την βοηθεια σας για αγορα 5.1 ενισχυτη και ηχειων

Μηνύματα
10
Reaction score
0
θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με την αγορα av ενισχυτη και ηχειων.Ειμαι αναμεσα απο yamaha rx-v363 και pioneer vxs417,και απο ηχεια koda ms-230,sl-800f,magnat monitor 990.Ο χωρος απο διαμορφωση δεν ειναι οτι καλυτερο γυρω στα 15 τμ και η χρηση των παραπανω ειναι 60-40(60 μουσικη και 40 ταινιες)αλλα οχι σε τρελλες εντασεις μια και που υπαρχει 2χ300 rms τελικος που οδηγει roland ηχεια ,αλλα δυσκολα θα παιξει σιγα.Με ενδιαφερει ενα σχετικα γλυκο μπασο θα ηθελα την γνωμη σας .Απο την μια εχω ακουει καλες κριτικες για τα koda,ενω τα magnat με προβληματιζουν που εχουν το woofer στο πλαι.Oσο για τους ενισχυτες τεινω προς yamaha αλλα δεν ακουσει τον pioneer.........
Ευχαριστω για το χρονο σας:201:
 

Μηνύματα
89
Reaction score
0
Απάντηση: την βοηθεια σας για αγορα 5.1 ενισχυτη και ηχειων

θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με την αγορα av ενισχυτη και ηχειων.Ειμαι αναμεσα απο yamaha rx-v363 και pioneer vxs417,και απο ηχεια koda ms-230,sl-800f,magnat monitor 990.Ο χωρος απο διαμορφωση δεν ειναι οτι καλυτερο γυρω στα 15 τμ και η χρηση των παραπανω ειναι 60-40(60 μουσικη και 40 ταινιες)αλλα οχι σε τρελλες εντασεις μια και που υπαρχει 2χ300 rms τελικος που οδηγει roland ηχεια ,αλλα δυσκολα θα παιξει σιγα.Με ενδιαφερει ενα σχετικα γλυκο μπασο θα ηθελα την γνωμη σας .Απο την μια εχω ακουει καλες κριτικες για τα koda,ενω τα magnat με προβληματιζουν που εχουν το woofer στο πλαι.Oσο για τους ενισχυτες τεινω προς yamaha αλλα δεν ακουσει τον pioneer.........
Ευχαριστω για το χρονο σας:201:



Φίλε πριν κανα μήνα πήρα τον yamaha rx-v361 κ΄ τα monitor 990.Ακόμα προσπαθώ να χαμηλώσω τα μπάσα.Δεν ξέρω γιατί ακούγεται τόσο πολύ το μπάσο.Σου το λέω μήπως φταίει το woofer στο πλάι(δεν ξέρω,δεν είμαι σχετικός σε αυτά).
Πάντως είμαι ευχαριστημένος.Πίστευω ότι τα λεφτά τους τα αξίζουν.
 

Μηνύματα
10
Reaction score
0
ευχαριστω για την απαντηση,χτες πηρα τον 363 και ακομα ψαχνω ηχεια.Για το μπασο μπες στο μενου,και ρυθμισε το LFE μονο στο sub:114:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.691
Μηνύματα
2.870.065
Members
37.943
Νεότερο μέλος
belg1960
Top