τι ΘΑ έκαναν τα μέλη του AVsite AN στήνανε περίπτερο στην έκθεση Black Box Show

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
είναι απίστευτο το τι μπορεί να ποθεί ο κόσμος! :p

(το ίδιο θα πεις και συ @thva αν σου δείξω κάτι ...midi controllers που ζαχαρώνω... χαχαχα!)
"To each his own"
"Suum cuique"
".... τὸ τὰ αὑτοῦ πράττειν καὶ μὴ πολυπραγμονεῖν δικαιοσύνη ἐστί ... "
"έκαστος εφ’ ω ετάχθη"

κλπ κλπ. :D

Υ.Γ: (όχι δεν θα πω το ίδιο, θα το καταλάβω απόλυτα).
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.205
Reaction score
11.481
Στο δωμάτιο θα παίξουν τα ηχεία μου Kii3 plus BXT ισοσταθμισμένα από τον @zakman35
Αν δεν υπάρξει καποιο κώλυμα από τον διοργανωτή της έκθεσης θα πρέπει να υπαρξουν εθελοντές για την ομαλή λειτουργία του δωματίου και την καλη λειτουργία του συστήματος:p
Όπως τονίζει και ο διοργανωτης και δωροθέτης, για να υλοποιηθει η παρουσια του avsite στην έκθεση με δωμάτιο και σύστημα θα χρειαστούν 8-10 εθελοντες minimum ,μέλη του avsite για να μοιραστούν-μοιραστούμε το ωράριο της έκθεσης.
Ειμαι σε επικοινωνία με τον @Zizik και αυτος με τον διοργανωτή για τις λεπτομέρειες.
Ο στόχος είναι μέσα από το χαβαλέ το χιούμορ και την σοβαρότητα να κάνουμε γνωστή την ύπαρξη του σάιτ σε ανθρώπους που δεν γνωρίζουν την υπαρξη του και να αλληλεπιδράσουμε με μέλη και μη σε θέματα που αφορουν το audio-video.
Είναι επίσης μια ευκαιρία να αλληλο γνωριστουμε και από κοντά εκτός από το πληκτρολογιο:)
Προφανώς δεν έχουμε να ανταγωνιστουμε επαγγελματιες εκθέτες ούτε θα δώσουμε εξετάσεις για το σύστημα που θα στήσουμε.
Οποιος θέλει ας δηλώσει συμμετοχή για βάρδια γράφοντας μέρα και ώρες που επιθυμεί.
Το ωράριο της έκθεσης ειναι 10 πμ με 8 μμ ή 9μμ;
Παίδες το project ακυρώνεται λόγω έλλειψης εθελοντών για τις βάρδιες του ωραριου της έκθεσης κυρίως αλλά και γιατί κάποιοι το είδαν λίγο στραβά το ενδεχόμενο να παρουσιαστει ενα “καλό” σύστημα σε δωμάτιο μη επαγγελματία:(
Όσο αφορά τους εθελοντές,έλαβα ενα πμ από μέλος που προσφερόταν να είναι στο δωμάτιο το Σάββατο το πρωί με κάποιο άλλο μέλος και όταν του πρότεινα να το γραψουν στη ροή του θρεντ για να κινητοποιήσουν και άλλους σιωπησαν.
Γενικα ηταν ένα εύκολο project,η μόνη δυσκολία που μου την είπε ο @zakman35 ήταν το κουβάλημα γιατί γίνεται από την πίσω πλευρά του ξενοδοχείου όπου υπάρχει ένα μικρό ασανσέρ που εξυπηρετούνται ολοι οι εκθέτες και η αναμονή μπορεί να είναι καποιες ώρεςo_O
Υπηρχε η διάθεση,υπήρξε η προσφορά του διοργανωτή αλλά από κει και περα «παγωμένα συναισθήματα»
Παμπαρακάτω 8-)
