασία. Μια ωραία πρωία λοιπόν, τα βάζω και... αποκάλυψη!! Μπάσο σφιχτό και ισορροπημένο, πρίμα σωστά και κανονικά, όχι ανύπαρκτα όπως πριν. Τελικά θέλανε στρώσιμο τα σκατούλια! από τότε τα απολαμβάνω στο γραφείο, αντί να ακούω τον εκτυπωτή που είναι δίπλα μου.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: στρωνετε τις συσκευες σας?

Παντως το blue ray player που απεκτησα πριν λιγες μερες , δεν το εστρωσα καθολου.
Απολαυση απ την 1η στιγμη!
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: στρωνετε τις συσκευες σας?

ηταν η ζωη σου κολαση
και την εκανες απολαυση:142:
 

Μηνύματα
263
Reaction score
6
Απάντηση: στρωνετε τις συσκευες σας?

Παντως το blue ray player που απεκτησα πριν λιγες μερες , δεν το εστρωσα καθολου.
Απολαυση απ την 1η στιγμη!
Σε χαίρομαι.

Το ίδια ακριβώς έκανα ... Σιγά μην το έστρωνα . Στην ανηφόρα κατευθείαν ... :137:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: στρωνετε τις συσκευες σας?

δηλαδη ποια ειναι η ανηφορα για ενα πλειερ?
καταλαβαινω να παιζεις ενα ηχειο σε χαμηλες εντασεις,
αλλα σε ενα πλειερ ποια μπορει να ειναι η ανηφορα -κατηφορα
 


Μηνύματα
900
Reaction score
1
Απάντηση: στρωνετε τις συσκευες σας?

Να δεις απανωτά 2 φορές το Mπεν Χουρ σε DVD, να κάνει upscale και να κάνει και 3,5 ώρες να τελειώσει και στο τέλος να δεις και τα extra!!!! :116:
 


Μηνύματα
27.326
Reaction score
25.357
Απάντηση: στρωνετε τις συσκευες σας?

δηλαδη ποια ειναι η ανηφορα για ενα πλειερ?
καταλαβαινω να παιζεις ενα ηχειο σε χαμηλες εντασεις,
αλλα σε ενα πλειερ ποια μπορει να ειναι η ανηφορα -κατηφορα
Γιατί δλδ εσυ πιστεύεις οτι ενα player θέλει στρώσιμο? Γιατί αν το πιστεύεις είσαι για τα σίδερα , my friend, τίποτα δεν θέλει στρώσιμο, εκτός ίσως των μεγαφώνων για περίπου 20 λεπτά, τίποτα άλλο δεν χρειάζεται στρώσιμο. Και μην μου πεις για τον avp γιατί απλά θα σου πω οτι ήταν μέχρι να συνηθίσει το αυτί , που ήταν όντως αυτό και τίποτα άλλο.
Αν θέλει κανείς αλλάζω λάδια και αλλάζω μπουζί -φίλτρα σε νεα μηχανήματα,
χρεώσεις λογικές.
 

Μηνύματα
27.326
Reaction score
25.357
Απάντηση: στρωνετε τις συσκευες σας?

Πάντα έλεγα οτι μας δουλεύουν ψιλό γαζί . Εεε τώρα μας δουλεύουν χοντρό γαζί.
Δεν μιλάω για τον argi που δικαιωμά του να μιλάει για στρώσιμο αλλά για τους λογής λογής απαταιώνες που λένε κάτι και μετά ο κόσμος πρέπει να το σεβαστεί.Στρώσιμο συσκευών δεν υπήρξε ούτε θα υπάρξει ποτέ , εκτός και αν οι γκουρού του χώρου το αποφασίσουν ................
Σε ολα τα νορμαλ συστήματα τα βάζεις να παίξουν κανα δυο ώρες και είσαι εντάξει.
Τα high endάδικα ε , θέλουν κανά 2μηνο , κατά πως λεν αυτοί που ξέρουν ,αλλά είμαστε σοβαροί τώρα? αμα τα ακούσει αυτά ο Αντουαν θα βγάλει παπούτσι να βαράει κεφάλι.Και καλά θα κάνει.
Να μην λέμε μαλακίες .............. οταν δεν ξέρουμε καλό είναι να λέμε δεν ξέρω ή δεν γνωρίζω.
Οχι οτι του ήρθε του καθενός γυρίζει και το λέει .
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: στρωνετε τις συσκευες σας?

αρνταν αρνταν των 10 μιλιγκραμ εισαι γιαννη
δεν ξερεις τι λες
σε εχει κοψει η υγρασια
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.719
Reaction score
94.793
Απάντηση: στρωνετε τις συσκευες σας?

