ψηφιακες ατασθαλιες

Μηνύματα
9
Reaction score
0
Όλο αυτό, εν τω μεταξύ, μου θυμίζει τα debate που είχαν ξεκινήσει όταν η Yamaha έβγαλε κάτι audio-oriented αντιγραφικά για PC.
Αυτά που έγραφαν με μεγαλύτερο αυλάκι για μείωση του jitter και άλλα τέτοια (στέκει θεωρητικά και έχει νόημα αλλά στον αρχαίο κόσμο που το media το διάβαζαν συμβατικά transport on the fly)... Εκεί είχε κάτι ρυθμίσεις offset πάλι... -2 -1 0 +1 +2 , κάτι τέτοιο.
Εκεί να δεις debate για το ποια ρύθμιση δίνει τον καλύτερο ήχο...
αυτό με τα αρχαία συμβατικά transport ουσιαστικά σημαίνει οτι δεν παίζει πλέον ρόλο ούτε και η ταχύτητα εγγραφής; γιατί τότε δεν γράφαμε με πάνω από 2x, και μου έχει μείνει το κουσούρι... αλλά δε βρίσκω πια recorder να γράφει σε τόσο αργή ταχύτητα! τι ισχύει πλέον;
 

Μηνύματα
9
Reaction score
0
αυτό με τα αρχαία συμβατικά transport ουσιαστικά σημαίνει οτι δεν παίζει πλέον ρόλο ούτε και η ταχύτητα εγγραφής; γιατί τότε δεν γράφαμε με πάνω από 2x, και μου έχει μείνει το κουσούρι... αλλά δε βρίσκω πια recorder να γράφει σε τόσο αργή ταχύτητα! τι ισχύει πλέον;
Παιδιά!!! Εδώ κανείς; Την προσοχή σας παρακαλώ (βρε κάπου το έχω ακούσει αυτό).
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Iσχύει ότι δεν έχει νόημα πλέον να σπαταλάς τα δισκάκια. Ακούς κατευθείαν από σκληρό δίσκο. ;)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.640
Μηνύματα
2.870.107
Members
37.937
Νεότερο μέλος
daemon76
Top