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Παίδες το project ακυρώνεται λόγω έλλειψης εθελοντών για τις βάρδιες του ωραριου της έκθεσης κυρίως αλλά και γιατί κάποιοι το είδαν λίγο στραβά το ενδεχόμενο να παρουσιαστει ενα “καλό” σύστημα σε δωμάτιο μη επαγγελματία:(
Όσο αφορά τους εθελοντές,έλαβα ενα πμ από μέλος που προσφερόταν να είναι στο δωμάτιο το Σάββατο το πρωί με κάποιο άλλο μέλος και όταν του πρότεινα να το γραψουν στη ροή του θρεντ για να κινητοποιήσουν και άλλους σιωπησαν.
Γενικα ηταν ένα εύκολο project,η μόνη δυσκολία που μου την είπε ο @zakman35 ήταν το κουβάλημα γιατί γίνεται από την πίσω πλευρά του ξενοδοχείου όπου υπάρχει ένα μικρό ασανσέρ που εξυπηρετούνται ολοι οι εκθέτες και η αναμονή μπορεί να είναι καποιες ώρεςo_O
Υπηρχε η διάθεση,υπήρξε η προσφορά του διοργανωτή αλλά από κει και περα «παγωμένα συναισθήματα»
Παμπαρακάτω 8-)
Χαρά στο κουράγιο σου όμως βρε @gonis να προσφερθείς να πάρεις τα πανάκριβα ηχεία σου και να τα πας στην έκθεση. Προσωπικά, τώρα που ανακάλεσες τη προσφορά σου, θα πω ότι είχα σκεφτεί να προσφερθώ να κάτσω στο πόδι όποιου είχε βάρδια την ώρα που θα ερχόμουν αν ήθελε να πάει κάπου ( για φαγητό, προς νερού του κλπ ), αλλά πραγματικά έτρεμα στην ιδέα ότι θα είχα την ευθύνη ενός τέτοιου συστήματος.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.683
η μόνη δυσκολία που μου την είπε ο @zakman35 ήταν το κουβάλημα γιατί γίνεται από την πίσω πλευρά του ξενοδοχείου όπου υπάρχει ένα μικρό ασανσέρ που εξυπηρετούνται ολοι οι εκθέτες και η αναμονή μπορεί να είναι καποιες ώρεςo_O
Έτσι είναι. Ο περισσότερος χρόνος εκεί φεύγει.
Για το μέλλον, στο Ledra Marriot είναι καλύτερα, και ειδικά αν το δωμάτιο είναι στον πρώτο όροφο δεν χρειάζεται καν ασανσέρ. Πίσω από το κτήριο η ράμπα πάει κατευθείαν στον όροφο.
Χαρά στο κουράγιο σου όμως βρε @gonis να προσφερθείς να πάρεις τα πανάκριβα ηχεία σου και να τα πας στην έκθεση. Προσωπικά, τώρα που ανακάλεσες τη προσφορά σου, θα πω ότι είχα σκεφτεί να προσφερθώ να κάτσω στο πόδι όποιου είχε βάρδια την ώρα που θα ερχόμουν αν ήθελε να πάει κάπου ( για φαγητό, προς νερού του κλπ ), αλλά πραγματικά έτρεμα στην ιδέα ότι θα είχα την ευθύνη ενός τέτοιου συστήματος.
Και για αυτό το λόγο είπα πως πρέπει να μπει όριο στην προσέγγιση. Στο σενάριο των 4000 επισκεπτών οι 2000 θα περάσουν σίγουρα από το χώρο, τουλάχιστον μία φορά. Μόνο ένας είναι αρκετός για να γίνει η μ@λ...... Υπάρχουν πολλοί περίεργοι, πολλοί του "έλα μωρέ τι θα πάθει;", αλλά ακόμα και ένα ατύχημα δεν θέλει μεγάλη προσπάθεια.
Προσωπικά δεν θα έπαιρνα ποτέ την ευθύνη να προσέχω κάτι ξένο. Άσε το άγχος, και το ότι "έγινε σε μένα η στραβή". Ούτε τρυπάνι δεν δανείζομαι, πόσο μάλλον να έχω την ευθύνη σε τέτοια χρήματα. Αυτά όμως είναι προσωπικές μου απόψεις.