Εσείς οι δύο, Αργύρης Γιάννης ντε, μου θυμίζετε

τους Βογιατζάκη-Κεφάλα από τους βιντεοπροβολείς!:142:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: στρωνετε τις συσκευες σας?

η διαφορα ειναι οτι εχω δεν εχω παρει υγρασια:138:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: στρωνετε τις συσκευες σας?

Γιατί δλδ εσυ πιστεύεις οτι ενα player θέλει στρώσιμο?
οχι δεν ειπα κατι τετοιο αλλα δεν ειναι η πρωτη φορα που δεν καταλαβαινεις
Γιατί αν το πιστεύεις είσαι για τα σίδερα , my friend, τίποτα δεν θέλει στρώσιμο, εκτός ίσως των μεγαφώνων για περίπου 20 λεπτά, τίποτα άλλο δεν χρειάζεται στρώσιμο. Και μην μου πεις για τον avp γιατί απλά θα σου πω οτι ήταν μέχρι να συνηθίσει το αυτί , που ήταν όντως αυτό και τίποτα άλλο.
Αν θέλει κανείς αλλάζω λάδια και αλλάζω μπουζί -φίλτρα σε νεα μηχανήματα,
χρεώσεις λογικές.
υγρασια αφαιρεις? εχεις υδροπαγιδα ? γιατι μπαζεις απο παντου

Πάντα έλεγα οτι μας δουλεύουν ψιλό γαζί . Εεε τώρα μας δουλεύουν χοντρό γαζί.
ποιος σε δουλευει ρε βρεμενε , σε υποχρεωσε κανεις να στρωνεις ? ή χρεωσε κανεις το στρωσιμο ? τι λες τωρα?
Δεν μιλάω για τον argi που δικαιωμά του να μιλάει για στρώσιμο αλλά για τους λογής λογής απαταιώνες που λένε κάτι και μετά ο κόσμος πρέπει να το σεβαστεί.Στρώσιμο συσκευών δεν υπήρξε ούτε θα υπάρξει ποτέ , εκτός και αν οι γκουρού του χώρου το αποφασίσουν ................
Σε ολα τα νορμαλ συστήματα τα βάζεις να παίξουν κανα δυο ώρες και είσαι εντάξει.
Τα high endάδικα ε , θέλουν κανά 2μηνο , κατά πως λεν αυτοί που ξέρουν ,αλλά είμαστε σοβαροί τώρα? αμα τα ακούσει αυτά ο Αντουαν θα βγάλει παπούτσι να βαράει κεφάλι.Και καλά θα κάνει.
Να μην λέμε μαλακίες .............. οταν δεν ξέρουμε καλό είναι να λέμε δεν ξέρω ή δεν γνωρίζω.
Οχι οτι του ήρθε του καθενός γυρίζει και το λέει .
η υγρασια φταιει σου μελιτζανιαζει τα κουζινετα :136:
 

Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Απάντηση: στρωνετε τις συσκευες σας?

Δεν στρώνω ποτέ και καμμία συσκευή. Τις βάζω και παίζουν, ακούω και ευχαριστιέμαι. Τίποτα παραπάνω!
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: στρωνετε τις συσκευες σας?

oριστε plug and play, αυτο ειναι


οχι αλλαζεις λαδια -φιλτρα-μπουζι
μπουζι ε μπουζι:142:
 

Μηνύματα
27.326
Reaction score
25.357
Απάντηση: στρωνετε τις συσκευες σας?

Mπουζί είσαι και φαίνεσαι ρε βαρεμένε. Υγρασία είχε ο εγκέφαλός σου εκ γενετής . Γι αυτό εχεις βγει σαν σουγιάς. Εσύ μιλάς για στρώσιμο συσκευών , εγω απλά σε κράζω για αυτά που λες....
Ακου λέει στρώσιμο τελικού ?....... ΠΕς ΜΑς ΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙς ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑς ΛΕς ΔΕΝ ΜΑς ΔΙΝΕΙς
ΑΠΑΤΕΩΝΑΑΑΑΑΑΑ......
ΥΓ αμα αλλάξεις λάδια και φίλτρο πρόσεχε μην το ζορίσεις το εργαλείο μην σου κολήσει ..........
Αστο σιγούλια σιγούλια να ανεβάσει στροφές , εε, βατ ήθελα να πω , και μετά σιγούλια σιγούλια αφου του αλάξεις τα φορτία βάλε και κανά magnepan να πάρει τα γρέζια .....
και μετά ξερεις εσυ teuffel και full γκάζια μέχρι να φύγουν οι κατσαρίδες και είσαι έτοιμος.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: στρωνετε τις συσκευες σας?

εισαι για ζωοπανηγυρη, καρκαφρινη:107:
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.696
Μηνύματα
2.870.164
Members
37.941
Νεότερο μέλος
daemon76
Top