τι ΘΑ έκαναν τα μέλη του AVsite AN στήνανε περίπτερο στην έκθεση Black Box Show

gonis

Luger
Μηνύματα
4.206
Reaction score
11.481
Στο δωμάτιο θα παίξουν τα ηχεία μου Kii3 plus BXT ισοσταθμισμένα από τον @zakman35
Αν δεν υπάρξει καποιο κώλυμα από τον διοργανωτή της έκθεσης θα πρέπει να υπαρξουν εθελοντές για την ομαλή λειτουργία του δωματίου και την καλη λειτουργία του συστήματος:p
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Στο δωμάτιο θα παίξουν τα ηχεία μου Kii3 plus BXT ισοσταθμισμένα από τον @zakman35
Αν δεν υπάρξει καποιο κώλυμα από τον διοργανωτή της έκθεσης θα πρέπει να υπαρξουν εθελοντές για την ομαλή λειτουργία του δωματίου και την καλη λειτουργία του συστήματος:p
Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να δώσω δωμάτιο στην έκθεση.
Όμως, επειδή έχω όλη την διοργάνωση στο κεφάλι μου, πρέπει να βρεθούν άτομα από το forum να υποστηρίξουν την όλη προσπάθεια. Θέλουμε 8-10 άτομα στο σύνολο καθώς είναι ΣΚ, η έκθεση είναι 10 ώρες την ημέρα και υπάρχει στήσιμο και ξεστήσιμο.
Δείτε το και πείτε μου!
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.206
Reaction score
11.481
Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να δώσω δωμάτιο στην έκθεση.
Όμως, επειδή έχω όλη την διοργάνωση στο κεφάλι μου, πρέπει να βρεθούν άτομα από το forum να υποστηρίξουν την όλη προσπάθεια. Θέλουμε 8-10 άτομα στο σύνολο καθώς είναι ΣΚ, η έκθεση είναι 10 ώρες την ημέρα και υπάρχει στήσιμο και ξεστήσιμο.
Δείτε το και πείτε μου!
Εννοείται ότι την ευθύνη για τη λειτουργία του δωματίου θα την εχουν μέλη του site!
Ερώτηση:Το roon θα παίξει με το WiFi του ξενσδοχειου ή χρειάζεται κατι άλλο @daharis666 ;
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.391
Reaction score
93.971
Σιώπησα για να αποφύγω τα χειρότερα.
Ευτυχώς το κατάλαβες.

Κανόνιζες λες και είναι δικό σου το φόρουμ! :headbang:

Τι θα γίνει με τη πάρτη σου; :mad:

Αν θες να γίνεις ο νέος ιδρυτής πρέπει να πλερώσεις αρκετά!
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.391
Reaction score
93.971
Τις φωτογραφίες με την αφεντομουτσουνάρα σου θα τις διέγραφες

ή θα έκανες μήνυση στον εαυτό σου; :mad:
 

Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Δεν κανόνισα τίποτα. Μετά τον Πέτρο που είπε να βοηθήσει δήλωσα και εγώ πρόθυμος να είμαι λίγες ώρες εκεί. That's it.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Εννοείται ότι την ευθύνη για τη λειτουργία του δωματίου θα την εχουν μέλη του site!
Ερώτηση:Το roon θα παίξει με το WiFi του ξενσδοχειου ή χρειάζεται κατι άλλο @daharis666 ;
δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το setup του roon.... από τι πηγή θα γίνεται η αναπαραγωγή?
θα ''τραβάει'' απευθείας από tidal ή άλλη στριμινγκ υπηρεσία να φανταστώ?
αν ναι....
τότε δεν θεωρώ ότι θα υπάρχει πρόβλημα...
ο @Dimifoot ζήτησε χθες πάνω στην κουβέντα και router για το roon...για στήσιμο τοπικού δικτύου στον trinnov.....δεν ξέρω αν αυτή η απαίτηση έχει να κάνει με τον trinnov ή με το roon server γενικότερα
ας μας πει ο dimi ή ο @costas EAR τι παίζει ακριβώς
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.206
Reaction score
11.481
δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το setup του roon.... από τι πηγή θα γίνεται η αναπαραγωγή?
θα ''τραβάει'' απευθείας από tidal ή άλλη στριμινγκ υπηρεσία να φανταστώ?
αν ναι....
τότε δεν θεωρώ ότι θα υπάρχει πρόβλημα...
ο @Dimifoot ζήτησε χθες πάνω στην κουβέντα και router για το roon...για στήσιμο τοπικού δικτύου στον trinnov.....δεν ξέρω αν αυτή η απαίτηση έχει να κάνει με τον trinnov ή με το roon server γενικότερα
ας μας πει ο dimi ή ο @costas EAR τι παίζει ακριβώς
Η πηγή θα είναι tidal-roon από mac
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Η πηγή θα είναι tidal-roon από mac
αποκλείω να υπάρχει θέμα...πιο πολύ με απασχολεί να υπάρχει καλό σήμα στο wifi για να να μην έχουμε πρόβλημα στο buffer στα hi res αρχεία ...
 