Ευχαριστούμε πολύ @gonis για την πρόταση και την προσπάθεια. :hi:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
.. νταξ' μπορουμε να "κρατησουμε" το δωματιο και να το κανουμε κομματικο ντιμπειτ ή θεωριες συνωμοσιας.🐒
στο δευτερο δωματιο κατω απο τον τιτλο "μελη του avσαιτ" μπορω να ριχνω εγω καρτες ταρο :king: :angel:
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594
Χωρίς προετοιμασία, ούτε μέχρι το περιπτερο για τσιγάρα. Ποσω μάλλον με εξοπλισμό πολλών χιλιάδων ευρω.

Ωραίος ο @gonis για την προσφορά του, μεταξύ μας ομως, καλύτερα που δεν προέκυψε. Γιατί στο ενδεχόμενο μαλακίας θα χαλάγαμε τις καρδίες μας.

Μην τα βλέπουμε συνεπώς ολα μαυρα, έχουμε 6 / 12 μήνες μπροστά μας για να οργανωθεί ενα δωμάτιο με πολυκάναλο σύστημα.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.683
Χωρίς προετοιμασία, ούτε μέχρι το περιπτερο για τσιγάρα. Ποσω μάλλον με εξοπλισμό πολλών χιλιάδων ευρω.

Ωραίος ο @gonis για την προσφορά του, μεταξύ μας ομως, καλύτερα που δεν προέκυψε. Γιατί στο ενδεχόμενο μαλακίας θα χαλάγαμε τις καρδίες μας.

Μην τα βλέπουμε συνεπώς ολα μαυρα, έχουμε 6 / 12 μήνες μπροστά μας για να οργανωθεί ενα δωμάτιο με πολυκάναλο σύστημα.
Και 24 να είναι πάλι τίποτα δεν θα γίνει. Για τους λόγους που αναφέρθηκαν ήδη (δεν υπάρχουν εθελοντές, η προβολή ενός καλού συστήματος από μη επαγγελματία κλπ κλπ .....), συν ότι πολυκάναλο σε εκθεσιακό χώρο συνεπάγεται ενοικίαση του απαραίτητου εξοπλισμού και εργασία τοποθέτησης του και τούμπαλιν. Δεν αναφέρομαι στα ίδια τα heights αλλά στο τρόπο που θα τα στηρίξεις.

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.096
Reaction score
124.650
Κότες.
κάποιοι το είδαν λίγο στραβά το ενδεχόμενο να παρουσιαστει ενα “καλό” σύστημα σε δωμάτιο μη επαγγελματία
Ξυδακι.



ΥΓ. Ζιζίκο μου φαίνεται πως τα παλιά σου τα φοκαλ, θα χρειαστούν να πάρουν αέρα κάποια στιγμή.
Άντε τα Κλάιν Μάιν και τα κιι είναι "εν ενεργεία" και μπορεί να εκληφθεί ως "προωθητική ενέργεια" του φόρουμ προς όφελος ενός επαγγελματία, αλλά κάποια παλιά που έχουν καταργηθεί και δεν εμπορεύονται πλέον, με σαμπ που δεν εισάγει κανένας (ή που εμπορεύονται σχεδόν όλοι), δεν προωθούν συμφέροντα συγκεκριμένου επαγγελματία, οπότε και θα μπορούν να στηθούν στα πλαίσια του φόρουμ.

Σίγουρα υπάρχουν λεπτές γραμμές που μπορεί να παρεξηγηθουν και να δώσουν πάτημα για να χουν να λένε κάποιες κακες γλώσσες, και άμα έχουν εν μέρει δίκιο, δε παλεύεται.
 
Last edited:

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594
Αλέξη, την γνώμη αυτών των "επαγγελματιών" την έχω γραμμένη στα παλιά μου τα παπούτσια (αλλού την έχω, αλλά απο σεβασμό δεν το γράφω). Απο μένα εδώ και χρόνια cent δεν βλέπουν. Δεν μας ενδιαφέρουν, να ειναι καλά οι ανθρωποι να πουλάνε πλυντήρια δίσκων και audiophile routers...

