συνδεση με ertflix σε philips

Μηνύματα
1.443
Reaction score
1.101
Καλησπέρα σε όλους,
Πήρα κι εγω τη πρώτη μου smart tv philips 50 pus7304/12.
Συνδέθηκε στο ίντερνετ ,χωρίς να κάνω λογαριασμό google και βλέπουμε από εκεί youtube.
Θέλω να συνδέθώ με το ερτφλιξ αλλά δεν...
Τα βίντεο που κυκλοφορούν στο youtube με πάνε μέχρι ένα σημείο. Τα tutorial videos είναι για άλλες μάρκες
Δηλαδή ρυθμίσεις _ σύστημα. Το ''σύστημα'' δεν υπάρχει σαν επιλογή στο μενού των ρυθμίσεων.
Το αστείο είναι οτί τη πρώτη μέρα που τη σύνδεσα τα κανάλια της ερτ έβγαζαν το κόκκινο κουμπί στο κατω μέρος της οθόνης και μπήκα. Αυτό για μια μερα μετά χάθηκε.
Καμία βοήθεια?
 

Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247

Μηνύματα
1.443
Reaction score
1.101
Αυτό έκανα αλλά δεν ...
το τελευταίο βίντεο που είναι για τις υπόλοιπες tv είδα αλλά δεν αντιστοιχεί το μενού μου με αυτά που λέει.
Αν έχει κάποιος philips μπορεί να βοηθήσει
 

Μηνύματα
285
Reaction score
110
Με γεια. Για πες εντυπώσεις από την εικόνα σε Digea, Netflix (εάν έχεις), πως πάει το μαύρο και οι γρήγορες σκηνές;
 

Μηνύματα
1.443
Reaction score
1.101
Με γεια. Για πες εντυπώσεις από την εικόνα σε Digea, Netflix (εάν έχεις), πως πάει το μαύρο και οι γρήγορες σκηνές;
Σε ευχαριστώ, είμαι λίγο άσχετος από τηλεοράσεις οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.
Δεν έχω νετφλιξ αλλά σε ταινίες 720p από σκληρό δίσκο που βλέπω είναι πολύ καλή.
Έχει όμως μέτριο ήχο, δυστυχώς..
 

Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
Αυτό έκανα αλλά δεν ...
το τελευταίο βίντεο που είναι για τις υπόλοιπες tv είδα αλλά δεν αντιστοιχεί το μενού μου με αυτά που λέει.
Αν έχει κάποιος philips μπορεί να βοηθήσει
Τι δεν βρίσκεις; Τώρα είδα ότι είναι android.
Με γεια. Για πες εντυπώσεις από την εικόνα σε Digea, Netflix (εάν έχεις), πως πάει το μαύρο και οι γρήγορες σκηνές;
Εχω εδω και τρεις μήνες αντίστοιχη με του φίλου και ειμαι πολύ ευχαριστημένος.
 
Last edited:

Μηνύματα
1.443
Reaction score
1.101
Τι δεν βρίσκεις;
Το βίντεο μου δείχνει να πάω
"Ρυθμίσεις" και να επιλέξω "σύστημα"

Στη δικιά μου tv δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις η επιλογή "σύστημα" αλλά και αυτά που έχει δεν με οδηγούν κάπου.

Στις "ρυθμίσεις για προχωρημένους" βρήκα το hbbtv ,έβαλα την επιλογή 'ανοιχτο" αλλά πάλι στα κανάλια της ΕΡΤ δεν βγαίνει το κόκκινο κουμπί για ερτφλιξ.
 

Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
Το βίντεο μου δείχνει να πάω
"Ρυθμίσεις" και να επιλέξω "σύστημα"

Στη δικιά μου tv δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις η επιλογή "σύστημα" αλλά και αυτά που έχει δεν με οδηγούν κάπου.

Στις "ρυθμίσεις για προχωρημένους" βρήκα το hbbtv ,έβαλα την επιλογή 'ανοιχτο" αλλά πάλι στα κανάλια της ΕΡΤ δεν βγαίνει το κόκκινο κουμπί για ερτφλιξ.
Ρυθμίσεις απορρητου έχει;
 


Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
Θα το κοιτάξω και θα επανέλθω γιατί είμαι εκτός.ευχαριστω
Αν και τώρα που το σκέφτομαι μάλλον πρέπει να κάνεις λογαριασμό google.Είναι android το λειτουργικό.Μετά θα κατεβάσεις το ertflix app. Καλορίζικη,είναι πολύ καλή TV.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.194
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top