φιλτρα ρευματος

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Aς δουμε καμποσα και πως δουλευουν.
1
γαλβανικης απομονωσης , τσακιριδη αθηνα , και το αναολογο του χαιτα.
Ουσιαστηκα ειναι ενας μετασχηματιστης 1/1 ,συνηθως <δουλευουν> σε πηγες ψηφιακα.
Σε τελικους συνηθως δεν προσφερουν.......
Υπαρχουν και απο καμποσους κατασκευαστες.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: φιλτρα ρευματος

φιλτρα τυπου baloon , με ενα φεριτη τυλιγμενο γυρω του ενα πηνιοσυρμα.Μπορουν να κοψουν θαρυβο συνηθως κοβουν και κατι αλλο.ps audio-- ultimate outlet , και καμποσοι (ξενοι κατασκευαστες).
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: φιλτρα ρευματος

chang lightspeed.Φιλτρα με κατι περιεργα πλαστικα σωληνακια, (δεν ξερω τι εχουν μεσα) δουλευουν καλα.
ο κατασκευαστης υποστηριζει οτι δεν <σκαει> το ρευμα με πηνια -και φιλτρα που <πνιγουν την ταχυτητα>.
http://changlightspeed.com/whya.htm
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: φιλτρα ρευματος

audio agile , απο την γερμανια(πριν κανα 8-9 χρονια) (αυτα που ειχα) ηταν με απλους φεριτες βαριστορες πυκνωτες.
http://www.agile.eu/konzept_tuning.html
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: φιλτρα ρευματος

τσοκ , απο τους richard grays και την <κοπια> απο τα τσακιριδοαδερφια.Μαλλον καλυτερο σαν προιον (θωρακισμενο και διορθωση ημιτονου)
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: φιλτρα ρευματος

russ andrews , συσκευη (αν μπορω να την χαρακτιρισω ετσι)
που ναι μεν δουλευει ,αλλα ενα φτηνο προιον λογο ενος αλουμινενιου κουτιου κοστιζει .......αστα....................
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: φιλτρα ρευματος

furutech , απλο φιλτρο πλακετας που μπορει να κοψει κατι , κοβει και αλλα πραματα.................
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: φιλτρα ρευματος

προσωπικα ειχα-εχω αγορασει σχεδον ολα τα πιο πανω.Καλο ειναι να δοκιμαζουμε στο συστημα μας τι προσφερει το καθε φιλτρο.
 

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.242
Reaction score
1.107
ΘΑ ηθελες να μας δωσεις μερικες πληροφοριες για την μεθοδο που χρησιμοποιεις για να κανεις τους παραπανω ελεγχους ?
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: φιλτρα ρευματος

plug and play.Τα φιλτρα γαλαβανικης απομονωσης οπου μπηκαν, οσα αυτια τα ακουσαν συμφωνησαν στο στενεμα της σκηνης, κια καθαρισμα οργανων.Οπου αυτο ηταν ακουστο.Καπου δεν εκαναν τιποτα (στα αυτια).
Τα φιλτρα ειναι ενα πραμα σαν τα καλωδια, συνηθως πριν αγορασεις καλο ειναι να τα ακους στο συστημα σου.
Χθες στο οπακι πχ , ο θορυβος μετα απο ενα bybee rail στην γεννητρια εφτασε στο καταπληκτικο 0
στα αυτια Οκ υπηρξε βελτιωση, μεγαλη -απλα το 0 δεν ειναι κατι το αναγνωρισμο στα αυτια.
Γενικα τα αυτια δεν εχουν κλιμακα.καθενα ακουει οπως θελει.
Βαση αυτου δανειζομαι ακουω και αποφασιζω αν αξιζει κατι να το αγορασω (αν μπορω).
Μπορει να ακουγεται πεζο και κοινοτυπο αλλα αυτο ειναι το κρητηριο για το να μπει κατι στο συστημα μου.
Απο εκει και μετα το κανω βολτες γυρω γυρω να δω τι κανει και αλλου -τι λενε και τα αλλα αυτια.
Αυτα τα καμποσα............
 

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.242
Reaction score
1.107
ok then ... ακου ομως ενα ωραιο ...

Πολλες φορες διαφορα μηχανηματα με διαφορες τοπολογιες εισαγουν διαφορες μορφες ταλαντωσεων στο σημα ...( δεν υπαρχει λογος να αναλυσουμε το πως και το γιατι απλα δεξου το ως δεδομενο ) Παντως μην το φανταστεις σαν βλαβη δεν ειναι ...απλα ειναι κατι που εισαγεται στο συστημα .

