3d προβολή

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Πηγα ειδα για πρωτη φορα 3d στον κινηματογραφο και ζαλιστηκα.Σε τηλεοραση εχω δει αρκετες φορες χωρις ιδιαιτερο προβλημα (δεν ειπαμε και 10 ωρες ), και με ενεργα γυαλια και με παθητικα της lg (που μου φαινονται τα πιο ξεκουραστα )
Επισης ενα μικρο ''ιστορικο''.Καποτε ειχα παρει ενα optoma,ο οποιος αν και ειχα καλη εικονα επισης με ζαλιζε , σε αντιθεση με εναν epson που ειχε ενας φιλος
ps .Φοραω γυαλια

Εχω μια οθονη προβολεα σταθερη , χαρτι , αστερι λεμε, μετα απο τοσα χρονια που καθεται

Να τζογαρω και να παρω εναν 3d dlp μεχρι 500+ ευρω (δεν παει παραπανω) η να φορεσω το σορτσακι του μικρου εξερευνητη και να αναζητησω 3d 55 '' στα μονοπατια του ιντερνετ ? Υπαρχει lcd προβολεας μεχρι 500-600 ε? Ποια μαρκα προβολεα (τριτος κατασκευαστης ) εχει φθηνα αξιολογα γυαλια

Καταρχην στο κινηματογραφο τι τεχνολογια χρησιμοποιουν ? Ποση αποκλιση εχει αυτο με την οικιακη προβολη ? Μηπως εφταιγαν τα γυαλια ? Στους προβολεις ειναι μονο ενεργα γυαλια η και παθητικα ?

Αυτααααα....:D
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
94.000
Βρε Κωστάκη, καταργήθηκε το 3D, τι ψάχνεις τώρα; :)


Να τζογαρω και να παρω εναν 3d dlp μεχρι 500+ ευρω (δεν παει παραπανω) η να φορεσω το σορτσακι του μικρου εξερευνητη και να αναζητησω 3d 55 ''
Εγώ λέω να μην ασχοληθείς με το τελειωμένο 3D.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Ειμαι παλιομοδιτης :D
Οταν οι αλλοι κοιτανε να τσιμπησουν καμμια 75''-80'' tv (4k και γιατι οχι.. 8k) στο black friday εγω ανακαλυπτω το 3d :D
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Οι προβολείς δεν το έχουν παρατήσει ακόμα το 3d. Αναγκαστικά σε dlp θα πας.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Yπαρχουν 3,4 μοντελακια στο 500 αρι.Οπτομα , benq και καναδυο ακομα νομιζω

Ποιο προτεινετε ? Πειτε και κανα αρνητικο , ετσι , να ειμαι προετοιμασμενος :D

Αν θελετε πειτε και κανα αξιοπρεπες γυαλι τριτου κατασκευαστη (μπας και την βγαλουμε φθηνα)
 

Μηνύματα
386
Reaction score
966
Εγω με τον benq w1070 εχω βολευτει τα γυαλια της sainsonic. Τα προτεινω αφοβα και τα δυο 5 χρονια σκυλια μαυρα!Το μονο αρνητικο που εχω βρει ειναι οτι χανεις αρκετα σε φωτεινοτητα στο 3d.
 

Μηνύματα
941
Reaction score
205
Παρακαλω μια βοήθεια . Παρελαβα έναν benq w1070 με firmware 1.06
Έβαλα για δοκιμή μια 3D ταινία side by side , και η μόνη επιλογή που με αφήνει όμως να επιλέξω ο προβολέας είναι πάνω - κάτω . Τι μπορεί να είναι λάθος;

10182C6B-057C-4BB9-8F93-B0C3779AD343.jpeg
 


Μηνύματα
941
Reaction score
205
Είναι από ένα mag254 . Να πω ότι η πρώτη δοκιμή έγινε με ανάλυση 1080p και 50hz .
Σήμερα δοκίμασα με ανάλυση 1080i και 50hz και μου άνοιξε την επιλογή σε παράθεση.
 

Μηνύματα
386
Reaction score
966
Τώρα με το συγκεκριμένο player δεν ξέρω τι παίζει.. Εγω έχω τσιμπησει ενα 3d Blue ray player απο το eBay σε τιμή χώμα και παίζω τα 3d απο εκει με άψογη ποιότητα! Γιατί και από το pc άκρη δεν βγαίνει..
 


Μηνύματα
386
Reaction score
966
Δηλαδή παίζεις μόνο από 3D δισκάκια?
Ναι γιατί από το pc που χρησιμοποιώ για να παιζω τα πάντα με το 3d είχα συνέχεια πρόβληματα.. Με nvidia κάρτα και με αγορασμένο extra τον driver για 3d και παλι ειχα συνέχεια προβληματα. Πήρα ενα Bluray player Panasonic που παίζει και 4κ με 35 ευρώ και εχω βρει την υγειά μου.Λιγες είναι οι ταινίες που θα δεις σε 3d τα μεταχειρισμενα δισκάκια είναι τσαμπα και παίζει και βιντεοκλαμπ παρότι 2019
 

Μηνύματα
23
Reaction score
3
Φίλε μου μήπως θα μπορούσες να μας δώσεις λίγο περισσότερες λεπτομέρειες:
Ποιο ακριβώς μοντέλο είναι το Blu ray player που πήρες από το eBay? Είναι 4K Blu ray player το συγκεκριμένο, δηλαδή παίζει και 4K UHD BD εκτός από τα απλά BD, BD 3D.
Πραγματικά μου κάνει εντύπωση στα 35 ευρώ!
 

Μηνύματα
386
Reaction score
966
Φίλε μου μήπως θα μπορούσες να μας δώσεις λίγο περισσότερες λεπτομέρειες:
Ποιο ακριβώς μοντέλο είναι το Blu ray player που πήρες από το eBay? Είναι 4K Blu ray player το συγκεκριμένο, δηλαδή παίζει και 4K UHD BD εκτός από τα απλά BD, BD 3D.
Πραγματικά μου κάνει εντύπωση στα 35 ευρώ!
Έχω πάρει ενα DMP-BDT460 της Panasonic μεταχειρισμενο σε auction απο eBay
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top