Μηνύματα
266
Reaction score
129
Καλά...δεν θα υπάρχει επιστροφή για όλους εμάς τους άσχετους αν ακούσουμε το avsite calibrated system.
Προσωπικά θεωρώ ότι θα είναι ένα δώρο σε εμάς για όλα αυτά που διαβάζουμε στο φορουμ να τα δούμε στην πραξη.
Μακάρι να εμένα Αθήνα ή θεσσαλονικη να σας βοηθούσα.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
έχει να κάνει με τον trinnov
Ναι, ο Trinnov ειναι καλύτερα να λειτουργεί ως Roon Ready streamer με το πρωτόκολλο RAAT

Αν κατάλαβα καλά, δεν ισχύει στην συγκεκριμένη περίπτωση ο @gonis θα παίξει από mac κατευθείαν. Δεν γνωρίζω πολλα απο Kii
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.206
Reaction score
11.481
αποκλείω να υπάρχει θέμα...πιο πολύ με απασχολεί να υπάρχει καλό σήμα στο wifi για να να μην έχουμε πρόβλημα στο buffer στα hi res αρχεία ...
Το καλό σήμα WiFi πως το εξασφαλίζουμε σε ένα δωμάτιο ξενοδοχείου με μάλλον πολλούς χρήστες του δικτύου;
 



Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Το καλό σήμα WiFi πως το εξασφαλίζουμε σε ένα δωμάτιο ξενοδοχείου με μάλλον πολλούς χρήστες του δικτύου;
Χρήστο θα πρέπει να κάποιος να ξεχωρίσει στο ρούτερ πχ δύο διαφορετικά δίκτυα και στο ένα να παίζεις μόνο εσύ. Βέβαια αν το ιντερνετ είναι γρήγορο δύσκολα να έχεις θέμα.
Αφού θα έχεις τον Χάρη μην φοβάσαι τίποτα.
Και εδώ κάναμε φοβερή δουλειά προχθές😍😍
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Αν ο πομπός του wifi είναι μακριά, υπάρχει ethernet στο χώρο και είναι απαραίτητο να παρέχεται wifi στο χώρο, μπορεί να συνδεθεί και ένα wifi router πάνω στην ethernet του ξενοδοχείου και αυτό να δώσει wifi στο σύστημα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Το καλό σήμα WiFi πως το εξασφαλίζουμε σε ένα δωμάτιο ξενοδοχείου με μάλλον πολλούς χρήστες του δικτύου;
αν είναι θέμα κακού δικτύου η ταχύτητα....δεν μπορείς να κάνεις τίποτα....
αν έχει να κάνει με ισχύ σήματος ....το λύνεις με καμιά κεραιούλα usb
αν υπάρχει υποδοχή ethernet στο δωμάτιο όπως είπε ο dimi πιο πάνω....συνδέεσαι απευθείας εκεί....κ δοκιμάζεις...που υπο κανονικές συνθήκες λύνεις τα προβλήματα του wifi ΑΝ υπάρχουν....
αλλά μπορεί και όχι....και να έχεις καλύτερη ταχύτητα στο wifi...ανάλογα τι δίκτυο έχουν στήσει στο ξενοδοχείο
πχ μπορεί να έχουν κανένα ξεχασμένο αρχαίο σουίτς (που θα ναι κουμπωμένα όλα τα έθερνετ της εποχής) και να είναι πιο αργό από το πρόσφατο wifi δίκτυο που υπάρχει

τραβηγμένα αυτά ....αλλά λύνονται εύκολα με 2-3 απλές δοκιμές.....
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
το σάιτ του RADISSON BLU PARK HOTEL το έχετε δει?
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.234
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top