Τυχαινει πολλες φορες το ανθρωπινο αυτι ειδικοτερα σε υψηλες συχνοτητες που τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα για τον ανθρωπο , να εκλαμβανει την ταλαντωση που ειναι προσθετη στο ακουστικο σημα και να την περιγραφει καπως ετσι : """ τα πριμα του ειναι πιο crispy"" , ""ο ηχος του ειναι πιο φωτεινος "" η " ο ηχος του εχει περισσοτερο brilliance "

Ειναι πολυ πιθανον ο συγκεριμενος ακροατης να βαλει ενα καλο conditioner το οποιο μαζευει την ταλαντωση που ηταν θεμα τροφοδοσιας και ξαφνικα ο ηχος του εχασε σχεδον ολα τα παραπανω ....

Τωρα κατα την δικη μου αποψη η ακροαση φυσικα ειναι ενα οπλο αλλα σιγουρα μια συσκευη θα περνουσε μια βολτα απο διαφορα ακριβα οργανα και θα τεσταριζοταν κατω απο διαφορες ακραιες συνθηκες μεχρι να εξαντληθουν τα ορια ...

Μια ακομα αποψη ..

Φιλικα
Σακης Πετροπουλος
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: φιλτρα ρευματος

Σακη αν και γνωριζω προσωπικα 2 ανθρωπους (ειδικα ο νεας ειναι αλλου) δεν ειναι ευκολο για ενα μεσο αγοραστη , να μπορει να βαλει το <καθε> <φιλτρο> στον παγκο να δει τι κανει.
Ακομα και το exact power που εχω στον παγκο κανει <τελειο> ημιτονο, και κανει ακομα καμποσες διορθωσεις στο ρευμα.
Αυτο που ακους, ΟΚ ειναι κατι,
αυτο που βλεπεις , παλι κατι ειναι.
Απλα τα 3 χιλιαρικα που ζητουσε το 05 που το αγορασα ηταν too much,
Τωρα θα μου πεις , γιατι το πηρες ?
Ισως γιατι ηθελα κατι το οποιο να ειχε αυτον τον βαθμο αποδωσης (δεν ζεστενεται καθολου)
Και διπλα σε ενα ακιουφεις -και ενα μεγαλο Ps audio , αυτο μου εκανε πιο κλικ.
Τα αλλα δυο ηταν δευτερο χερι, και αυτα στα 3χιλιαρικα.
Προτιμησα το exact οχι γιατι ηταν fresh out of the box , αλλα γιατι σαν αποδοση -λειτουργια με επεισε περισοτερο.
Ασχετα αν το ps audio ηταν ψαρωτικο σαν την ακροπολη στα νιατα της.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: φιλτρα ρευματος

Aκου και αυτο.
Το 05 ειχαμε μαζευτει στην ηχοεκφραση καμποσοι να δουμε τι κανει το exact power.
Απλα απλα ,
καποιοι ειδαν -
καποιοι δεν ειδαν διαφορες.
Αν αυτη η δοκιμη ειχε γινει σε παγκο, και υπηρχαν διαφορες,
αλλα στην πραξη κανεις μας δεν εβλεπε διαφορες , ποιος θα αγοραζε μια τοσο ακριβη συσκευη.
Το τοτε σεκπτικο μου ηταν :
οτι για αυτους που βλεπουν εστω αυτη την μικρη διαφορα θα την βλεπουν για παντα.
Οκ με 3 χιλιαρικα τοτε αλλαζες προβολεα και επαιρνες μεγαλυτερη διαφορα.
Απλα ο προβολεας
ειχε -
εχει
και θα εχει μικρη διαρκεια ζωης απεναντι στην μαειλικτη τεχνολογια τους.
Το exact θα κανει για παντα αυτο το κλικ του.
Και ειναι η πιο παλια συσκευη στον χωρο μου.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: φιλτρα ρευματος

και ενα κειμενακι που ανεβασα πιο πανω ξεκινα με
The most common thing we heard from skeptics was a form of “I can’t see a difference between players” or “Benchmark numbers don’t mean anything if you can’t see it in the real world”.
 


Μηνύματα
2
Reaction score
8
Κατασκευασμένο πρίν καμιά εικοσαριά χρόνια, αποτελεί φίλτρο και πολύμπριζο. Τα υλικά μου τα είχε προμηθεύασει ο Μανώλης.
 

Attachments



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.615
Μηνύματα
2.868.123
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top