Ολα ειναι θέμα πόρων, Για του χρόνου το δηλωσα απο προχθες. Εφόσον χρειαστεί, θα είμαι εκ των εθελοντών. Αν στο μεταξύ μαζέψουμε και κάποια χρήματα μπορεί να αγοράσουμε απο ασφάλεια για το χρόνο παραμονής του εξοπλισμού στην εκθεση, μέχρι την ενοικίαση υποδομών όπως αυτές που περιγράφεις.

Πάντα εφόσον υπάρχει ενδιαφέρον. Η ζωή ειναι μικρή για να καταπιεζόμαστε !
 


D

Deleted member 50795

Guest
Εγώ θα έλεγα πάρτε το δωμάτιο αφού σας το δίνουν και οργανώστε διαφορες ενημερωτικές εκδηλώσεις με διάφορα θέματα , που συζητάτε εδώ μέσα με επακόλουθη συζήτηση επ´αυτών.
αν μπορείτε καλέστε και ειδικούς να μιλήσουν στο ανεπίσημο και φιλικό.
τυπώστε και τίποτα σελίδες ενημερωτικές με το πρόγραμμα των συζητήσεων-ενημερώσεων , βάλτε κάνα δυο λαπτοπ, αφισουλες, στήστε και κανα μικρό συστήματακι να «γρατσουναει « μουσική και όλα καλά.
θα βρεθείτε με παλιούς και νέους , διευρύνοντας τον κύκλο σας και θα κάνετε το κέφι σας ευχάριστα .
και θα είναι μια αρχή για του χρόνου..:confused:
άποψη μου.:geek:
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Εγώ θα έλεγα πάρτε το δωμάτιο αφού σας το δίνουν και οργανώστε διαφορες ενημερωτικές εκδηλώσεις με διάφορα θέματα , που συζητάτε εδώ μέσα με επακόλουθη συζήτηση επ´αυτών.
αν μπορείτε καλέστε και ειδικούς να μιλήσουν στο ανεπίσημο και φιλικό.
τυπώστε και τίποτα σελίδες ενημερωτικές με το πρόγραμμα των συζητήσεων-ενημερώσεων , βάλτε κάνα δυο λαπτοπ, αφισουλες, στήστε και κανα μικρό συστήματακι να «γρατσουναει « μουσική και όλα καλά.
θα βρεθείτε με παλιούς και νέους , διευρύνοντας τον κύκλο σας και θα κάνετε το κέφι σας ευχάριστα .
και θα είναι μια αρχή για του χρόνου..:confused:
άποψη μου.:geek:
Αν θέλετε προβολέα, έχω να σας δώσω. Πανί δεν έχω όμως, μπορεί να έχει ο Βασίλης.
8-10 Καρέκλες χωράνε άνετα.
 





vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Παντως ενα μεγαλο ευχαριστω θα πουμε στον φιλο
blackboxshow

που με χαρα και σαφως θετικη διαθεση μας προτεινε να μας δωσει ενα δωματιο στην συγκεκριμενη εκθεση.....δυστυχως χρειαζεται οργανωση και περισσοτερο χρονο ωστε να υλοποιηθει οπως θα θελαμε το συγκεκριμενο immersive project που ειμαι πολυ πολυ σιγουρος οτι θα ηταν η φετινη απροβλεπτη ακουστικη ατρακσιον για πολλους ....ας ειμαστε καλα και του χρονου το οργανωνουμε δυνατα και υπευθυνα....μπραβο και στον μεσιε Χρηστο μας που αμμασητος θα μας εδινε τις ηχειαρες του αλλα και σε ολους τους φιλους που αμεσως προθυμοποιηθηκαν να βοηθησουν στην ολη προσπαθεια ακομα και την τελευταια στιγμη!
…και γώ τη ξαδέλφη μου , με τις φίλες της…:geek:

View attachment 268411
PURE IMMERSIVE........!AYTO το εστηνα και στην κρεβατοκαμαρα με μεγαλη μου χαρα!!!!
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.307
Μηνύματα
2.858.044
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top