το πρωτο hdmi 1,4 στην Ελλαδα

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
ειναι στα χερια μου, απο την ces,και ειναι νο νειμ.Και συντομα θα δω τι παιζει.Εμφανισιακα ειναι λιγο πιο χοντρο απο τα καλωδια που εχουμε.Αφτα για τωρα
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: το πρωτο hdmi 1,4 στην Ελλαδα

οχι αλλα εχει ιδιο βυσμα , οποτε κουμπωνει στο 91 κοντρα ον δε φλαι με ενα wireworld μετρου , που μαλλον δεν υπαρχει στην ελλαδα.
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: το πρωτο hdmi 1,4 στην Ελλαδα

γιατι με πικαρεις τωρα?
αφου ξερεις οτι δεν ξερω να ανεβασω φωτο.
Και λοιπουν τα παιδια που τους τις εστελνα με μειλ?:111:
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.625
Απάντηση: το πρωτο hdmi 1,4 στην Ελλαδα

Και λοιπουν τα παιδια που τους τις εστελνα με μειλ?:111:
Εδώ είμαι!:126:
 


Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: το πρωτο hdmi 1,4 στην Ελλαδα

γιατι με πικαρεις τωρα?
αφου ξερεις οτι δεν ξερω να ανεβασω φωτο.
Και λοιπουν τα παιδια που τους τις εστελνα με μειλ?:111:
WWW.PICT.COM

Ανεβασε την εδω και δωσε μας το Link !!
 

Μηνύματα
888
Reaction score
2
καλα μην τρελαινεστε κιολας, δεν εγινε και τιποτα καινουργιο, τα 1.4 καλωδια ειναι τα ιδια ακριβως με τα 1.3

HDMI 1.4 The Truth In Video: Jeff Boccaccio

[YOUTUBE]<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/4MMDGkQ-w5s&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/4MMDGkQ-w5s&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/YOUTUBE]


p.s. φοβερός τυπάκος! υπαρχουν και τιμιοι καλωδιαδες, επιστημονες. αντε γιατι πειξαμε με τους "εμπορους"...
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: το πρωτο hdmi 1,4 στην Ελλαδα

Μιας και οπως εχω ξαναπει πρωτα βλεπω το μειλ μποξ μου, το λογο εχει ο στριφτος.Οσο για το αν ειναι το ιδιο θα το πουμε οταν βαλουμε ενα 1,3 σε προβολικα αναλογα και δουλεψουν , μεχρι τοτε το τι λεει ο μουστακιας δεν μας αφορα.Περιμενουμε λοιπον......
 

Μηνύματα
888
Reaction score
2
ο "μουστακιας" εχει εταιρια πιστοποιησης HDMI καλωδίων στην Αμερική. αυτή είναι η δουλειά του! λες να να μην ξέρει τι του γίνεται?? λολ

www.dplrating.org

DPL Conducting 3 HDMI 1.4 Seminars at CES 2010


εαν ακουσες τι λεει, η μονη ουσιαστικη διαφορα ειναι οτι πλεον χρησιμοποιούν και το 19ο καλώδιο για να μεταφερουν σημα Ethernet, το οποιο υπήρχε και στην έκδοση 1.3 απλα δεν το αξιοποιούσαν. το συνολικό bandwith του καλωδιου ειναι ακριβώς το ίδιο (10.2 Gbit/s). η οποιες διαφορες του νεου προτυπου εντοπίζονται στο "silιcon side" = στις συσκευες.

δυστυχως μερικες φορες η αλήθεια ποναει...
 


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: το πρωτο hdmi 1,4 στην Ελλαδα

Απ τις φωτο , διακρινω καθαρα το ethernet να τρεχει μεσα του!:107:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: το πρωτο hdmi 1,4 στην Ελλαδα

Μωρε δεν ποναει καθολου, ισα ισα καλο μου κανει μιας και τα 2 καλωδια που εχω ειναι τρελλα ακριβα:126:.Οποτε αν μπορω να μεινω με αυτα καλα θα ειναι.Οσο αφορα τις πιστοποιησεις επειδη εχω συγγενικο προσωπο που δουλευει σε παγκοσμιο οργανισμο πιστοποιησης , αστο καλυτερα.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: το πρωτο hdmi 1,4 στην Ελλαδα

στριφτε αυριο θα σου περασω και υλικο του κλαδου μας....ωραια πραματα.......
 

Μηνύματα
888
Reaction score
2
μα εγω δεν ειπα οτι ειναι ο παντογνωστης ή ο παπας.
απλώς αυτα που λεει βγαζουν νοημα και ο ανθρωπος μιλαει με επιχειρηματα. απο κει και περα ο καθενας κρινει με τα δικα του κριτηρια.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: το πρωτο hdmi 1,4 στην Ελλαδα

γιαννη δεν εχω κατι μαζι σου , μακαρι να μεινω με αυτα τα καλωδια.Απλα βλεπωντας το ποσο συχνα αλλαζει το καθε τι , μπορει η ολη φαση να βγαλει ψευτη το μουστακια για να μας κανουν να αλλαξουμε καλωδια.Βλεπεις πλεον μια τεχνολογια δεν προλαβαινει να αφομιωθει απο την αγορα και αυτοι πετανε καινουργια.....
 

Μηνύματα
888
Reaction score
2
το ξερω, dont worry :105:
οχι ομως να τρωμε και κουτοχορτο ρε συ argi και να τρεχουμε να αγορασουμε οτι βγαζουν οι εταιριες με αλλο ονομα και επειδη το βαφτισαν "ΧΥΖ" να ειναι καλυτερο, γρηγοροτερο, ακριβοτερο...
πιστευω με πιανεις
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: το πρωτο hdmi 1,4 στην Ελλαδα

Δεν ειναι θεμα χορτου, εχω παψει εδω και καμποσα χρονια να αγοραζω κατι πρωτος.Αλλα απο οτι γραφει και ο σημερινος ηχος θελουμε καλωδιο.Εγω θα περιμενω πρωτα να αγορασω, μετα να δοκιμασω τα δικα μου hdmi και ανα δεν δουλευουν τοτε το βλεπουμε.....
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.267
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top